Connect with Us

All posts tagged "cadra"

Sociale 15:11 - 27 Tetor, 2020

Video- Brenda kampit Al-Hol në Siri/ Antiterrori operacion në kërkim të fëmijëve shqiptarë

Publikohen pamjet nga brenda kampit Al-Hol në Siri, ku janë të strehuar disa shqiptarë, mes tyre dhe fëmijë. Forcat e Antiterrorit, kanë publikuar sot pamjet nga...

Politikë 11:58 - 15 Tetor, 2020

Qindra familje nëpër çadra/ Qeverisë “nuk i bëhet vonë”, jep 100 milionë lekë për blerje suveniresh

Prej nëntorit të vitit të shkuar, kur Shqipëria u godit nga tërmeti e më pas nga pandemia e Covid, një numër i madh qytetarësh po vuajnë...

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim
Sociale 08:05 - 13 Tetor, 2020

Mos harroni çadrat!/ Priten reshje shiu gjatë gjithë ditës

Vranësira të dendura, shira mesatar dhe intensiv do ketë gjatë paradites së sotme por mesdita dhe në vijim moti do të përmirësohet duke bërë që herë...

“Do rrisim pagat e mjekëve”/ PD: Mashtrimi i radhës i Ramës, njësoj si me listat e hapura
Politikë 22:10 - 1 Tetor, 2020

Rama tenton të justifikohet për banorët që jetojnë në çadra/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente

Kryeministri Edi Rama reagoi sot lidhur me denoncimet e bëra nga Partia Demokratike për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama publikoi një video,...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 10:56 - 24 Korrik, 2020

Çfarë humb dhe pse Lulzim Basha ka frikë nga listat e hapura?!

Një debat vazhdon çdo ditë të jetë në vëmendjen e opinionit publik por edhe politikës dhe diplomatëve në Shqipëri, në lidhje me sistemin zgjedhor. Pas marrëveshjes...

https://www.cna.al/2020/07/05/video-basha-ngel-serish-ne-klase-ben-gafen-e-radhes-ne-korce/
Politikë 11:15 - 6 Korrik, 2020

Takimet me strukturat/ Basha shpall zgjedhjet e parakohshme në tetor

Tashmë është bërë zakon për politikën shqiptare. Çdo pranverë dhe vjeshtë shpallin zgjedhje të parakohshme. Luli Basha, kryetari i Republikës së Re, së fundi ka dhënë...

Pse do bëhem me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme
Politikë 10:31 - 29 Qershor, 2020

Pse do bëhemi me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme

Situata aktuale politike, sjellja e tij, mosorganizimi i PD-së, një hapje fallco, lojërat me formularët, thirrja e disa personazheve të cilët i ka sulmuar e diskredituar...

Kronika 10:30 - 21 Qershor, 2020

Vendosën çadra dhe shezlongë në plazh publik/ Arrestohen dy persona në Durrës, procedohet një tjetër

Policia ka vijuar me operacionet kundër zaptimit të pronës publike në kundërshtim me Aktin Normativ për situatën e krijuar nga COVID-19. Mësohet se blutë kanë vënë...

Politikë 21:37 - 2 Qershor, 2020

“Do i nxjerrim nga dheu paratë për Teatrin”/ Dade “i përvishet” Ahmetajt: Po njerëzit pse i lini në çadra

Ish-ministrja e Integrimit Arta Dade ka komentuar deklaratën e ministrit të Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetajn, për kërkesën e kryebashkiakut Erion Veliaj për Teatrin Kombëtar. Ahmetaj...

Bota 16:41 - 12 Maj, 2020

Italia përgatitet për plazh/ Çadrat të paktën 5 metra larg nga njëra tjetra

Pas goditjes së madhe nga koronavirusi, Italia po përgatitet për hapjen e sezonit turistik. Sipas gazetës italiane, “La Stampa” në një  nga indikacionet që ndodhen në...

Sociale 15:52 - 25 Prill, 2020

Foto-Durrësi “sfidon” koronavirusin/ Bëhet gati për rifillimin e plazhit

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit dhe pasigurisë tek qytetarët, duket se Durrësi po bëhet gati për të rifilluar sezonin...

