Connect with Us

All posts tagged "buxhet"

Zhupa nxjerr bllof propagandën e Veliajt/ Rinia e lënë në harresë, po përdoret nga Rilindja
Politikë 20:56 - 15 Janar, 2021

Zhupa nxjerr bllof propagandën e Veliajt/ Rinia e lënë në harresë, po përdoret nga Rilindja

Në 29-vjetorin e krijimit të FRESSH, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, deklaroi se Tirana është shpallur “Kryeqyteti Europian i Rinisë” për vitin 2022 dhe pret që...

Ekonomi 08:51 - 5 Janar, 2021

Të pasurit e Shqipërisë çojnë 8% të buxhetit të tyre në udhëtime

Në shekullin ku jetojmë udhëtimet gjithnjë e më shumë po marrin dimensionin e argëtimit, më shumë se sa një domosdoshmëri për të kryer nevoja themelore të...

“Beton, trafik, taksa, gjoba”/ Tabaku i nxjerr “bojën” Veliajt për buxhetin e vitit 2021
Politikë 13:52 - 21 Dhjetor, 2020

“Beton, trafik, taksa, gjoba”/ Tabaku i nxjerr “bojën” Veliajt për buxhetin e vitit 2021

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka deklaruar se këto ditë Bashkia e Tiranës do të miratojë buxhetin për vitin e ardhshëm duke u orientuar tek...

Ekonomi 15:16 - 15 Dhjetor, 2020

Meta ktheu buxhetin 2021/ Komisioni i Ekonomisë rrëzon dekretin e Presidentit

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka  rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për buxhetin e vitit të ardhshëm. Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë të gjithë...

Ekonomi 11:51 - 15 Dhjetor, 2020

“Bizneset e vogla u trefishuan gjatë 2020”/ Ahmetaj: Kush fiton më shumë paguan më shumë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj deklaroi se për buxhetin e 2021, fokusi kryesor është politika fiskale. Gjatë konferencës për shtyp në kuadër të “Ekonomisë në Fokus,...

Balla i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Metës për kthimin e buxhetit/ Buxheti do të rivotohet menjëherë!
Politikë 14:51 - 11 Dhjetor, 2020

Balla i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Metës për kthimin e buxhetit/ Do të rivotohet menjëherë!

Kreu i Grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur menjëherë presidentit Ilir Meta për kthimin e Buxhetit të vitit 2021. Sipas Ballës, ajo që...

Ekonomi 13:54 - 8 Dhjetor, 2020

FMN: Nevojat vjetore për financime të Shqipërisë kërkojnë edhe një buxhet tjetër

Nevojat buxhetore të Shqipërisë për të financuar funksionet publike janë sa dyfishi i mundësive reale që gjenerohen nga të ardhurat. Rishikimi i fundit i kushteve ekonomike...

Nbga Ilir Levonja/ Qeveritarë që të këpusin shpirtin
Opinione 18:04 - 17 Nentor, 2020

Nga Ilir Levonja/ Letër Milaimit

I dashur Milaim, nisur nga pamja, duhet të jesh boll i lodhur nga hallet e tua. Ashtu si e shumta e shqiptarëve këtej dhe andej kufijve....

Rama u përgjigjet akuzave të Bashës/ Imagjinoni një kryeministër që fle në këmbë
Politikë 12:59 - 16 Nentor, 2020

Buxheti i vitit 2021/ Rama: Kemi dhënë kaparin për vaksinën anticovid

Kryeministri Edi Rama ka folur nga foltorja e Kuvendit ku tha se rritja e buxhetit të shëndetësisë në vitin 2021 është rritja më e lartë në...

Politikë 12:57 - 13 Nentor, 2020

Meta takon drejtorin e OBSH-së/ I thekson nevojat që ka Shqipëria

Presidenti Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me drejtorine OBSH-së për Evropën, Hans Kluge. Nëpërmjet një postimi në facebook Meta ka treguar që me...

Grumbullimet e qytetarëve/ Manastirliu thirrje të fortë: Merreni seriozisht rrezikun e Covidit
Aktualitet 14:54 - 2 Nentor, 2020

“Financimi publik më i madh për Shëndetësinë”/ Manastirliu: Buxheti 2021 mbështet mjekët si asnjëherë më parë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka marrë pjesë në prezantimin e projektbuxhetit për sektorët e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale për vitin 2021. Në...

