Connect with Us

All posts tagged "capital t"

Kryesore Show Biz 20:42 - 30 Korrik, 2019

Era Istrefi me të dashurin në pushime luksoze/ Tregon “hallin” e madh që e ka zënë

Pak kohë më parë këngëtarja shqiptare Era Istrefi u përfol për një lidhje dashurie me muzikantin britanik Julian Perreta. Së fundi dyshja ka dalë hapur pasi...

Kryesore Show Biz 16:17 - 1 Korrik, 2019

“As në ëndrra nuk e ke”/ Fansja kritikon reperin për reklamimin e jetës luksoze

Reperi i njohur nga Kosova, Capital T ka performuar përkrah artistëve më të famshëm shqiptar në festivalin “Alba” që u mbajt në Zvicër. Pasi ka përfunduar...

Aktualitet 11:40 - 27 Maj, 2019

“Shpesh herë”/ Capital T “shokon” fansat me deklaratën e largimit nga muzika

Trimi, i njohur nga fansat e tij me emrin e muzikës si Capital T , ka sjellë shumë hite me këngët e tij dhe është bërë...

Aktualitet 11:53 - 17 Maj, 2019

“A e di çfarë është etika?”/Pasi shtroi iftar për 310 njerëz, reperi shqiptar akuzohet nga komentuesit

Reperi i njohur shqiptar Capital T, ka bërë një gjest të mirë ditën e djeshme, ku shtroi iftar për 310 persona në strehimoren në menaxhim të...

Kryesore Show Biz 13:25 - 15 Shkurt, 2019

Halle baballarësh: Komenti i Besit në foton e Mozzik dhe Hanës do t’ju shkrijë së qeshuri

Një muaj më parë, reperi i njohur shqiptar Mozzik dhe bashkëshortja e tij Loredana u bënë prindër për herë të parë të një vajze që e...

Aktualitet 09:21 - 6 Janar, 2019

(Video)Vit i ri, sfidë e re: Capital T ju prezanton me #filmacookingchallenge

Pak përpara mbarimit të 2018, reperi Capital T publiko këngën e tij të re “Filma” e cila duket se është pëlqyer shumë nga publiku. Por gjithsesi...

Kryesore Show Biz 11:53 - 28 Dhjetor, 2018

Capital T u jep lajmin e trishtë fansave dhe u kërkon publikisht falje

Jemi në kohë festash dhe është pikërisht momenti më fitimprurës për të gjithë artistët, të cilët janë prenotuar për të performuar në skenat e klubeve të...

Kryesore Show Biz 11:45 - 26 Dhjetor, 2018

E kritikuan për bamirësitë, reagon ashpër Capital T

Këtë fundvit, reperi i njohur Capital T tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me veprat e tij humanitare në ndihmë të fëmijëve dhe familjeve në nevojë. Ai...

Kryesore Show Biz 13:10 - 14 Dhjetor, 2018

Capital T, i jashtëzakonshëm: Dhuron pesë shtëpi për familjet në nevojë!

Edhe përse ka prekur suksesin me dhjetëra këngë hite të cilat i sigurojnë një jetesë shumë të mirë, reperi shqiptar Capital T nuk harron t’i kthejë...

Kryesore Show Biz 13:53 - 31 Tetor, 2018

“Do e kaloje natën me Majk apo Capital T”, këngëtarja shqiptare jep përgjigjen “djegëse”

Flaka Krelani është një prej këngëtarëve shqiptare me zë potencial, gjithnjë e vlerësuar për vokalin e saj. Polemika të shumta ngjalli pamja e saj pak kohë...

Aktualitet 23:30 - 17 Shtator, 2018

Capital T së shpejti me një super bashkëpunim/ Zbuloni se për kë bëhet fjalë

Shumë shpejt Capital T do të publikojë një këngë të re. Këtë rradhë ai ka zgjedhur të vijë në një bashkëpunim me Arta Mehmedin. Lajmin e...

