Connect with Us

All posts tagged "call center"

Politikë 12:15 - 26 Maj, 2020

Ish-deputeti tregon pse u rrit numri i të infektuarve me Covid-19/ Kush janë dy vatrat e rrezikshme

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar në lidhje me rritjen e numrit të të infektuarveme Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit, ku u konfirmuan 25 raste....

Shëndeti 11:19 - 26 Maj, 2020

Tirana “zonë e nxehtë” e koronavirusit/ Një Call Center vatër infeksioni

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 25 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, duke e çuar në total, 1029 numrin e të infektuarve në...

Politikë 10:01 - 20 Maj, 2020

Faktet/ Lulzim Basha i jep vetes kurajo me profile fallco

Ndodh edhe kështu, mund të duket e pabesueshme, por me Republikën e Re çfarë nuk do dëgjojmë! CNA.al, kohë më parë ka publikuar disa shkrime për...

Klodian tomorri per sistemin financiar
Ekonomi 08:25 - 30 Prill, 2020

Skemat, pesë mënyrat si u pastruan para/ Nga ndërtimi e bizneset fiktive, tek call center

Drejtoria e Përgjithshme e Prandalimit të Pastrimit të Parave raportoi se në vitin 2019 janë vërejtur të paktën pesë tipologji të konsideruara me risk për pastrim...

Lajme 18:47 - 19 Mars, 2020

‘Kush nuk punon, nuk paguhet’/ Call Center dhe fasonët rinisin punën mes pasigurive

Edvini* u rikthye të martën në tavolinën e tij të punës me një palë doreza plastike në duar dhe maskën e vendosur në fytyrë. I riu,...

Kronika 16:23 - 17 Mars, 2020

“Thyen urdhërin”/ Gjobitet call centeri në Durrës, e pëson edhe një lokal

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga Qeveria Shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19, nga ana e Seksionit të...

Kronika 14:56 - 15 Mars, 2020

Inspektoriati i Punës kontrolle në call center-a dhe fasoneri/ Pezullon 83 biznese

Në zbatim të masave parandaluese për përhapjen e infeksionit të shkaktuar nga COVID-19, Inspektoriati Shtetëror i Punës dhe Shërbimeve Shoqërore ka zhvilluar kontrolle në aktivitete ekonomike...

Politikë 21:36 - 12 Mars, 2020

“Nesër nuk do jenë më në punë”/ Rama paralajmëron fasoneritë dhe call center-at

Kryeministri Edi Rama ka qenë i prerë lidhur me call center-at dhe fasoneritë që vazhdojnë të punojnë edhe pse është urdhëruar të shmangen grumbullimet e punonjësve....

Lajme 16:23 - 12 Mars, 2020

Rama mbyll fasoneritë dhe qendrat call center/ Nëse i kapim në shkelje do marrin përsipër kostot

Në vijim të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, kryeministri Edi Rama ka vendosur mbylljen e fasonerive dhe qendrat call center. Ai u...

Politikë 20:36 - 11 Mars, 2020

Rama flet për propozimet e opozitës/ “Po diskutohen kreditë, bizneset të respektojnë rregullat”

Kryeministri Edi Rama ka folur për 6 masat e propozuara nga kryetari i opozitës Lulzim Basha dhe akuzat e ngritura nga ky i fundit, gjatë një...

Lajme 17:06 - 11 Mars, 2020

Manastirliu kërkon reduktimin e personelit të “call center”-ave/ Merr edhe vendimin për komunikimin me qytetarët

Në vijim të marrjes së masave për parandalimin e koronavirusit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për reduktim në maksimum të personelit të “call...

Lajme 14:05 - 14 Nentor, 2019

Punonjësit e call centerave po organizohen në sindikata/ Firmoset kontrata e parë kolektive në këtë sektor

Sindikata e Punonjësve të Postë-Telekomit Shqiptar mbas një pune të gjatëdy vjecare ka arritur të firmos sot kontratën e parë kolektive në sektorin e call centerave,...

