Connect with Us

All posts tagged "ceremoni"

Aktualitet 16:58 - 23 Tetor, 2020

E shoqëruan në komisariat/ Policia e Lezhës liron ish-deputetin Ndocaj

Policia e Lezhës ka lënë të lirë ish-deputetin Eduart Ndocaj, i cili u shoqërua mëngjesin e sotëm. Ndalimi i tij ishte bërë në momentin që Ndocaj...

Bota 16:41 - 15 Shtator, 2020

Trump organizon ceremonitë e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një...

Politikë 16:46 - 11 Shtator, 2020

SHBA kujton 19-vjetorin e sulmit të 11 shtatorit

Mijëra njerëz po shënojnë sot në qytetin e Nju Jorkut, në kryeqytetin e vendit Uashington dhe në Shanksville të Pensilvanisë 19 vjetorin e sulmeve terroriste të...

Fenomeni “Meta”/ Ku i ka rrënjët shpërfytyrimi i vetes dhe përçudnimi i Presidencës?
Politikë 12:31 - 24 Gusht, 2020

Opozita i kundërshtoi/ Meta dekreton rektorët e rinj të Universiteteve, ceremoni në Presidencë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot  12 rektorët e rinj të universiteteve publike në vend, dalë nga gara zgjedhore e 30 korrikut. Universitetet e Shqipërisë zgjodhën...

Meta dekoroi vëllezërit Frashëri/ Në ceremoni nuk mori pjesë asnjë i afërm
Politikë 15:00 - 23 Gusht, 2020

Meta dekoroi vëllezërit Frashëri/ Në ceremoni nuk mori pjesë asnjë i afërm

Pasditen e 21 gushtit, Presidenti Ilir Meta, zhvilloi një ceremoni në Frashër të Përmetit, për të vlerësuar dhe  nderuar me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”, tre atdhetarët...

Organizuan dasma në Fier/ Gjoba nga 1 mln lekë për dy pronarët e lokaleve
Aktualitet 16:12 - 20 Gusht, 2020

Organizuan dasma në Fier/ Gjoba nga 1 mln lekë për dy pronarët e lokaleve

Policia e Fierit ka ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ. “Shërbimet...

Rama mungoi në ceremoninë e Metës/ Presidenca: E ftuam, por po merrej me Bjellorusinë
Politikë 20:39 - 17 Gusht, 2020

Rama mungoi në ceremoninë e Metës/ Presidenca: E ftuam por po merrej me Bjellorusinë

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një ceremoni vlerësimi për  ish-presidentin Rexhep Meidani, të cilit i akordoi “Dekoratën e Flamurit Kombëtar’’. Në ceremoni mori pjesë Meidani, presidenti...

Meta vlerëson ish-presidentin Meidani/ I akordon “Dekoratën e Flamurit Kombëtar’’
Politikë 19:11 - 17 Gusht, 2020

Meta vlerëson ish-presidentin Meidani/ I akordon “Dekoratën e Flamurit Kombëtar’’

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar pak më parë ish-presidentin Rexhep Meidani me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar’’. Në ceremoni mori pjesë Meidani, presidenti i Kosovës Presidenti Thaçi,...

Video e re nga Bejruti/ Gruaja bën kryqin në momentin e shpërthimit të madh
Bota 21:44 - 7 Gusht, 2020

Video e re nga Bejruti/ Gruaja bën kryqin në momentin e shpërthimit të madh

Në çastin e shpërthimit apokaliptik në Bejrut, në një kishë brenda kryeqytetit organizohej një ceremoni martese. Miqtë dhe familjarët po bëheshin gati për ndërrimin e kurorave...

Showbizz 14:03 - 2 Gusht, 2020

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj gati për dasmë/ Zbulohet se kur do të kurorëzojnë dashurinë e tyre

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë një nga çiftet më të dashur dhe të komentuar të shoëbizit. Prej vitesh ata janë në një lidhje dashurie dhe...

Pandemia e Covid-19/ Ndryshon ceremonia e betimit për shtetasit e rinj në SHBA
Bota 20:51 - 3 Korrik, 2020

Pandemia e Covid-19/ Ndryshon ceremonia e betimit për shtetasit e rinj në SHBA

Ceremonitë e marrjes së shtetësisë për qytetarët e rinj amerikanë, që mbahen çdo muaj në Los Angeles janë më të mëdhatë në vend. Në fund të...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Opozita kritikon Hotin për "koncesione" në Uashington
Politikë 09:32 - 2 Korrik, 2020

Avdullah Hoti zhvillon vizitën e parë zyrtare në Shqipëri/ Pritet me ceremoni nga Rama

Kryeministri i Kosovës Avullah Hoti ditën e nesërme pritet të zhvillojë vizitën e parë zyrtare në Shqipëri. Mësohet se Hotit do të pritet me ceremoni zyrtare...

