Connect with Us

All posts tagged "burra"

Aktualitet 22:05 - 23 Korrik, 2019

Alzheimer/ Burrat apo gratë, cilët janë më të ekspozuar ndaj kësaj sëmundjeje

Prej kohësh sëmundja e Alzheimerit ka prekur shumicën e popullsisë botërore pa gjetur shkakun kryesor. Por së fundmi një studim ka zbuluar se gratë janë më...

Aktualitet 10:35 - 25 Qershor, 2019

Burrat apo gratë? Zbuloni kush e përdor më shumë internetin në Shqipëri

Burrat e përdorin celularin dhe internetin më shumë sesa gratë në Shqipëri. Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga INSTAT, për vitin 2018, në mesin...

Aktualitet 13:25 - 23 Qershor, 2019

“Burrat si femra”/ Fotot e çmendura të meshkujve bëjnë “namin” në Instagram

Instagrami është i mbushur plot me foto të femrave seksi të cilat pozojnë në plazh apo në vende të tjera. Por disa meshkuj kanë vendosur të...

Aktualitet 11:25 - 6 Maj, 2019

“Burrat mendojnë se jam më e mirë se 20 vjeçaret”/Gjyshja e famshme e Instagramit tregon moshën

Gjyshja më tërheqëse e Instagramit, Alice Vasquez, e cila jep mësime për yoga, mbeti shtatzënë për herë të parë kur ishte 16-vjeç. Pas tre vitesh ajo...

Kuriozitete 13:25 - 30 Prill, 2019

E thotë studimi/Këto tipe burrash kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë gratë e tyre

lllicitEncounters.com, faqja kryesore e njohjeve në Mbretërinë e Bashkuar për persona të martuar, studioi mbi 10.000 profile për të gjetur se cilat tipare janë më të...

Kryesore Show Biz 22:15 - 27 Prill, 2019

“Merruni me burrat tuaj”/E dashura e Justin Bieber acarohet pas akuzave për bashkëshortin

Mbrëmjen e djeshme fansat vunë re se Bieber kishte në historinë e kërkimit të Google performancën e Selena Gomez në Coachella. Pse duhet të kërkonte ish...

Life Style 23:00 - 4 Prill, 2019

+18/Pas ndarjes provon 7 burra brenda javës, 24-vjeçarja tregon eksperiencën e saj

Një 24-vjeçare, Nadia Bokody duke se ka gjetur mënyrën më efikase sipas saj, të “shërimit” pas daljes nga një marrëdhënie e gjatë. Pasi i dha fund...

burra romantike zodiak
Aktualitet 21:20 - 2 Prill, 2019

Sheqer e mjaltë/ Këta janë burrat më të ëmbël të zodiakut

Dashi Dashi është romantik dhe shumë i rrezikshëm, pasi është gati edhe që të bëjë çmenduri për të treguar, apo për të provuar dashurinë. Burri i...

Burrat me te cilet nuk duhet te merreni
Life Style 23:50 - 28 Mars, 2019

Studimi/Burrat bëjnë “namin” në krevat vetëm me të shëmtuarat

Kur një burrë del me një grua të bukur, ose me një grua për të cilën ka ndjenja ka tendenca të jetë më i hutuar dhe...

veprime te burrave qe i urrejne grate
Aktualitet 23:00 - 22 Mars, 2019

Tre veprimet e burrave që i bëjnë gratë t’i urrejnë

Kujdes  i tepruar për trupin Kujdesi i tepruar për trupin nuk i pëlqen shumë grave. Ato duan që burri të kujdeset për veten, por që të...

burrat qe bejne per vete vajzat
Aktualitet 20:20 - 21 Mars, 2019

Studimi/ Këta janë tre tipologjitë e burrave që bëjnë për vete vajzat

Ata që nuk i japin vëmendje dhe kujdes Ky është djali që nuk përgjigjet kurrë në WhatsApp, ta le gjithmonë mesazhin pa përgjigje dhe sa herë...

burrat pas seksit
Life Style 23:20 - 20 Mars, 2019

Heshtja e frikshme e burrave pas seksit/ Shkencëtari shpjegon pse ndodh

Neuroshkencëtari Serge Stoleruc dhe ekipi i tij kanë analizuar aktivitetin e trurit mashkullor gjatë dhe pas orgazmës. Ata vunë re një “fikje” të trurit në zonën...

grate qe preferojne burrat ne moshe
Aktualitet 20:40 - 19 Mars, 2019

Nuk i pëlqejnë çunat e rinj/ Gratë e këtyre shenjave bien në dashuri me “pleq”

Peshqit Nuk ka asgjë më romantike për një grua të shenjës së Peshqve, se sa të dijë që ka në krah një burrë që e do...

