Connect with Us

All posts tagged "bylykbashi"

Politikë 10:53 - 22 Shkurt, 2020

Akuzat e forta/ Si Rama i nxori “sytë” sistemit të drejtësisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar sistemin e drejtësisë në vend. Në një postim në rrjetet sociale, Bylykbashi shkruan...

themeluesi i partise Bindja Demokraitke
Opinione 16:38 - 30 Janar, 2020

Nga Astrit Patozi/ Të gjithë në paqe duke përgatitur luftën

Të gjithë po shfaqen të qetësuar dhe tonet janë ulur ndjeshëm, ndonëse asgjë domethënëse nuk ka ndodhur që kjo paqe e çuditshme dhe e papritur të...

Politikë 12:35 - 27 Janar, 2020

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi: Opozita gati për të ecur me shpejtësi në drafte

Pas përfundimit të takimit për Reformën Zgjedhore, në një prononcim për mediat, përfaqësuesi i PD, Oerd Bylykbashi ka thënë se opozita është e angazhuar për ecur...

Politikë 10:52 - 27 Janar, 2020

Reforma zgjedhore/ Mblidhet për herë të dytë Këshilli Politik

Është mbledhur sot për herë të dytë tryeza për Reformën Zgjedhore, ku marrin pjesë Damian Gjiknuri, Rudina Hajdari, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi. Mësohet se rtakimi...

Politikë 12:24 - 16 Janar, 2020

Ish-deputetët braktisin Lulzim Bashën

Kërcimet e tij, gënjeshtrat dhe dështimet kanë bërë që Lulzim Basha të braktiset edhe nga më besnikët. Kështu ka ndodhur së fundi në mbledhjen që ka...

Politikë 09:25 - 5 Dhjetor, 2019

Babëzia nuk ka frikë nga tërmeti

Nga Oerd Bylykbashi Tmerri dhe paniku i termetit po kalon, por tragjedia mbetet aty. Sot kur 51 persona nuk jane me mes nesh, me mijera familje...

Politikë 19:23 - 23 Nentor, 2019

Vettingu i dyshimtë/ Bylykbashi: Dovranit i falën “harresën” e 100 mln lekëve, Muçin e nxjerrin nga skema

“Kushtetuta nuk vlen per Dvoranin”, kështu është shprehur ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi në një postim në rrjetet sociale, ku  teksa heq një paralele...

Politikë 13:50 - 14 Nentor, 2019

Deklarata “bombë”/ Marku pranon se Rama e pengoi të hetojë?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka komentuar deklaratat e djeshme të Kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku e cila në intervistën para KLP-së, tha se nuk...

Politikë 13:36 - 14 Nentor, 2019

Kush i shkeli i pari rregullat e lojës?/ Bylykbashi zbulon prapaskenat e përplasjes për Kushtetuesen

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka komentuar sot përplasjen mes mazhorancës dhe Presidentit sa i takon emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në...

Politikë 19:43 - 11 Nentor, 2019

Bylykbashi pas mbledhjes së PD/ Zbulon pikën që lufton manipulimin e votës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Ored Bylykbashi, në fjalën e tij pas përfundimit të mbledhjes së grupit në selinë blu ka konfirmuar se listës së propozimeve...

Politikë 15:15 - 5 Nentor, 2019

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi, mesazh mazhorancës

Ish-deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi në përfundim të mbledhjes së grupit të punës për reformën zgjedhore, u shpreh se mazhoranca duhet ta kuptojë se, që reforma të...

Politikë 01:02 - 29 Tetor, 2019

“Thirrje për t’iu kthyer pazareve të vjetra?”/ Demokratët i shtrijnë dorën qeverisë

Teksa komentonte pikat ku opozita nuk është dakord me draftin e PS-së për Reformën Zgjedhore, ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi  është shprehur se që...

Politikë 14:23 - 7 Tetor, 2019

PD reagon pas zgjedhjeve në Kosovë/ Rama, e vetmja pengesë për shqiptarët

Partia Demokratike, ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e zhvilluara ditën e diel në Kosovë. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi u...

Politikë 09:47 - 19 Shtator, 2019

Tabaku dhe Bylykbashi takim me përfaqësuesit e Venecias/ Akuza të forta Ramës

Dy ish-deputetët e PD-së, Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësues të Komisionit të Venecias. Mësohet se në fokus të këtij...

Politikë 14:43 - 11 Shtator, 2019

Foto-Manipulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit/ PD publikon provat e reja

Partia Demokratike ka publikuar sot prova të reja, që sipas tyre vërtetojnë manipulimin e procesit zgjedhor të 30 qershorit 2019. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti...

Politikë 10:40 - 10 Shtator, 2019

Delegacioni i Venecias takon përfaqësuesit e opozitës/ Zbulohen detajet e bisedës

Komisioni i Venecias ka nisur sot turin e takimeve me përfaqësues të partive politike në vend. Mëngjesin e sotëm, delegacioni është takuar me ish-deputetin e PD-së...

Aktualitet 15:34 - 21 Korrik, 2019

Tre vite nga miratimi i Reformës në Drejtësi/ Bylykbashi: Ky ishte një mashtrim

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi shkruan se edhe pse kanë kaluar 3 vjet nga miratimi në parlament i Reformës në Drejtësi, ende nuk ka asnjë...

Aktualitet 20:22 - 29 Qershor, 2019

KQZ dhe policia po dhunojnë lirinë e shprehjes/ Oerd Bylykbashi publikon faktet

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se KQZ dhe Policia e Shtetit po dhunojnë të drejtën...

Aktualitet 15:46 - 27 Qershor, 2019

Bylykbashi letër Ramës/ Mua më pret burgu, po ty ç’të pret?

Ish kreu i PD-së në Elbasan, Aurel Bylykbashi, i cili pak ditë më parë u procedua penalisht për shkak të deklaratave të tij, ku paralajmëronte vëllavrasje...

Aktualitet 09:08 - 26 Qershor, 2019

Vëllavrasje në 30 qershor?/ Nuk tërhiqet Bylykbashi

Ish-kreu i PD-së në Elbasan, Aurel Bylykbashi, i cili një ditë më parë u shoqërua nga policia, pas deklaratave të tij ku nuk përjkashtonte mundësinë e...

Aktualitet 14:21 - 25 Qershor, 2019

“Do ketë vrasje në 30 qershor”/ Shoqërohet në polici Aurel Bylykbashi

Ish-kreu i Partisë Demokratike në degën e Elbasanit, Aurel Bylykbashi është shoqëruar në polici, pas deklaratës së tij pas deklaratave të tij në mbledhjen e “Aleancës...

Aktualitet 14:17 - 25 Qershor, 2019

“Ka vëllavrasje, ka luftë civile”/ Shokon ish-kreu i PD-së

Ish-kryetari i Partisë Demokratike në Elbasan, Aurel Bylykbashi ka bërë një paralajmërim të fortë për zgjedhjet e 30 qershorit, duke mos përjashtuar edhe betejë deri në...

Aktualitet 12:09 - 4 Prill, 2019

“Është çelur në inkubator me ngrohje artificiale”/ Kujt i drejtohet Bylykbashi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me propozimet e PS-së, për Reformën Zgjedhore. Në një postim në rrjetet sociale, Bylykbashi shkruan se...