Balluku flet për konçesionet/ "Anulimi nuk bëhet se e thotë dikush për arsye elektorale"
Politikë 19:36 - 22 Tetor, 2020

“Varëse 10 mijë euro”/ Belinda Balluku: Nuk jam e pasur

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se buxheti i vitit 2021 anon nga ana e infrastrukturës, asaj rrugore, portuale dhe aviacion. Gjatë intervistës në...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 11:12 - 22 Tetor, 2020

Tabaku ngre alarmin/ Çfarë paralajmëron për buxhetin e 2021

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka ngritur shqetësimin teksa deklaron se buxheti 2021 ka bazë mashtrimin dhe vjedhjen e qytetarëve. Sipas saj, buxheti i paraqitur...

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës
Politikë 16:56 - 15 Shtator, 2020

Publikohet lista me emrat/ 103 deputetë përfituan nga 760 USD dieta në korrik për udhëtime brenda vendit

Nga Adriatik Doçi Mbi 100 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë përfituar 350 USD deri në 760 USD dieta për udhëtime brenda vendit gjatë muajit korrik...

Diskutimet për buxhetin e vitit 2021/ Denaj: Për vitin e ardhshëm parashikohet rritje ekonomike 5.5%
Ekonomi 10:46 - 29 Korrik, 2020

Tërmeti e pandemia/ Denaj: Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik periudhë e përkohshme

Ministrja e Financave, Anila Denaj deklaroi nga foltorja e Kuvendit se situata buxhetore e vitit 2020 u godit nga dy ngjarje të rënda, siç ishin tërmeti...

Rindërtimi/ Ahmetaj: Buxheti i Shtetit akordon 34 miliardë lekë
Politikë 12:14 - 22 Korrik, 2020

Rindërtimi/ Ahmetaj: Buxheti i Shtetit akordon 34 miliardë lekë

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, tregoi se Komisioni Shtetëror i Rindërtimit ka marrë 36 vendime. Në një konferencë për shtyp, ministri tha se sot...

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare
Politikë 12:41 - 7 Korrik, 2020

Vendimi i qeverisë për të rishikuar buxhetin/ Tabaku: Shpallja e falimentit të qeverisë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se vendimi i ri i qeverisë për të rishikuar buxhetin për herë të dytë brenda 6 muajve është shpallja...

FMN/ Tre grafikë që tregojnë se si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale
Ekonomi 14:35 - 19 Maj, 2020

Covid-19 “shpartallon” buxhetin/ Të ardhurat bien 30% në prill

Prilli duket se ka qenë muaji më i vështrë në ekonomi, ku pothuajse gjithçka ishte e mbyllur, si rrjedhojë e Covid-19, dhe kjo është reflektuar dhe...

Lajme 15:33 - 14 Prill, 2020

BE i qendron angazhimit të 17 shkurtit/ 100 milionë euro nga Komisioni Europian për rindërtimin

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se Bashkimi Europian i qëndroi angazhimit të 17 shkurtit në Bruksel dhe 100 milionë € e premtuar nga Komisioni Europian...

Tabaku bën deklaratën e fortë/ Shkova te inceneratori i Elbasanit, 5 makina me stil mafioz vinin rreth meje
Ekonomi 16:47 - 10 Prill, 2020

“Mbi 80 mijë biznese të vogla s’do të marrin asgjë”/ Tabaku-qeverisë: Mos diskrimino

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, i bën thirrje qeverisë të mos diskriminojë bizneset, në këtë krizë të rëndë të koronavirusit. Tabaku thotë se shumë biznese të vogla...

Tabaku i përgjigjet Ramës/ Shqiptarëve nuk mund t’ua hedhësh më
Ekonomi 11:05 - 1 Prill, 2020

“Ekonomia shqiptare ndër 15 ekonomitë më të rrezikuara nga COVID-19”/ Tabaku ngre 4 pyetje për qeverinë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar raportin e Standart and Poors, ndërsa thekson se sipas tij, vendi jonë rrezikon të jetë një nga 15...

Ekonomi 14:10 - 22 Mars, 2020

Dokumenti-Situata nga koronavirusi/ Qeveria ndryshon buxhetin për vitin 2020

Në kuadër të përballimit dhe kapërcimit me sukses të situatës së shkaktuar nga COVID 19, Këshilli I Ministrave ka miratuar propozimet e Ministrisë së Financave dhe...

Lajme 11:40 - 10 Shkurt, 2020

Skandali-Lojrat e fatit vazhdojnë të jenë masive/ Shteti humbet miliona dollarë

Me një operacion Forca e Ligjit dhe më pas me një goditje ligjore, qeveria e Edi Ramës vendosi mbylljen e plotë të lojrave të fatit më...