Lajme 19:32 - 26 Mars, 2020

Çadrat e ngritura tek Trauma/ Fillon funksionimi, ja për çfarë do shërbejnë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se ka nisur funksionimi i çadrave të triazhit mjekësor, përpara Urgjencës së Spitalit të Traumës. Sipas Manastirliut, çadrat...

Politikë 18:20 - 23 Mars, 2020

Spaho zë ngushtë Ramën/ Ja pse sot kemi mjekë të infektuar dhe njerëz në çadra

Demokrati Edmond Spaho ka fajësuar kryeministrin Edi Rama se nuk ka vepruar në kohë për marrjen e masave. Spaho thotë se po të kishte vepruar qeveria...

Lajme 11:12 - 22 Mars, 2020

Koronavirusi!/ Urgjencat kirurgjikale tranferohen tek Trauma, ngrihen dy çadra jashtë spitalit

Pas kthimit të Spitalit Infektiv në shërbim të pacientëve të infektuar me koronavirus, të gjitha urgjencat kirurgjikale janë zhvendosur në Spitalin e Traumës. Në hyrjen kryesore...

Lajme 12:49 - 18 Mars, 2020

Të izoluar prej koronavirusit/ Vijon shpërndarja e ushqimeve nëpër çadra dhe familjet e varfra

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga Thumana ku mbrëmjen e djeshme ka vijuar shpërndarja e ushqimeve cadër më cadër, në zonën e prekur nga tërmeti....

Denoncim 22:36 - 17 Janar, 2020

“Fiks Fare” sjell pas tërmetin/ Përlotet babai: Fëmijët më flenë në çadër, gruan e kam për të lindur

Në zonat rurale të Tiranës, dëmet nga tërmeti janë të konsiderueshme. Shumë familje kanë mbetur ende jashtë banesave dhe jetojnë akoma në çadra verore, edhe pse...

Sociale 14:17 - 17 Janar, 2020

Harroni ditët me diell/ Nga nesër mbani çadrat me vete

Pas disa ditëve me mot të bukur me diell tashmë situata atmosferike mbi vendin tonë do të ndryshoj gradualisht duke filluar nga dita e nesërme. Në...

Sociale 11:59 - 6 Janar, 2020

Moti i keq dhe temperatura të ulta/ Qeveria lë në harresë familjet nëpër çadra

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari të prekur nga tërmeti i cili jeton bashkë me familjen në një çadër. Qytetari nga Fushë...

Sociale 18:06 - 22 Dhjetor, 2019

Mos i hiqni çadrat nga çanta/ Java fillon me shi, priten edhe reshje bore

Reshjet e shiut nuk kanë ndërmend të ndalen edhe gjatë ditës së hënë. Sipas Meteo Alb, edhe nesër territori shqiptar do të jetë me vranësira të...

Politikë 10:11 - 16 Dhjetor, 2019

Jetojnë në kushte çnjerëzore/ Berisha: Rama hedh valle me fatkeqësinë e të dëmtuarve

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas rastit që është bërë publik nga Partia Demokratike për familjen e Lindita Bashës në Mamurras, e cila jeton në...

Sociale 15:09 - 13 Dhjetor, 2019

Po dergjej e sëmurë në çadrën e ftohtë/ Vjen lajmi i mirë për vogëlushen 4-vjeçare

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj një ditë më parë publikoi në rrjetet sociale disa foto, në lidhje me situatën e rëndë të banorëve në çadra, në...

Sociale 18:32 - 12 Dhjetor, 2019

“4 vjeçarja dergjet e sëmurë në çadër”/ Shehaj ngre alarmin: Jemi prag të katastrofës njerëzore

Ish deputet i i PD, Agron Shehaj ka publikuar foton e një vogelusheje 4 vjeçare me emrin Rosalinda e cila sipas tij është e sëmurë me...

Politikë 09:38 - 9 Dhjetor, 2019

Basha me familjet e prekura nga tërmeti në Manëz/ Jetojnë në çadra në kushte mizerabël

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka qenë sot në Manëz ku ka vizituar familjet e prekura nga tërmeti. Basha shprehet se shumë prej familjeve të prekura...