Connect with Us

All posts tagged "cader"

Basha shkon në Kurbin/ I ankohet qytetari: Jetoj në çadër, ilaçet e vajzës i marr me lekë borxh
Politikë 14:17 - 11 Tetor, 2020

Basha shkon në Kurbin/ I ankohet qytetari: Jetoj në çadër, ilaçet e vajzës i marr me lekë borxh

Basha viziton familjen Gjoni në që jeton prej një viti në çadër në kushte të rënda. Viktor Gjoni: Jemi të dëshpëruar. Vajzës së sëmurë ia kam...

Sociale 10:58 - 27 Shtator, 2020

“Mbrëmë ishte një tmerr nga stuhia”/ Banori i fshatit Mazhë e Madhe rrëfen natën e vështirë në çadër

Fshati Mazhë e Madhe njësia administrative Bubq po përjeton ditë të vështira, pasi shumë familje kanë humbur shtëpitë në tërmetin e 26 nëntorit të vitit të...

Mbani çadrën me vete!/ Mësoni “surprizat” e moti për ditët në vijim
Sociale 08:06 - 27 Shtator, 2020

Mbani çadrën me vete!/ Mësoni “surprizat” e motit për ditët në vijim

Pas një ditë me reshje të dendura shiu dhe erëra të forta, sot pritet përmirësim i stituatës meteorologjike. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët me...

I zuri stuhia në çadër/ Drama e familjes Shota: Ne nuk jemi lope, qëndruam gjithë natën zgjuar
Denoncim 20:35 - 26 Shtator, 2020

I zuri stuhia në çadër/ Drama e familjes Shota: Ne nuk jemi lope, qëndruam gjithë natën zgjuar

Familja Shota nga fshati Bilaj i Fushë Krujës, natën e mbrëmshme e ka kaluar në qiell të hapur. Ata jetojnë prej 10 muajsh në çadër pasi...

Banesën ia shpallën të pabanueshme/ Qytetari: Po jetoj në shtëpinë e rrënuar, nuk mundja më në çadër
Politikë 12:11 - 6 Shtator, 2020

Banesën ia shpallën të pabanueshme/ Qytetari: Po jetoj në shtëpinë e rrënuar, nuk mundja më në çadër

Eduart Hysa është një prej banorëve të fshatit Shpërdhet, bashkia Kurbin, i cili gjatë tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar pësoi dëme të pariparueshme...

Sociale 21:11 - 2 Shtator, 2020

Foto-Jetojnë në çadër që pas tërmetit/ Familja në Fushë Milot lihet në “mëshirë të fatit”

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka qenë sot në Fushë Milot ku ka zhvilluar disa takime me familje të ndryshme, banesat e të cilëve u dëmtuan...

Qytetari në gjendje të mjeruar pas tërmetit të 26 nëntorit/ Jam jashtë të gjitha kushteve
Denoncim 09:42 - 2 Shtator, 2020

Qytetari në gjendje të mjeruar pas tërmetit të 26 nëntorit/ Jam jashtë të gjitha kushteve

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, vizitoi sot disa nga banorëte  prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës. Këlliçi shkoi në...

Foto/Pritja madhështore e Luli Bashës në Korçë
Politikë 19:32 - 14 Maj, 2020

Basha rikthen “çadrën” tek Teatri Kombëtar

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka vendosur të rikthejë “çadrën” e Partisë demokratike te Teatri Kombëtar, siç bëri dikur para Kryeministrisë. Mësohet se mbrëmjen e sotme...

Sociale 11:48 - 26 Mars, 2020

Video-“Skandali me ndihmat/ Qytetarëve në çadër u dërgohen ushqimet me thasë mbeturinash”

Ish kryeminstri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari që ndodhet ende në çadër pas tërmetit të 26 nëntorit. Sipas qytetarit të njësisë administrative Milot,...

