Connect with Us

All posts tagged "celular"

Aktualitet 10:53 - 19 Maj, 2019

Kontroll në burgje/ Gjenden 22 doza kanabis dhe 4 celularë

Pas lajmërimit që ka bërë më herët Ministria e Drejtësisë, se do të bëhen kontrolle në burgje në kuadër të shtimit të masve të sigurisë, duket ...

Aktualitet 14:31 - 29 Prill, 2019

Tentohet të futet celular në burg/ Kapet pëllumbi “postier”

Një pëllumb “postier”, në kurrizin e të cilit midis flatrave kishte të lidhur një qese të zezë, është kapur në burgun e Lezhës. Mësohet në brendësi...

Aktualitet 21:09 - 12 Prill, 2019

Zbulohet prova e fortë e grabitjes në Rinas/ Pritet të zbardhë ngjarjen

Një celular është gjetur brenda furgonit të bardhë të grabitësve në aeroportin e Rinasit. Sipas grupit hetimor kjo është prova më e fortë që mund të...

celular gjej
Life Style 13:40 - 2 Prill, 2019

Iphone XS Max apo Galaxy S10? Zbuloni cili telefon është më i rezistueshmi në treg

Sa rezistencë ka pajisja juaj? Ky kanal në YouTube është porositur të kryejë 4 testime të ndryshme për të identifikuar se cila pajisje reziston më shumë, Iphone...

Life Style 15:53 - 19 Shkurt, 2019

Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu kanë tronditur botën me studimin e tyre. Ata pretendojnë se kanë një zbuluar një sëmundje të re, e cila është...

Menyra si mban celularin
Aktualitet 22:20 - 10 Shkurt, 2019

Mënyra se si mbani telefonin tregon shumë për  karakterin tuaj

Të mbash celularin me një dorë dhe të shkruash më gishtin e madh. Fakti që ti ke zgjedhur që të mbash telefonin me një dorë, tregon...

Aktualitet 12:25 - 24 Janar, 2019

Këto veprime që i bëjmë përditë po na rrezikojnë shëndetin

Ripërdorimi i peshqirëve të kuzhinës Ju duhet t’i lani më shpesh se sa mendoni. I ngrohti dhe lagështia formojnë terrenin ideal për t’u shumuar bakteret dhe...

telefon ne xhep
Life Style 14:53 - 14 Janar, 2019

Ja pse meshkujt nuk duhet ta mbajnë celularin në xhepin e pantallonave

Meshkujt, që i mbajnë celularët në xhepin e pantallonave, duhet të nisin ta mësojnë veten me idenë që është më mirë që këto pajisje të mbahen...

Aktualitet 15:39 - 3 Janar, 2019

Ju tregojmë si të karikoni celularin në mënyrën e duhur

Është e vështirë për shumicën e njerëzve të kalojnë disa orë larg celularit të tyre. Por duket sikur mos zgjatja e batërisë e bën akoma ëm...

Aktualitet 13:40 - 27 Dhjetor, 2018

Ja si të zgjasni jetëgjatësinë e baterisë së celuarit tuaj

Të gjithë e kanë provuar “ankthin” e battery low. Nga momenti në moment celulari mund të fiket dhe vetja të duket si në epokën e gurit,...

Aktualitet 19:45 - 7 Dhjetor, 2018

Pse nuk duhet ta karikoni asnjëherë celularin nëpër lokale?

Ju e keni kuptuar që zhvillimi i teknologjisë, po ndikon gjithnjë e më shumë në jetën tuaj. Rrjetet sociale dhe nevoja për t’u përditësuar në çdo...

Life Style 20:45 - 18 Nentor, 2018

E zbulon Google/ Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

E karikoni telefonin por nuk mban shumë karikim? I ulni dritën por as ajo nuk funksionon plotësisht? Zgjidhja erdhi! Gjatë një takimi të zhvilluar pak ditë...

Kuriozitete 17:00 - 7 Nentor, 2018

Tre vende ku nuk duhet mbajtur celulari

Rrallë ka njerëz që telefonin nuk e mbajnë afër vetes shumicën dërmuese të kohës, apo në çdo vend ku shkojnë. Megjithatë, duhet të tregoheni të kujdesshëm...

Aktualitet 15:27 - 10 Shtator, 2018

Skandal në burg/ Arrestohet gardiani

Një punonjës i burgut të Fushë Krujës është arrestuar nga policia, pasi ka tentuar të fuste një celular në ambientet e burgut. I arrestuari është Bib...

Aktualitet 21:07 - 6 Korrik, 2018

Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit/ Ashpërsohen ndëshkimet

Policia rrugore ka kërkuar pesëfishimin e gjobës për përdorim celulari gjatë drejtimit të mjetit. Sipas tyre vlera aktuale e gjobës është qesharake në krahasim me rrezikun...

Aktualitet 19:40 - 12 Janar, 2018

Kush shkon në votime përfiton një celular “iPhone” ose një “iPad”

 Kush prej votuesve do të paraqitet para kutisë së votimit për të hedhur votën për kandidatët garues për presidentë do të përfitojë një aparat celular të...

Aktualitet 08:41 - 15 Korrik, 2017

Si të mbroni të dhënat tuaja në celular dhe t’u vendosni hacker-ave “kufirin tek thana”

Hapja nga ana e qeverisë amerikane e një iPhone që u përdor prej vrasësve të San Bernardinos shërben si kujtesë se celularët dhe pajisjet e tjera...

Aktualitet 15:58 - 6 Maj, 2017

Policia jep versionin përfundimtar/Kujt iu vendos tritoli sot në Elbasan

Policia jep e Elbasanit ka dhënë  versionin zyrtar në lidhje me ngjarjen e ndodhur paraditen e sotme në këtë qytet. Sipas informacionit të policisë në Lagjen...

Aktualitet 12:30 - 11 Prill, 2017

Apple fiton patentën, e cila ruan celularin tuaj kur ju bie nga duart

Apple ka fituar një patentë e cila mund t’jua ruajë iPhone-in tuaj kur ju rrëshqet nga duart. Aplikacioni i ri përshkruan një sistem të ri për...

Aktualitet 18:40 - 8 Prill, 2017

Apple zhvendos butonin prapa celularit?

Një fotografi e re që mendohet se shfaq “prototipin e fundit të iPhone 8” mund t’i japë fund një debati të gjerë – se ku do...

Aktualitet 21:32 - 17 Shkurt, 2017

Telefonat e palosshëm të Samsungut po vijnë

Edhe pse nuk do ta shohim Galaxy S8 në Kongresin Botëror të Celularëve të këtij viti, raportohet se gjiganti Samsung mund t’i prezantojë smartfonët e tij...

Aktualitet 18:03 - 2 Shkurt, 2017

Vodhi një aparat celular/ Blutë e Vlorës prangosin 23 vjeçarin

Blutë e Vlorës kanë prangosur një shtetas, pasi dyshohet se në 31 janar ka vjedhur një aparat celular në ambientet e një dyqani. Burime nga policia...

Aktualitet 11:26 - 27 Janar, 2017

EMRI/ Bleu celularin me lekë të falsifikuar, kapet 35 vjeçari

Një 35 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim, pasi kishte blerë një telefon me kartëmonedhë të falsifikuar, tashmë është ndalur  nga blutë e Durrësit. Specialistët...