Connect with Us

All posts tagged "Celularet"

Politikë 14:55 - 14 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ I çmenduri, përdhunimi dhe albanoragjia

Dje postoj një denoncim për rritjen e çmimit të bisedave telefonike. Të gjitha kompanitë njëkohësisht dhe institucionet nuk ndjehen. Trishtim qe reagimi i ca miqve që...

Bota 08:19 - 19 Janar, 2020

A shkaktojnë kancer celularët?

Gjykata e Apelit në Torino të Italisë, konfirmoi së fundmi një vendim të vitit 2017, që zbuloi praninë e një “lidhje shkakësore” midis përdorimit të telefonave...

Sociale 11:28 - 9 Tetor, 2019

Kompanitë celularë/ AKEP do kalojë në “sitë” cilësinë e shërbimit për tre operatorët

Tre kompanitë celulare në vend do të testohen për cilësinë e shërbimeve që ofrojnë tek konsumatori. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare njoftoi se po kërkon...

Sociale 08:24 - 5 Shtator, 2019

Trendi global prek edhe Shqipërinë/ Më shumë akses në celular se në tualet

Aksesi në higjienë, sidomos disponomi i një tualeti me ujë brenda banesës është një nga 30 objektivat e qëndrueshëm të zhvillimit global. Për shkak se tualeti...

Kronika 13:44 - 29 Gusht, 2019

Ekzekutimi mafioz/ Telefonata e vdekjes, provat që mund të zbardhin vrasjen e ish policit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen që trondit Tiranën dy ditë më parë, ku një ish-efektiv policie, 26-vjeçar Santiago Malko, u...

Aktualitet 19:12 - 14 Tetor, 2018

Artan Hoxha kthehet pas në kohë/ “Kam frikë se mos Prokuroria më sekuestron telefonin e radhës”

Gazetari investigativ Artan Hoxha është i ftuar në emisionin “E diela shqiptare” në rubrikën “Pi çaj”. Në bisedën e tij me moderatorët Bes Kallaku, Erjon Isai...

Aktualitet 20:21 - 7 Gusht, 2018

Ndalimi i celularëve nëpër shkolla/ Ja çfarë mendojnë prindërit

Fillimi i vitit të ri shkollor do bëjë që nxënësit shqiptarë të mos kenë aspak dallim nga bashkëmoshatarët e tyre francezë, të cilëve iu është ndaluar...

Aktualitet 22:20 - 8 Gusht, 2017

10 telefonat më të shitur të të gjitha kohërave/ Do të habiteni me Nokia-n

Telefonat janë një ndër mjetet teknologjike më të shitura në botë, por kurioziteti është se kush mund të jenë celularët më të shitur të të gjitha...

Teknologji 16:11 - 12 Shkurt, 2017

Celularët e ardhshëm të Apple do të karikohen përmes wirelessit

Duket se celularët e Apple prej këtij viti do të mund të karikohen edhe përmes wirelessit. MacRumors siguroi një shënim nga analisti i KGI Securities, Ming-Chi...