Connect with Us

All posts tagged "cdekretimi"

Opinione 22:49 - 9 Shtator, 2019

Deponimi i Metës në Parlament, ç’dekretimi i 30 qershorit si benzinë për zjarrin që do “digjej” Parlamenti

Nga Ylli Pata – Qëndrimi i presidentit të Republikës në Kuvend se ai ç’dekretoi 30 qershorin si ditë zgjedhjesh për të shmangur djegien e Parlamentit, është...

Aktualitet 16:10 - 19 Qershor, 2019

Ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve/ Meta bën lëvizjen e radhës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një letër OSBE-ODHIR në lidhje me zhdekretimin e datës së zgjedhjeve. Nëpërmjet letrës, Meta njofton zhdekretimin e datës...

Aktualitet 11:50 - 11 Qershor, 2019

Çdekretimi i zgjedhjeve dhe data e re që na duhet

Presidenti i vendit, Ilir Meta duke gjetur një vakum institucional, pra mungesën e Gjykatës Kushtetuese, me një dekret ç’dekretoi dekretin e tij, për shpalljen e datës...

Aktualitet 22:34 - 9 Qershor, 2019

Ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve/ Avokati nxjerr zbuluar Metën

Avokat Kastriot Frashëri në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për shfuqizimin e dekretit të...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 16:52 - 9 Qershor, 2019

Ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve/ Avokat Goxhaj: Meta bëri shah mat

Avokat Altin Goxhaj, i qenë prezent në studion e lajmeve të TV “Fax News”, e cilësoi vendimin e presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e dekretit të...

Aktualitet 21:57 - 8 Qershor, 2019

Ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve/ Reagojnë aleatët e Bashës

Aleatët e Lulzim Bashës, të cilët pak ditë më parë i kërkuan presidentit shtyrjen e zgjedhjeve kanë reaguar pasë vendimit të marrë nga Meta. Në një...