Connect with Us

All posts tagged "cani"

Politikë 22:16 - 21 Maj, 2020

“Nuk i plas njeriu…”/ Meta kapet keq me Arian Çanin

Presidenti Ilir Meta ka debatuar ashpër me gazetarin Arian Çani sonte në Syri.tv. Teksa kreu i shtetit fliste për shpërndarjen e Parlamenti dhe kapjen e drejtësisë...

Politikë 10:48 - 4 Prill, 2020

Arjan Çani i bën pyetjen që nuk e priste/ Rama i përgjigjet duke cituar gjyshen

Kryeministri Rama ka folur mbrëmjen e djeshme në një lidhje direkte në emisionin “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit për situatën në të cilën ndodhet vendi...

Lajme 22:34 - 3 Prill, 2020

“Timonin do ta mbaj vetë te respiratori/ Rama: Jemi shumë të avancuar për mbjelljen e kanabisit

Kryeministri Edi Rama është duke folur mbrëmjen e sotme në emisionin e Arian Çanit për situatën në të cilën ndodhet vendi për shkak të koronavirusit. Rama...

Lajme 22:57 - 20 Mars, 2020

“O Luli të kam xhan mos u mërzit”/ Basha i ankohet live Çanit: Më çave timpanin e veshit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka pasur një lidhje direkte në emisionin “Zonë e lirë” ku ka folur lidhur me situatën në vendin tonë për shkak...

Politikë 09:21 - 15 Shkurt, 2020

“Kjo është gjëja më e tmerrshme dhe më e turpshme”/ Arian Çani i nxjerr “bojën” Ramës, ja si reagon Spiropali  

Moderatori dhe gazetari Arian Çani mbrëmjen e djeshme në emisionin e tij, “Zonë e Lirë”, ka pasur një debat me ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa...

Politikë 11:36 - 27 Korrik, 2019

“Hap krahun plak”/ Arjan Çani mesazh Ramës

Gazetari Arjan Çani i ka dërguar një mesazh kryeministrit Edi Rama me anë të një komenti në rrjetet sociale. Çani, i cili njihet për mënyrën e...

Aktualitet 14:56 - 29 Mars, 2019

“Furtunë” në Ministrinë e Financave/ Pritet shkarkimi i të gjithë drejtorëve

Vala e shkarkimeve në kabinetin qeverisës në muajin dhjetor nga kryeministri Rama, duket se ka shkaktuar një efekt zinxhir edhe në disa institucione të tjera shtetërore,...

Aktualitet 11:08 - 9 Shkurt, 2019

Tronditet KLP/ Këshilltari i Arta Markut nën hetim

Me datë 27 nëntor 2018,  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i udhëhequr nga Olsi Komiçi, me relator Lulzim Hamitaj dhe anëtare Brunilda Bekteshi, votoi unanimisht për...

Aktualitet 11:17 - 28 Nentor, 2018

Nuk njeh Frashërllinjtë/ “Reflekton” deputeti injorant i Lulit?

Deputeti i Lulit, Agron Shehaj disa ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit në Tv Klan, ku ka folur...

Aktualitet 23:10 - 16 Nentor, 2018

Meta tek ‘Zonë e Lirë’/ Tregon arsyen pse e vonoi dekretin e Lleshit

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit, Presidenti Ilir Meta ka shpieguar arsyen e vonesën së dekretimit të Sandër Lleshit. “Dje kam...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 11:18 - 3 Nentor, 2018

Kaosi i Lulzim Bashës/ Dy qëndrimet kontradiktore për Fatmir Xhafën

Kryetari i PD, Lulzim Basha njihet për qëndrimet e tij kontradiktore, paqartësinë dhe rrëmujën që krijon kot së koti me deklaratat e tij publike. Sot gati...

Aktualitet 22:59 - 2 Nentor, 2018

Si do ta shembësh Qeverinë?/ Çani zë ngushtë Bashën

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arjan Çani. Gjatë fjalës së tij Basha është...

Aktualitet 22:06 - 2 Nentor, 2018

Dako e quajti o toç/ Basha si kalama: I shari është i sharë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur në lidhje me fyerjet që i ka bërë kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Kujtojmë këtu Dako...

Aktualitet 15:25 - 1 Nentor, 2018

“Nuk i la vend imagjinatës”/ Rovena Stefa “shpërthen” ndaj Arjan Çanit: Është i çmendur

Këngëtarja shqiptare Rovena Stefa, një ditë më parë bëri bujë në rrjetet sociale për shkak të veshjes ekstravagante që kishte në klipin e ri. Në këngën...

Aktualitet 22:45 - 19 Tetor, 2018

“Nuk ta harrojë kurrë këtë”/ Çfarë i ka bërë Rama, Çanit

Gazetari Arjan Çani është shprehur se nuk do e harrojë, kurrë diçka që kryeministri Edi Rama i ka bërë. “Nuk ta harroj kurrë këtë që me...

Aktualitet 21:56 - 19 Tetor, 2018

Video/ Çfarë bënë Çani dhe Rama para se të niste emisioni “Zonë e Lirë”?

Kryeministri Edi Rama është sot i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arian Çani. Përpara se të niste intervista në studio Rama dhe Çani...

Aktualitet 21:30 - 19 Tetor, 2018

Rama- Çanit: “Zonë e Lirë”, i vetmi kazan ku “dheplra harron pulën”

I ftuar në emisoinin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit  kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat e tij, teksa ka rrëfyer një të vërtetë...

Aktualitet 22:45 - 21 Shtator, 2018

“Tek guruja indiane shkojnë ata që ndihen bosh”/ Çani tallet keqazi me Gjiknurin

Disa ditë më parë CNA.al (CityNews Albania)  investigoi dhe solli historikun e sektit të drejtuar nga një guru indian me emrin, Paramahamsa Vishwandanda. Pjesë e këtij...

Kryesore Show Biz 21:40 - 29 Qershor, 2018

Sherr tek “Zonë e Lirë”/ Bleona tenton të largohet nga studio

Bleona Qerreti është përplasur ashpër me moderatorin e emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, ka tentuar dy herë të largohet nga studio, por është kthyer pas...

Aktualitet 11:03 - 13 Qershor, 2018

“Edi Rama show” konkuron Arjan Çanin dhe Ermal Mamaqin

Edi Rama ka filluar turin e llogaridhënies nëpër qytete. Diku flet për projektet e një qarku, diku për problematika konkrete. Ka marrë kamerat me vete dhe...

Aktualitet 10:32 - 7 Qershor, 2018

Ekskluzive/ Pagat e çmendura në Klan dhe lëkundja e Fevziut

Ujërat mediatike prej gati dy javësh janë turbulluar nga lajmi se Blendi Fevziu ka një ofertë të çmendur nga Top Channel, megjithëse ky televizion ka probleme...

Aktualitet 22:09 - 4 Janar, 2018

Marrëveshja Rama-Basha e 17 majit klandestine

Së bashku me gazetarin Arian Çani në studion e emisionit “360 gradë” është prezent edhe avokati Genc Gjokutaj. Si temë e emisionit është: “Kryeministri Rama pa...

Aktualitet 21:27 - 27 Tetor, 2017

Çani “surprizon” Ramën me dhuratën e tij (foto)

Moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, pas timonit që i bëri dhuratë para zgjedhjeve kryeministrit Edi Rama, ka zgjedhur që t’i bëjë atij një tjetër dhuratë....