Connect with Us

All posts tagged "cerrik"

Kronika 09:04 - 19 Dhjetor, 2019

Përplas këmbësorin për vdekje/ Në pranga 31-vjeçari i dehur

Një aksident tragjik i mori jetën një personi në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Elbasan-Cërrik. Drejtuesi i automjetit që shkaktoi aksidentin është vënë...

Denoncim 23:04 - 8 Tetor, 2019

Stop – Cërrik/ Grabisin shtëpinë e identifikohen nga viktimat, prokuroria bën sehir!

Mesnatën e 11 prillit, në Fermë të Cërrikut, 3 persona të maskuar grabisin familjen Sherifi, në një banesë private 2-katëshe.Flokrida Sherifi, vajza e familjes, tregon, se...

Kronika 19:23 - 19 Gusht, 2019

Cërrik/ Makina përfundon në lokal, plagosen 5 persona që po drekonin

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Cërrik, ku një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një lokal. Për pasojë...

Politikë 18:01 - 1 Gusht, 2019

Deklarata e fortë e Bashës/ Paralajmëron prangat për politikanët

Kreu i opozitës Lulzim Basha në një takim me strukturat e PD në Cërrik, është ndalur të komentojë gjendjen ekonomike, një nga arsyet që, sipas tij,...

Politikë 15:06 - 1 Gusht, 2019

“Kemi detyrim t’i shërbejmë popullit”/ Balla mesazh opozitës

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, me anë të një fotoje me kreun e ri të Bashkisë së Cërrikut, ka dhënë edhe një mesahz indirekt...

Kronika 10:46 - 28 Korrik, 2019

Skandal/ Zbulohen falsifikatorët e Lindita Nikollës

Sistemi arsimor në Shqipëri, pavarsisht reformës që Qeveria pretendon se ka bërë në këtë drejtim, vazhdon edhe sot të ketë probleme të shumta që dalin në...

Aktualitet 17:43 - 30 Qershor, 2019

“Votova dy herë”/ Publikohet video e manipulimit të votave në Cërrik

Ish deputeti demokrat, Luçiano Boçi në një postim në rrjetet sociale ka publikuar videon e një qytetari i cili e pranon se ka votuar dy herë....

Aktualitet 15:09 - 18 Qershor, 2019

BD prezanton kandidatin e Cërrikut/ Patozi: Garojmë në këto zgjedhje me njerëz të ndershëm

Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE z. Astrit Patozi, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Cerrikut ku ka prezantuar kandidaten e BINDJES për këtë bashki, Zj. Merita...

Aktualitet 13:01 - 7 Prill, 2019

Kryemadhi në Cërrik/ “Fermerët ndihen të pashpresë dhe të papërkrahur”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte në një takim me fermerë në Bashkinë e Cërrikut. Kryemadhi tha për fermerët se ata ndihen të papërkrahur dhe të...

Aktualitet 09:56 - 16 Janar, 2019

“Çmendet” 41-vjeçari/ Bën për spital kunatën

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Cërrikut, pasi akuzohet se ka dhunuar me sende të forta për motive të dobëta kunatën e tij....

Aktualitet 11:05 - 29 Nentor, 2018

Aksident në Cërrik/  Makina përplas një 6-vjeçar

Një aksident ka ndodhur në Cërrik ditën e sotme ku një djalë 6-vjeçar ka mbetur i plagosur. Aksidenti ndodhi në rrugën Elbasan-Cërrik, në fshatin Kuqan, ku...

Aktualitet 14:29 - 30 Tetor, 2018

Rrufeja godet shtyllën/ Katër fëmijë përfundojnë te mjeku

Një rrufe ka goditur sot një shtyllë të tensionit të mesëm në Cërrik, ndërsa pranë saj kanë qenë duke kaluar disa nxënës, të cilët janë tronditur...

Aktualitet 17:50 - 26 Tetor, 2018

Plagosja e të rinjve me thika/ Policia jep detajet

Policia ka dhënë detajet e ngjarjes së ndodhur në Cërrik, ku si pasojë e përleshjes me thika mes 5 të rinjve, kanë mbetur të plagur dy...

Aktualitet 17:19 - 26 Tetor, 2018

Të rinjtë përleshen me thika/ Plagosen dy persona

Një konflikt mes 5 personave ka degraduar deri në përplasje me thika në Cërrik. Nga të dhënat e para mësohet se konflikti ka ndodhur para një...

Aktualitet 20:11 - 8 Tetor, 2018

Të shtëna me armë zjarri në Cërrik/ Plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur me armë zjarri në qytetin e Cërrikut rreth orës 18:00 në zonën e quajtur “Kryqëzimi i Yllit”. Sipas burimeve të policisë, autori,...

Aktualitet 17:32 - 1 Shtator, 2018

Konflikt midis vëllezërve/ Policia parandalon krimin

Gjatë mesditës së sotme, policia e Cërrikut ka ndërhyrë në kohë, duke parandaluar një konflikt midis dy vëllezërve, i cili mund të kishte rezultuar fatal. Mësohet...

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi
Kronika 16:54 - 9 Qershor, 2018

Shpërthen makina/ Polici me urgjencë drejt spitalit  

Një aksident me pasojë plagosjen e një punonjësi tën policisë ka ndodhur pasditen e sotme në Cërrik. Burimet bëjnë të ditur se nga aksidenti ka marrë...

Aktualitet 20:54 - 2 Qershor, 2018

Dy zonja nga Cërriku i “çjerrin” maskën Ramës

Pas bashkëbisedimit që kryeministri Rama ka zhvilluar ditën e sotme me qytetarët e Elbasanit, ka reaguar deputetja e PD, Albana Vokshi. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 13:51 - 2 Qershor, 2018

Video/ Cërriku në shtetrrethim, qytetarët të revoltuar

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka dhënë alarmin se Cërriku është vënë në shtetrrethim. Sot Kryeministri  Edi Rama me ministra...

Aktualitet 12:35 - 2 Qershor, 2018

Rama fut në ‘sherr’ bashkëshortët

Kryeministri Edi Rama i zhvendosur në qytetin e Cërrikut në kuadër të llogaridhënies publike, krahas debateve me qytetarët nuk ka kursyer edhe batutat. Ditën e sotme...

Aktualitet 12:09 - 2 Qershor, 2018

Përplasja Rama-Kryemadhi/ Kryeministri ‘sulmon’ kryebashkiakun e LSI-së

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike, kryeministri Edi Rama është zhvendosur në qytetin e Cërrikut. Në diskutimin që ka pasur me qytetarët, Rama ka hasur...

Taulant Balla ne nje dalje per mediat
Aktualitet 18:09 - 25 Maj, 2018

Balla ‘dush të ftohtë’ kryebashkiakut të LSI-së

Në vijim të turit të llogaridhënies publike, mazhoranca sot është zhvendosur në qytetin e Cërrikut. Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu...

Aktualitet 19:39 - 13 Tetor, 2017

Burri qëllon me armë gjahu 67-vjeçaren

Një 67-vjeçare me inicialet R.D., është plagosur ditën e sotme me armë gjahu, në fshatin Trunxh të Cërrikut. Sipas policisë, autori i aktit është A.K., 74...