Connect with Us

All posts tagged "bushati"

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua
Politikë 19:24 - 16 Shtator, 2020

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua

Sekretari organizativ në PS, Arben Pëllumbi ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Report Tv, ku ka folur për largimin e Ditmir Bushatit nga Ministër...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 10:01 - 8 Shtator, 2020

“Do të bëjmë maksimumin për të fituar”/ PS kërkon mandatin e tretë

Deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar lidhur me çështjen e datës së zgjedhjeve, që u dekretua nga Presidenti Meta. Bushati në emisionin ‘ABC e Mëngjesit’...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve
Politikë 09:09 - 28 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka përcjellë një mesazh për shqiptarët në Malin e Zi. Ndërsa nesër mbahen zgjedhjet në Malin e Zi, Bushati thekson se...

Propozimi për ambasadoren e re në Athinë/ Bushati ashpërson tonet: Po shkelet ligji që kemi miratuar vetë
Politikë 10:55 - 21 Korrik, 2020

Propozimi për ambasadoren e re në Athinë/ Bushati ashpërson tonet: Po shkelet ligji që kemi miratuar vetë

Ish ministri i jashtëm, aktualisht deputeti i PS, Ditmir Bushati, ka folur me tone të ashpra gjatë mbledhjes së Komisionit për Politikën e Jashtme, ku po...

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën
Politikë 22:50 - 16 Korrik, 2020

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën

Deputeti socialist Ulsi Manja mbështet idenë e ndryshimit të kushtetutës, në të cilën do hiqej dorë nga koalicionet parazgjedhore mes partive. Në studion e “Open”, fjala...

Politikë 09:49 - 11 Korrik, 2020

“Mizori e turpshme”/ Bushati: Revizionimi i historisë nuk i shërben pajtimit dhe rrugës evropiane

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kujtuar sot 25-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, duke e cilësuar atë si një nga mizoritë më të turpshme sipas tij...

“S’e pranoj që Vuçiç të dalë garant për negociatat”/ Revoltohet Bushati, tregon gabimin strategjik të Shqipërisë
Politikë 22:40 - 25 Qershor, 2020

“S’e pranoj që Vuçiç të dalë garant për negociatat”/ Revoltohet Bushati

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ka folur me tonë të ashpra sonte në “Real Story”, sa i përket marrëdhënieve me Serbinë. Bushati tha se është...

Konfliktet Kosovë-Serbi/ Bushati: Jemi shumë të vegjël për t’u futur në lojë
Politikë 22:08 - 25 Qershor, 2020

Konfliktet Kosovë-Serbi/ Bushati: Jemi shumë të vegjël për t’u futur në lojë

Ish ministri i jashtëm, Ditmir Bushati i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ”Real Story”, ku po flitet për konfliktet Kosovë-Serbi, tha se Shqipëria është shumë...

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Politikë 22:07 - 22 Qershor, 2020

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t’i vërë kushte një vendi kandidat!

Deputeti Ditmir Bushati, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, ku ka folur për kushtetet e Parlamentit Europian për anëtarësimin e...

Politikë 19:01 - 18 Qershor, 2020

Video-Nuk i dhanë fjalën në Kuvend/ Bushati del me reagimin e fortë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ka zgjedhur ta ndajë në rrjetet sociale fjalimin e që do të mbante sot në Kuvend, por që nuk iu dha...

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Politikë 11:24 - 12 Qershor, 2020

“Guximi për të ndryshuar”/ Mesazhi i fortë i Ditmir Bushatit për 29-vjetorin e PS

Ish- ministri i jashtëm, aktualisht deputeti i PS, Ditmir Bushati ka bërë një mesazh të fortë në ditëlindjen e 29-të Partisë Socialiste. Në një postim në...

Politikë 23:23 - 8 Qershor, 2020

“Tallët tr*pin me dynjanë”/ Degjeneron debati mes Ramës dhe Bushatit

Ka degjeneruar në fyerje personale debate mes kryeministrit Edi Rama dhe analistit Andi Bushati. Të ftuar në emisionin “Open” Rama dhe Bushati u përplasën për paketën...