Politikë 12:31 - 13 Dhjetor, 2019

Ngritja e SPAK/ Meta lajmëron ceremoninë e betimit të 8 prokurorëve

Ditën e enjte, presidenti Ilir Meta pritet të organizojë ceremoninë e betimit të 8 prokurorëve të emëruar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Sipas njoftimit të bërë...

Kultura 17:30 - 10 Dhjetor, 2019

Pas Shqipërisë e Kosovës, 4 shtet të tjera bojkotojnë Ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel

Pas Kosovës dhe Shqipërisë, shtohen edhe katër shtete të tjera të cilat kanë vendosur të bojkotojnë Cermoninë Nobel të këtij viti, përkatësisht Maqedonia e Veriut, Kroacia,...

Kultura 12:50 - 9 Dhjetor, 2019

Ndarja e çmimeve Nobel/ Shqipëria bojkoton ceremoninë

Shqipëria ka bojkotuar ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Lajmi u bë i ditur nga ministri i...

Politikë 11:41 - 4 Dhjetor, 2019

“Ishte betejë mes jetës dhe vdekjes”/ Meta vlerëson Forcat e Sigurisë së Kosovës

Presidenti Ilir Meta, gjatë ceremonisë së vlerësimit të Forcave së Sigurisë së Kosovës, teksa i ka falenderuar për ndihmë që i dhanë Shqipërisë, ka dhënë edhe...

Aktualitet 21:15 - 23 Shkurt, 2019

Për herë të parë ceremonia e Oscars nuk do të ketë një prezantues, çfarë pritet të ndodhë?

Siç mund ta keni dëgjuar, ceremonia e 91-të e Oscar-ve, e cila do të mbahet në 24 shkurt, nuk do të ketë një prezantues. Padyshim që...

Kryesore Show Biz 10:40 - 12 Shkurt, 2019

Jo vetëm Grammys, ja çfarë ndodhi dje në ceremoninë e çmimeve BAFTA

Filmi “The Favourite” dominoi ceremoninë e BAFTAS mbrëmjen e të dielës, duke marrë 7 çmime nga 12 nominimet që kishte. Protagonistja e këtij filmi, Olivia Colman,...

Aktualitet 20:41 - 14 Nentor, 2018

Edi Rama: Për 70 vite është hedhur baltë mbi Mid’hat Frashërin

Nga Edi Rama “Në u dashtë të vdesësh, pa kurrfarë pengje mbetur, Do të doja të ndodhte n’at muzg, ku Lavdia shpaloset mbi shtratin e fjetur,...

ish-kryeministri sali berisha dhe kryetari i partise demokratike lulzim basha
Aktualitet 09:56 - 13 Shtator, 2018

Berisha injoron Bashën

Ditën e djeshme ishte 20 vjetori i vrasjes së Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të lëvizjes studentore e cila solli përmbysjen e diktaturës komuniste. Partia...

Aktualitet 23:18 - 10 Shtator, 2018

Foto- Pamja e rrallë nga ceremonia mortore e Gjergj Fishtës

Një foto, e cila po qarkullon në rrjetet sociale tregon momente nga ceremonia mortore At Gjergj Fishtës. Siç shikohen pranë trupit të pajetë të shkrimtarit shqiptar,...

Kryesore Show Biz 22:30 - 18 Maj, 2018

Foto/ Supermodelet parakalojnë në tapetin e kuq të AMFAR Gala dhe fustanet na lanë pa fjalë

Një nga ngjarjet më magjepsëse dhe të preferuara ku shfaqen elita e yjeve të Hollywood është AMFAR Gala. Alessandra Ambrosio, Heidi Klum, Toni Garrn dhe Elsa...

Kryesore Show Biz 23:30 - 6 Mars, 2018

Audienca më e ulët në SHBA/ Dështon ceremonia e çmimeve Oscar

Ceremonia e çmimeve Oscar sivjet tërhoqi audiencën më të vogël televizive të regjistruar ndonjëherë në SHBA. Sipas të dhënave të rrjetit televiziv ABC, i cili e...