Kryesore Show Biz 11:10 - 19 Korrik, 2018

Capital T i emocionon të gjithë me gjestin human/ Ja çfarë bëri për familjen e varfër

Reperi Capital T përveç karrierës së suksesshme në media përflitet edhe për gjestet e shumta humane. Nuk ka kaluar shumë kohë nga dita e ‘Bajramit’ ku...

Kryesore Show Biz 18:30 - 27 Qershor, 2018

I thonë të gjithëve të heshtin, çfarë po kurdisin Capital T dhe Butrint Imeri?

Capital T është një prej reperëve më të ndjekur dhe më të famshëm të showbiz-it shqiptar, i cili mban një karrierë të suksesshme mbi supe me...

Kryesore Show Biz 15:30 - 31 Maj, 2018

Capital T hoqi mjekrën dhe s’është më Capital T!

Capital T identifikohej në fillim me mjekrën e theksuar dhe flokët e gjata të kapura bisht, deri në momentin që vendosi t’i priste ato kaçurrelat e...

Kryesore Show Biz 14:15 - 5 Prill, 2018

Kush tha që Capital T nuk është nga Laçi?/ Përgjigjia që këngëtari i jep Bes Kallakut

Është shumë interesante kur shohim në rrjete sociale se personazhe të ndryshëm publikë në Shqipëri, që ndonëse mund të mos jenë miq të ngushtë, kanë komunikim...

Kryesore Show Biz 17:30 - 24 Shkurt, 2018

Reperi pret flokët dhe e dokumenton/ ‘Ky është veç fillimi’

Reperi shqiptar i ka lënë pa fjalë fansat e tij, pasi ka fshirë të gjitha postimet në Instagram. Por, reperi prishtinas ka lajmëruar se do të...

Kryesore Show Biz 17:30 - 18 Shkurt, 2018

Capital T fshin çdo gjurmë nga Instagrami

Të gjitha fotot në Instagramin e Capital T jane fshirë. Reperi që ndiqet nga më shumë se 520 mijë njerëz, ka vendosur të fshijë çdo tregues...

Aktualitet 23:50 - 12 Korrik, 2017

Video-Nuk do ta besoni/ Cila është kënga shqiptare që dëgjohet edhe nga Cristiano Ronaldo

Pak ditë më parë, reperi i njohur Capital T publikoi hitin e tij më të ri me titullin “Hatixhe”. Kjo këngë u prit mjaft mirë nga...

Kryesore Show Biz 23:00 - 11 Korrik, 2017

Trendi i postimeve në Instagram që po çmend artistët shqiptarë

Mund të quhet edhe kopjim, por në ditët e sotme e konsiderojnë si një “trend”. Ka qenë këngëtari Capital T që e nisi përpara këtë “trend”...

Showbizz 00:40 - 28 Maj, 2017

Çfarë po ndodh mes Capital T dhe moderatores së Supersport?

Bukuroshja e ekranit Ilda Bejleri dhe rreperi i njohur Capital T kanë  ndarë  me fansat një  foto, ku shiheshin  në  shoqërinë  e njëri -tjetrit. Ndërkohë  pak...

Kryesore Show Biz 17:00 - 27 Maj, 2017

Çfarë  po ndodh mes Capital T dhe moderatores së  Supersport?

Bukuroshja e ekranit Ilda Bejleri dhe rreperi i njohur Capital T kanë  ndarë  me fansat një  foto, ku shiheshin  në  shoqërinë  e njëri -tjetrit. Ndërkohë  pak...

Showbizz 01:00 - 8 Maj, 2017

Capital T ndan me fansat lajmin e madh

Capital T ka qenë shumë i angazhuar me koncerte dhe së fundmi ka qenë i ftuar në një club nate në Gjakovë. Por përpos të gjithave, duket se...

Kryesore Show Biz 18:30 - 7 Maj, 2017

Capital T ndan me fansat lajmin e madh

Capital T ka qenë shumë i angazhuar me koncerte dhe së fundmi ka qenë i ftuar në një club nate në Gjakovë. Por përpos të gjithave, duket se...