Connect with Us

All posts tagged "byrek"

Aktualitet 11:29 - 29 Maj, 2019

Foto-Si e kaloi Rilindja Fahriun, nga paçeja tek byreku

Fahriu njihet në rrjetet sociale, por edhe te demokratët dhe socialistët si një njeri i paçes dhe pilafit. Këtu nuk ka asnjë gjë të keqe, sepse...

Kryesore Show Biz 14:25 - 13 Mars, 2019

New York Times artikull për restorantin shqiptar:”Byreku shqiptar sfidon biftekun xhamajkan”

Prestigjiozja amerikane “New York Times” ka shkruar një artikull të gjatë për një restorant shqiptar që ndodhet në Bronx të New Yorkut. Ky restorant quhet “Çka...

Life Style 16:10 - 19 Shkurt, 2019

Studimi/Byreku “shkatërron” trurin

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë. Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht...

Aktualitet 09:53 - 12 Nentor, 2018

Flet Fatmir Hysenbelliu: “Më janë mërzitur darkat nga 2000 euro, më shijon më shumë byreku me dhallë!”

Fatmir Hysenbelliu ka qenë i ftuar në emisionin “Thumb” me Aulona Mustën dhe Fatma Haxhialiun. Ai ka dhënë një intervistë ndryshe nga të tjerat, në të...

Life Style 13:25 - 30 Tetor, 2018

“Byreku dhe bugaçja ndikojnë negativisht në zhvillimin e trurit”

Një psikologe turke e quajtur, Nejla Avcı ka dalë në përfundimin se pogaçja dhe byreku ndikojnë në zhvillimin e trurit. Avci ka theksuar se mbi 50...

Ekonomi 16:20 - 1 Shtator, 2015

FOTO LAJM/ Kupton tatimor edhe për byrekun

Dita e parë e aksionit të tatimorëve kundër evazionit fiskal në vend po komentohet gjerësisht edhe në rrjetet sociale. Qytetarët postojnë foto të ndryshme të kuponave...

Kuriozitete 18:15 - 28 Prill, 2015

Byreku super i madh

Byreku më i madh në botë i realizuar nga Bradford Collage në Britaninë e madhe në 22 Qershor 2012 peshon 110.8 kg. Byreku është 135 cm...