Connect with Us

All posts tagged "celulare"

Sociale 22:49 - 7 Maj, 2020

Nga Mitro Çela/ Bato me dy celularë?!

-7 maj 2020- Pasi u bëra dredha policëve,nisa të shetis, prapa liqenit. Në një stol ishte ulur Baftjari. (Bato). Shokë shkolle. -Si të kam Bato djali!...

Kronika 14:28 - 2 Mars, 2020

Autorët “shqyejnë” qepenin/ Vidhet dyqani i celularëve në Urën Vajgurore

Një dyqan celularësh është vjedhur në zonën e Urës Vajgurore në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se autorët e grabitjes, kanë shqyer qepenin...

Kronika 14:21 - 12 Shkurt, 2020

Ishin kthyer në “makthin” e qytetarëve/ Arrestohen dy hajdutët në Korçë

Zbardhen dhe dokumentohen 7 vjedhje të ndodhura dy muajt e fundit në qytetin e Korçës. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të punës për...

Aktualitet 14:36 - 19 Janar, 2019

Celularë në tenxheren e gjellës/ Çuditet policia e Lezhës

Në Burgun e Lezhës është tentuar që të futen tre celularë. Policia e burgut i ka gjetur celularët të fshehur në pjesën e poshtme të një...

Aktualitet 10:20 - 2 Dhjetor, 2018

Celularët që mbajmë në duar janë 7 herë më të pisët se ndenjëset e tualeteve

Telefonat e zgjuar, të cilët nuk i lëshojmë nga dora për asnjë moment, janë 7 herë më të pisët se ulëset e tualeteve. Në këtë përfundim...

Life Style 10:47 - 4 Nentor, 2018

Zbuloni kush janë celularët më të mirë të 2018 dhe çmimet

Lista e vitit 2018 për celularët më të mirë ka të paktën tre modele që shiten për më shumë se 1000 dollarë. Për fat të mirë,...

Aktualitet 16:05 - 14 Tetor, 2018

SHKB kontrolle nëpër burgje/ Sekuestrohen telefona celularë dhe kanabis

Shërbimi për Kontrollin e Brendshëm ka zhvilluar më datë 12 tetor kontrolle nëpër burgjet e vendit, pas informacioneve se brenda qelive ishin futur sende të palejuara....

Aktualitet 17:28 - 16 Shtator, 2018

Pa celularë gjatë orës së mësimit/ Ja shembujt që vijnë nga bota

Viti i ri shkollor do ti gjejë nxënësit dhe mësusesit me një risi.Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më parë, gjatë orës së mësimit, celularët do të...

Aktualitet 16:20 - 4 Shtator, 2018

Telefonat në shkollë/ Rama jep shembullin e parë si prind

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar një familje, ku ka shpërndarë libra falas për fëmijët. Krahas librave falas, Rama ka thënë se qeveria do...

Aktualitet 21:46 - 9 Korrik, 2018

Celularët hyjnë kontrabandë/ Kutitë boshe me doganë

Më shumë se gjysma e celularëve që shiten në Shqipëri hyjnë kontrabandë dhe shiten në të zezë. “Fiks Fare” ka kryer një vëzhgim të tregut, për...

Aktualitet 08:31 - 6 Shtator, 2017

Raporti zbulon të vërtetën/ Shqiptarët, “të fiksuar” pas celularit

Interneti është kthyer në një pjesë të pandashme të ditës për shumicën prej nesh. Rrjetet sociale, puna dhe arsye e të tjera na bëjnë që të...

Aktualitet 16:05 - 17 Mars, 2017

Dyshohet se vodhi dyqanin e celularëve/ Ja personi i ndaluar

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur ndalimin e një shtetasi, i cili dyshohet se është autori i dyshuar i vjedhjes me dhunë të një dyqani...

Aktualitet 13:45 - 17 Mars, 2017

Shkodër/ Arrestohet grabitësi i dyqanit të celularëve

Është vënë në pranga autori i grabitjes së dyqanit të celularëve, ngjarje e ndodhur të dielën e kaluar në qytetin e Shkodrës. Ermir Lasku, rreth 30...

Aktualitet 09:09 - 24 Nentor, 2016

Operacioni “Guida”/ Sekuestrohen 55 kg kanabis dhe armë, dy të arrestuar

Dy persona u arrestuan gjatë operacionit antidrogë “Guida”, ku u sekuestruan lëndë narkotike dhe armë zjarri. Policia arrestoi shtetasit Fatjon Koxha, 22 vjeç dhe Jetmir Hida,...

Aktualitet 10:15 - 16 Qershor, 2016

Kontroll në burgun e Peqinit/ Gjendet drogë dhe mjete komunikimi

Forcat operacionale të Drejtorisë së Burgjeve kanë zbuluar drogë dhe mjete komunikimi në ambientet e burgut të Peqinit. Mësohet se gjatë  kontrollit  të  ushtruar në  I.E.V.P.Peqin,...

Ekonomi 17:32 - 16 Qershor, 2015

Maqedoni, mbyllet “Albafone”, operatori i vetem shqiptar i telefonise celulare

Operatori i katërt i telefonisë celulare “Albafone” nuk do të ekzistojë më. Kjo kompani ka informuar klientët e saj përmes porosive se nuk do të funksionojë...

Teknologji 23:07 - 13 Qershor, 2015

Si ta kuptojmë nëse celulari na përgjohet?

Rruga zyrtare që mund të ndjekë një individ për të kuptuar nëse i përgjohet apo jo telefoni fiks ose ai celular, është kërkesa pranë kompanisë që...

Aktualitet 09:17 - 10 Maj, 2015

Fier/ Fuste celularë në ambientet e burgut, arrestohet efektivi

Policia e Fierit ka arrestuar një efektiv policie i cili akuzohet se fuste në burgun e Fierit telefona celularë. Në pranga ka rënë shtetasi Sokol Rrapaj,...

Teknologji 00:20 - 24 Shkurt, 2015

Papritmas Microsoft filloi ti kushtonte vëmendje celularëve

Shohim që Microsoft sot ka një prani të theksuar në smartfonët tanë. Bëhet fjalë për të njëjtën kompani që shpenzoi më shumë se një dekadë për...