Politikë 22:19 - 8 Qershor, 2020

“Je trim i madh kur merr penën e hap gojën”/ Rama kapet keq me Bushatin

Kryeministri Edi Rama, është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” me analistin Andi Bushati. Bushati i kërkoi Ramës të mos i ngrinte zërin, ndërsa...

Politikë 23:27 - 4 Qershor, 2020

“Nuk varem pas bol*ve të…”/ Degjeneron debati mes Bushatit dhe Bolinos

Analisti Andi Bushati dhe Carlo Bolino kanë debatuar ashpër mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, duke kaluar në fyerje personale. Bolino i është drejtuar Bushatit me...

Andi Bushati nuk përmbahet/ “Deputetët e opozitës janë sharlatanë, letër higjenike e Ramës”
Politikë 22:06 - 4 Qershor, 2020

Bushati akuza ambasadores së SHBA/ “Po merr për budallenj 2 milion shqiptarë”

Analisti Andi Bushati i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ku po flitet për Reformën Zgjedhore, tha komentuar dhe deklaratat e ambasadores së SHBA e...

Andi Bushati nuk përmbahet/ “Deputetët e opozitës janë sharlatanë, letër higjenike e Ramës”
Politikë 22:18 - 25 Maj, 2020

Bushati sulmon ashpër Yuri Kim/ “Eshtë bërë zyra e PR të regjimit të Edi Ramës”

Analisti Andi Bushati, ka kritikuar ashpër ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri Kim. I ftuar në emisionin “Open”, Bushati tha se ambasadorja është bërë zyra e PR...

Politikë 23:05 - 18 Maj, 2020

“Po kush në të sëmës jeni ju…”/ Plas keq mes Bushatit dhe Maznikut

Analisti Andi Buashti dhe nën kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku janë përplasur ashpër sonte në emisionin “Open”, për ndërtimin e Teatrit të ri. Bushati...

Politikë 21:29 - 14 Maj, 2020

“Teatri nuk mbrohet me gënjeshtrat e Bashës”/ Bushati i “nxjerr bojën” kreut të PD-së

Kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh sot nëse qeveria do t’i shkojë deri në fund marrëzisë për shembjen e Teatrit, ata duhet të presin zjarrin...

Politikë 15:17 - 12 Maj, 2020

“Mjaft më me oligarkët”/ Rama iu përgjigjet kritikave të Ditmir Bushatit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të bëra nga ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili nga foltorja e Kuvendit disa ditë më parë, kërkoi...

Politikë 18:19 - 9 Maj, 2020

Kritikat ndaj socialisteve/ Bushati: Çështjet e ngritura nga unë janë trajtuar heshturazi

Ish ministri i Jashtëm, njëkohësisht deputet i PS, Ditmir Bushati, në një intervistë për Ora neës, ka folur për debatet e fundit që ka patur me...

Politikë 10:32 - 6 Maj, 2020

Koncesioni për Porto Romanon/ Edi Rama: Ditmir Bushati, shpifi

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nuk është qeveria ajo që jep koncesionin për Porto Romanon. Në një lidhje direkte në Abc News, gazetari Enkel...

Politikë 22:12 - 30 Prill, 2020

Deklaratat e Bushatit në Parlament/ Sejamini: Po bëhet për të krijuar idenë që ka luftë politike

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot me tone mjaft të forta në Kuvend, kundër koncesioneve. Bushati i kujtoi PS 2013 kur i premtonte shqiptarëve...

Bardhi i përmendi Ruçit përgjegjësitë/ Ironizon Balla: Kishte dalë një Gazment apo Gazmir...
Politikë 13:37 - 30 Prill, 2020

“M’u duk si fjala e Grida Dumës”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Bushatit pas kritikave

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është përgjigjur “flakë për flakë” ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili  ngriti tonet në Kuvend,...