Connect with Us

All posts tagged "canta"

Politikë 11:51 - 27 Gusht, 2019

Foto-Nga shpenzimet e luksit, te çanta 800 dollarë/ Rrjeti “kryqëzon” Gjonajn dhe Veliajn

Ditët e fundit në media dhe në rrjete sociale ka plasur një debat në lidhje me lajmet e raportuara për shpenzimet e luksit të ministres së...

Politikë 14:26 - 25 Gusht, 2019

Foto/ Faqja e preferuar e Ramës denoncon Veliajn

Faqja satirike ‘Brryli Broadway’ për të cilën kryeministri Edi Rama shpesh është shprehur me superlativa, ka denoncuar sot, kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Me anë të...

Fashion 13:10 - 12 Korrik, 2019

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet...

kuvendi
Aktualitet 18:36 - 8 Korrik, 2019

Deputeti i ri i përvishet kolegëve/ I përmend orat dhe çantat e shtrenjta

Deputeti Halit Valteri gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit është shpehur me tone të ashpëra ndaj të gjithë deputetëve të cilët kanë kohë në...

Aktualitet 12:10 - 3 Qershor, 2019

Foto/ Modelet e çantave verore që nuk duhet të mungojnë këtë sezon vere

Këtë sezon duket se çantat verore nuk duhet të mungojnë në krahun tuaj dhe nuk do t’ju rezistoni modeleve te mëposhtme. Shumë të veçanta dhe të...

Aktualitet 22:05 - 23 Maj, 2019

“Më thonin faturino”/ Oriola Marashi “i tërheq veshin” shoqërisë

Shumë gjëra që dikur quheshin “demode” sot janë trendet që po preferohen nga yjet më të famshëm në botë. Trendi më i ri që po përqafohet...

Fashion 11:53 - 12 Maj, 2019

Cilat janë çantat më “in” të kësaj vere? Ja disa ide frymëzuese

Llojet e çantave që do të shikoni më poshtë mund t’i mbani gjatë përditshmërisë, por edhe kur shkoni me pushime dhe të jeni të sigurta që...

Aktualitet 21:30 - 5 Prill, 2019

Çantat më “in” të këtij sezoni/Kompletojnë më së miri çdo veshje

E dini cilat janë çantat më “in”? Në fotot në vijim gjenden të gjitha çantat të cilat do të kompletojnë më së miri veshjen tuaj dhe...

Fashion 13:25 - 11 Mars, 2019

30 çantat që janë më “in” s’duhet të të shpëtojnë nëse je e fiksuar pas modës

Nëse je e fiksuar pas modës dhe veçanërisht pas çantave, je në vendin e duhur. Në vijim do iu njohim me 30 llojet e çantave që...

Fashion 13:53 - 12 Shkurt, 2019

4 modelet e çantave më në modë këtë vit dhe 3 që duhet t’i lini në dollap

Nëse doni që të dukeni trendy, mbani një çantë trendy! Ose më saktë, mbani çantat më trendy të 2019-ës. Mund të tingëllojë si një promovim, por...

Aktualitet 21:45 - 2 Shkurt, 2019

“Ajo i don çantat LV”- këta djem shqiptar i dedikuan këngë vajzave materialiste në jetën e tyre

Këngë dashurie dhe zemrash të thyera… Djemtë e showbizz-it nuk kanë ngurruar ta shprehin shpesh në këngë se “vuajtet” e tyre vijnë nga vajzat materialiste. Cilat...

Aktualitet 22:20 - 22 Dhjetor, 2018

Këto objekte nuk duhet të mungojnë kurrën e kurrës në çantën tuaj

Gratë dhe çantat e tyre kanë krijuar një lidhje të paçmueshme. Është si të bëhet fjalë për dy mikesh të pandara. Një grua mund të ketë...

Fashion 16:25 - 10 Dhjetor, 2018

Detaji që ndajnë çantat e këtij sezoni është thjesht fantastik

Këtë sezon, dizenjot më në modë të çantave kanë të gjitha një detaj të përbashkët. Mbyllja me kapak është ajo që i diferencon dhe i bën...

Fashion 14:40 - 12 Nentor, 2018

7 mënyra si të dalloni një çante false nga ajo origjinale (FOTO)

Keni pritur kaq gjatë për të blerë një çantë origjinale? Pasi keni ruajtur disa para mënjanë është shumë e drejtë që të blini një çantë origjinale....

Aktualitet 15:48 - 3 Nentor, 2018

Foto-Çanta e dyshimtë në Tiranë/ Policia jep detajet

Policia ka bërë me dije detaje të reja për çantën e dyshimtë, që u gjet mesditën e sotme në zonën e “Unazës së Re” në  Tiranë....

Aktualitet 12:25 - 17 Tetor, 2018

Palltot për çanta janë trendi më i lezetshëm dhe i kotë i 2019-ës

Askush deri më tani nuk ishte kujdesur për to aq shumë. Verë, dimër, shi, erë, breshër ose pluhur, ato janë gjithmonë aty, pavarësisht gjithçkaje. Çantat nuk...

Aktualitet 16:42 - 5 Tetor, 2018

Kjo është çanta më popullore e momentit në Instagram

Kur blen çanta, natyrshëm kërkon diçka që s’del kurrë nga moda, të paktën për të justifikuar vlerën që do të shpenzosh. Sidoqoftë, është këndshëm të kesh...

Aktualitet 18:45 - 29 Maj, 2018

Pazar me çanta/ Konsumatorët, të ndërgjegjshëm për dëmet nga qeset plasmasi [VIDEO]

Të gjithë i mbajnë mend çantat prej bezeje ose rrjetat me të cilat kryhej pazari vite më parë. Qeset plasmasi as që nuk njiheshin. Po vitet...

Fashion 16:00 - 5 Prill, 2018

Çantat e pranvere 2018/ Lule dhe vetëm lule!

Lule, lule dhe akoma lule. Pas dimrit aq gri e të gjatë, nuk duam të rrethohemi nga gjë tjetër! Me plot ngjyra dhe më romantiket çantat...

Kryesore Show Biz 22:50 - 12 Mars, 2018

Një çantë vlen sa një shtëpi/ Njihuni me pasurinë e vërtetë të Kylie Jenner

Është milioneria më e madhe e klanit Kardashian-Jenner. Bëhet fjalë për 20-vjeçaren Kylie Jenner, e cila këtë të dielë ka publikuar një pjesë të vogël të...

Aktualitet 22:40 - 3 Shkurt, 2018

5 trendet e çantave që duhet t’i keni brenda 2018-s

Nuk mund të mohohet që, në pesë vitet e fundit kanë qenë trendet e çantave lidheshin me detajet minimaliste dhe linjat e pastra. Ndërkohë që këto detaje...

Aktualitet 00:15 - 23 Janar, 2018

‘Çanta e të pasmeve’ që do t’ju shpëtojë jetën

Mjafton një ditë që një nga influencueset shqiptare të modës të shfaqet, nga me një çantë me rrip të gjatë, me një çantë në ije, që...

Aktualitet 00:15 - 11 Nentor, 2017

Drake një djalë romantik!/ Koleksionon çanta për gruan e ardhshme

Drake është ende një djalë beqar, por ai është i gatshëm të mbulojë gruan e tij të ardhshme me dhurata. Në një intervistë të re me...