Connect with Us

All posts tagged "calavera"

Politikë 10:09 - 9 Janar, 2020

Nga Nebil Çika/ Letër e hapur për Calaveran

Letër e hapur Drejtuar: Znj Genoveva Ruiz-Calavera, Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Reformës në Drejtësi (OMN) E nderuar Znj, Genoveva Ruiz-Calavera! Ne të përndjekurit...

Politikë 14:54 - 19 Dhjetor, 2019

Ngritja e SPAK/ ONM: Hap thelbësor për të luftuar korrupsionin

Shefja e ONM-së, Genoveva Ruiz Calavera ka reaguar lidhur me betimin e 8 prokurorëve të SPAK. Calavera, nw njw postim nw rrjetet sociale, shkruan se ngritja...

Kryesore 18:34 - 9 Gusht, 2019

Vettingu në dorë të Ramës?/ Ja si përgjigjet Shefja e OMN-së, Calavera

Ka pasur pohime publike nga Presidenti i Republikës dhe opozita se vetingu po kontrollohet nga partia politike në pushtet. Cili është qëndrimi juaj për pretendime të...

Aktualitet 16:16 - 10 Mars, 2017

Calavera ia kthen Vasilit/ Monitorimi është parashikuar në Kushtetutë

Kryesuesja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera, ka reaguar ndaj ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili, për bordin e monitorimit. Calavera deklaron se monitorimi i...

Aktualitet 13:33 - 2 Mars, 2017

Pas Vasilit shefja e ONM i shkon në zyrë Nishanit/ Zbardhet takimi

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim Drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, znj....