Politikë 12:13 - 10 Nentor, 2019

Lulzim Basha futet në çadër pas dy vitesh

Prej 1 jave Lulzim Basha zhvilloi një axhendë takimesh me rininë në disa nga qender qarqet e Shqipërisë ku ra në sy fakti se ashtu si...

Opinione 21:35 - 24 Tetor, 2019

Nga Skënder Minxhozi/ Vajti nga vajti, prapë në Çadër hyri

Udhëtimet pindarike të Lulzim Bashës në politikën shqiptare kanë bërë shkollë më vete. Pasiguria dhe dyzimi hamletian i kryetarit të opozitës shqiptare po kthehet në një...

Aktualitet 12:10 - 9 Mars, 2019

Rama ia thotë copë Bashës/ “E nisët me himnin dhe përfunduat me birra”

Kryeministri Edi Rama nga Fieri i ka kujtuar kreut të PD-së Lulzim Basha, çadrën. Ndërkohë që simpatizantë të PD kishin dalë në protestë, Rama, lëshoi alarmin...

Aktualitet 13:59 - 17 Qershor, 2018

FOTO/ Deputeti demokrat kapet në një moment komik

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka është bërë pjesë e komenteve ditën e sotme për shkak të një fotove që kanë qarkulluar në medie. Ilirjan Blloshi...

Aktualitet 08:08 - 8 Gusht, 2017

Merrni çadër me vete kur të dilni nga shtëpia/Kur pritet të bjerë shi sot

Ashtu siç ishte parashikuar edhe disa ditë më parë, kjo e marte është parashikuar të ketë një ulje të lehtë temperaturash si në vlerat minimale ashtu...

Aktualitet 20:21 - 3 Korrik, 2017

E rëndë në familjen shqiptare/ Fëmija mbytet në det ndërkohë që prindërit ishin në çadër

Një 6-vjeçar është mbytur gjatë pasdites së sotme në detin e Rosetos në Italinë fqinje. Edhe pse rojet e plazhit dhe mjekët e ambulancës bënë të...

Aktualitet 17:19 - 23 Mars, 2017

Ministrja e Ramës shkrep një foto nga çadra/ I gjithë kabineti i bën “like”

Kohët e fundit e gjithë vemendja është tek çadra, tek mesazhet që përcjellin nga ajo, ndërsa nënvizohet për zgjedhje të lira. Kreu i PD dhe jo...

Aktualitet 12:11 - 9 Mars, 2017

Berisha paralajmëron Ramën: S’ke parë asgjë akoma…

Ish-kryeministri Berisha ripërsëriti sërish se protesta do të vijojë deri në largimin e Edi Ramës. Nga çadra e protestës, ai iu drejtua kryeministrit se ky është...

Aktualitet 11:19 - 7 Mars, 2017

Rama i drejtohet Bashës/ E dëshpëruar kyçja në çadër, për t’i ikur fshesës së Vettingut

Kryeministri Rama ka reaguar pas vendimit të Parlamentit, për të rikthyer procesin e përzgjedhjes  së kandidatëve për organet e Vettingut në stadin fillestar. Ai hedh akuza...

Aktualitet 15:48 - 5 Mars, 2017

Në çadër kur vjen Luli

Protesta e opozitës përpara kryeministrisë ku është ngritur edhe një çadër, e cila është identifikuar si çadra e lirisë ka hyrë sot në ditën e 16-të....

Life Style 12:38 - 13 Prill, 2015

Thjesht disa foto nën çadër

Fotografitë e mëposhtme tregojnë domosdoshmërinë e objektit të çadrës në jetën tonë. Njerëz nga të gjitha vendet e botës, i përdorin për tu mbrojtur nga shiu, bora...

Teknologji 07:58 - 20 Mars, 2015

Aplikacioni qe ju kujton se keni harruar çadrën diku

Humbja e një çadre është pjesë e jetës – e cila shpesh ju ‘përmbyt’ në shi që kushton të paktën 15 $. Por ideja e biznesit...