Kuriozitete 11:04 - 17 Mars, 2019

E pabesueshme/Gratë rrahin burrat në “Diten e Verës”

Në një traditë Holi të veçantë për Barsana-n, burrat këndojnë këngë provokuese për të fituar vëmendjen e grave, të cilët pastaj “i rrahin” ata me shkopinj...

burrat mizore zodiak
Aktualitet 22:00 - 14 Mars, 2019

Qendrojini larg/ Këta janë burrat më të pashpirt të zodiakut

Ujori Të lindurit nën shenjën e  Ujorit janë shumë tolerantë dhe altruistë,megjithatë mund të duken edhe shumë të ftohtë dhe të largët me ata që duan....

burrat me te parrezistueshem
Aktualitet 21:00 - 14 Mars, 2019

Vajzat lenë kokën pas tyre /Këta janë burrat më joshës të zodiakut

Dashi Dashi është një shenjë zjarri, ata janë të pavarur ambiciozë dhe të pavarur. Burrat e lindur nën këtë shenjë janë edhe më të keqkuptuarit e...

burrat qe lajne enet
Aktualitet 22:20 - 6 Mars, 2019

Studimi/ Një burrë i lumtur i bën enët “xixë”

Për shumë burra është e vështirë që të lajnë enët, apo të bëjnë punë të tjera, pa dëgjuar zërin e partnereve të tyre. Gjithsesi një studim...

shenjat qe thyejne zemra
Kuriozitete 14:53 - 4 Mars, 2019

Tre fjalët që burrat duan t’i dëgjojnë çdo ditë, nga gratë

Për ta mbajtur pranë vetes partnerin tuaj duhet të kontribuoni edhe disa gjëra që ndoshta në pamje të parë duket “të pavlera”. Nëse keni një të...

Life Style 13:10 - 27 Shkurt, 2019

Pse gratë i kanë më shpesh se burrat duart dhe këmbët e ftohta? Ja arsyeja

Ekziston një arsye shkencore për të shpjeguar pse gratë kanë duart dhe këmbët e ftohta më shpesh se sa meshkujt. Në të vërtetë, arsyet janë të...

sjelljet e grave qe lene burrat pa fryme
Aktualitet 23:00 - 26 Shkurt, 2019

Sjelljet e grave, që i lenë burrat pa frymë dhe pa fjalë

Buzëqeshja Gratë mund të jenë joshëse sa herë që buzëqeshin, buzëqeshja është ngjitëse dhe sjell gëzim te të gjithë ata që e shohin. Sensi i humorit...

Studimi/ Çiftet me diferenca të theksuara gjatësie janë më të lumtur
Aktualitet 22:20 - 23 Shkurt, 2019

Studimi/ Çiftet me diferenca të theksuara gjatësie janë më të lumtur

Një studim i kryer në Indonezi me 7850 pjesmarrës ka dalë në përfundimin se ndryshimet e theksuara në gjatësi mes dy partnerëve  sjellin lumturinë e gruas....

Aktualitet 20:45 - 22 Shkurt, 2019

Kompleksi i Napoleonit: Burrat e shkurtër janë më agresivë se të gjatët!

Nisur nga ç’është thënë ndër vite, Napoleoni kompensoi shtatin e shkurtër me suksesin e tij në luftë. Si për të vërtetuar gjithë këtë, një studim i...

Burrat me te cilet nuk duhet te merreni
Aktualitet 22:40 - 17 Shkurt, 2019

Llojet e burrave që duhet t’i mbani sa më larg

Mësuesi Ato që nuk janë tërhequr kurrë nga një mësues le të hedhin gurin e parë. Nuk ka rëndësi lënda që jep në shkollë, ajo që...