Denoncim 09:50 - 25 Shtator, 2019

Video-Kamera e fshehtë në “STOP” zbulon skandalin/ Vajzave u kërkohet seks online në “Call Center”

Emisioni investigative “Stop” në Tv Klan ka denoncuar një tjetër skandal. Zyra që funksionojnë për seks online por që maskohen si “call center”. Përmes kamerës së...

Denoncim 21:20 - 24 Shtator, 2019

Stop–Skandali/ Zyrtarisht call centër, por vajzave u kërkohet seks on line (VIDEO)

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” sjell me zë dhe figurë skandalin e rradhës.Edhe pse zyrtarisht funksionojnë si call centër, vajzave në disa kompani të tilla,...

Aktualitet 20:36 - 28 Prill, 2019

Paratë nga Parajsat Fiskale/ Zbardhet skema e pastrimit përmes call center

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave ka analizuar mënyrat kryesore përmes të cilave hyjnë e kamuflohen fondet e dyshimta në Shqipëri. Ndër pesë...

Aktualitet 08:22 - 13 Shtator, 2018

Vjen në Shqipëri gjiganti italian i call center/ Drejt finalizimit shitja e IDS

Grupi financiar italian, Comdata, një nga kompanitë call center më të rëndësishme në Itali, me një xhiro prej 300 milionë eurosh në vit, ka hyrë në...

Ekonomi 08:07 - 31 Maj, 2018

Call Center-at “kambiste” si skema mashtruese/ AMF: Do marrim listën nga SHISH

Call Center-at “kambiste” që fshehin pas vetes brokera fantazmë e veprojnë si skema mashtruese, mund të kthehen në një problem kombëtar. Gjatë raportimit në Komisionin për...

Aktualitet 15:59 - 11 Maj, 2018

“Bandat” e Xhafajt sulmojnë CNA.al/ Ministri i Brendshëm në panik

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka filluar një sulm të hapur ndaj medieve, të cilat raportojnë faktet e pakontestueshme kundër tij. Bëhet fjalë për fakte të...

Aktualitet 18:22 - 14 Mars, 2018

Studiuesit ngrenë alarmin për të punësuarit në “Call center”

“Call center-at”, janë një sektor që kanë një numër të madh të punësuarish, për më saktë rreth 30 mijë punonjës. Ky sektor vijon të mbetet një...

Aktualitet 08:54 - 12 Janar, 2018

Tjetër goditje për call center/ Italia miraton masa të reja shtrënguese, kompanitë në Shqipëri në vështirësi

Kompanitë e sektorit call center në Shqipëri po kalojnë një situatë të vështirë, teksa presioni nga qeveria italiane sa vjen e shtohet. Në dhjetor 2017, një...

Aktualitet 16:33 - 28 Nentor, 2017

Call center-at vijojnë të braktisin Shqipërinë/ Një tjetër kompani e madhe mbyll degën e saj

Call center-at vijojnë të largohen nga Shqipëria, pas vendimit të qeverisë italiane të para disa muajve. Këtë herë gjigantët italianë të shërbimeve Call Center, Facile.it, ka...

Aktualitet 18:09 - 25 Korrik, 2017

Kompanitë call center po marrin licenca për të operuar si brokera në bursa

Kompanitë call center po diversifikojnë aktivitetin e tyre, duke u kthyer në ndërmjetës financiarë, çka do u japë mundësinë atyre të ndërmjetësojnë për investimin e parave...

Aktualitet 09:02 - 17 Korrik, 2017

Call Center në Shqipëri bëhen… “kambiste”/Aktiviteti “top sekret”

Nën presionin e qeverisë italiane, e cila shtrëngoi masat për delokalizimin e aktivitetit të call center në vendet jashtë BE-së, përfshi Shqipërinë, kompanitë call center u...