Connect with Us

All posts tagged "çernobil"

Kryesore Show Biz 12:53 - 13 Qershor, 2019

Pozon pothuajse e zhveshur në Çernobil/ Komentuesit “masakrojnë” modelen

Pas serialit të suksesshem ” Chernobyl” nga Netflix, numri i personave që nisën të vizitojnë zonën kritike pranë Pripyat në Ukrainë u rrit ndjeshëm kohët e...

Aktualitet 13:40 - 11 Qershor, 2019

Lindi në zonën e ndaluar të Çernobilit/ Si duket sot foshnja që e refuzuan të gjithë

E lindur në zonën e ndaluar të Çernobilit, kjo vajzë e refuzuar nga të gjithë sepse mendohej se është e sëmurë nga rrezatimi, sot është 20...

Histori 12:45 - 30 Prill, 2015

29 vjet pas katasfrofës / Jeta vazhdon në Çernobil

Një tabelë paralajmëron: “Kujdes nga ujqërit. Mos ec përreth zonës së termocentralit, dhe lëviz vetëm me autobusët e linjës!!”. Lajmërimi është vendosur në një gardh, përreth...

Bota 22:20 - 26 Prill, 2015

Përvjetori i shpërthimit të Çernobilit

Qindra njerëz  në Ukrainë shënuan 29 vjetorin e incidentit më të rëndë bërthamor në botë, atë në centralin e Çernobilit. Shpërthimi në Çernobil me 26 prill...