Connect with Us

All posts tagged "burgu"

Tentoi të fuste drogë në qeli/ Arrestohet polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin
Kronika 21:24 - 27 Qershor, 2020

Tentoi të fuste drogë në qeli/ Arrestohet polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin

Një polic i burgut të sigurisë së lartë në Peqin është arrestuar, pas akuzohet se ka tentuar të fusë lëndë narkotike ne qëli. Sipas asaj që...

Kronika 15:26 - 24 Maj, 2020

Var veten me çarçaf/ Ndërron jetë i burgosuri në Fier

Një i burgosur në burgun e Fierit i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur me çarçaf. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet B.Z, 51 vjeç...

Kronika 18:34 - 27 Prill, 2020

11 raste të konfirmuara me Covid-19 të “302”/ Kati i dytë në karantinë, ngjarja mbahet sekret

Pas 19 të infektuarve të burgu 313-të, edhe “302” është kthyer në vatër të shpërthimit të pandemisë. Mësohet se janë 11 raste të konfirmuara me koronavirus,...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Opinione 15:36 - 16 Prill, 2020

Të marrësh 30 € apo të paguash 165 000€?

Nga Lutfi Dervishi  Duket si pyetje të marrësh, sepse përgjigja logjike është të marrësh. Mirëpo ne kemi vendosur të japim dhe jo të marrim, të shpenzojmë...

Politikë 13:42 - 4 Prill, 2020

“Burgu është i tepërt”/ Deputeti i kundërvihet Ramës, mesazhi për qytetarët

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama paralajmëroi masa të reja ndëshkuese deri në heqje lirie, kush nuk respekton rregullat kundër...

Kronika 09:19 - 3 Prill, 2020

Burgu i Rrogozhinës në alarm/ Infektohet me koronavirus juristi, vetëkarantinohet drejtori

Një jurist i burgut të Rrogozhinës është infektuar me koronavirus. Lajmi bëhet me dije për abcnews.al nga gazetari Aldo Kozarja. Mësohet se prej dy ditësh të...

Kronika 23:24 - 17 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Pritet lirimi i hajdutëve dhe mashtruesve nga burgu

Qeveria pritet të vendosë për të liruar nga burgu një sërë të dënuarish apo të paraburgosurish për vepra të ndryshme penale, me qëllim që të ulë...

Kronika 11:53 - 14 Mars, 2020

Ndërron jetë i dënuari në burgun e Peqinit

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme. Sipas Report tv, bëhet fjalë për shtetas R.D., 65 vjeç i cili kishte...

Blog 08:42 - 8 Shkurt, 2020

Terrorizmi nuk mposhtet, vetëm duke i mbyllur njerëzit nëpër burgje

Nga Martha Spurrier “The Guardian” * Java që shkoi, na dha të gjithëve arsye për të pyetur edhe njëherë, se sa të sigurt ndihemi në rrugët...

Kosova & Rajoni 19:53 - 22 Janar, 2020

I dënuar për mashtrim/ Lirohet nga burgu fallxhori kosovar

Hysri Peqani i njohur si Burdushi është liruar nga burgu. Lajmi është dhënë nga vetë avokati i tij, Asdren Hoxha në rrjetet sociale Një vendim i...

Kronika 13:41 - 15 Janar, 2020

Tensione në burgun e Fierit/ Të burgosurit refuzojnë autorin e krimit monstruoz

Dërgimi i njërit prej autorëve të krimit monstruoz në Mallakastër në paraburgimin e Burgut të Fierit ka shkaktuar tensione të forta. Sipas BW, të burgosurit kanë...

Histori 09:50 - 13 Janar, 2020

“Dy policët e Spaçit na torturuan barbarisht mua dhe shokun e burgut”/ Letra nga Chicago e të arratisurit

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Kaso Hoxhës me origjinë nga fshati Markat i Sarandës ku dhe kaloi fëmijërinë e tij, i cili u arrestua nga...

Sociale 15:11 - 9 Janar, 2020

“O burgun, ose nuk sheh 3 fëmijët”/ Historia e dhimbshme e të riut nga Kruja

Historia e dhimbshme e 30-vjeaçrit nga Kruja, Ermir Keqi, u trajtua sot në studion e emisionit me “Zemër të Hapur”, në “News24”. Në vitin 2017, Ermiri së...

Politikë 17:43 - 5 Janar, 2020

Demaskohet Salianji/ Ja si përdor GJEDNJ nga frika e burgut

Ish deputeti demokrat Ervin Salianji nën panik nga burgu nuk di më se çfarë deklaron. Në një konferencë për mediat ai u shfaq duke sulmuar gjyqtarin...

Politikë 15:15 - 28 Dhjetor, 2019

Rama shkel ligjin/ Detyron gratë e burgosura të dalin live në ERTV

Kryeministri Edi Rama, së bashku me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një vizitë në burgun e grave. Gjatë fjalës së tij Rama vijoi...

Kronika 09:49 - 14 Tetor, 2019

“Kam lindur vrasës dhe vrasës do vdes”/ Deklarata shokuese e ekzekutorit shqiptar

Shqiptari Ibrahim Brahimaj, i cili akuzohet për ekzekutimin e avokatit të njohur grek, Mihalis Zafeiropoulos, së fundi ka bërë një deklaratë shokuese. Vrasësi shqiptar ka pozuar...

Kronika 16:50 - 5 Tetor, 2019

Arratiset nga burgu një shqiptar në Itali

Një shqiptar i dënuar për vrasje, është arratisur nga burgu në Campobasso të Italisë ku po vuante dënimin për vrasje. Sipas mediave fqinje, 45-vjeçari kishte dalë nga...

Kronika 14:16 - 19 Shtator, 2019

613 kg kokainë në kontenierin me banane/ Arbër Çekaj mbërrin tek burgu 313

Është ekstraduar sot në Shqipëri, pronari i “Arbri Garden”, Arbër Çekaj, i cili dyshohëet për trafikimin e 613 kilogrameve kokainë kolumbiane në portin e Durrësit. Transferimi...

Blog 11:01 - 5 Shtator, 2019

Alkatraz, burgu më i frikshëm në SHBA, ku u mbyll dikur edhe Al Kapone

Alkatraz, ka qenë njëri nga burgjet më të frikshëm të Shteteve të Bashkuara, një fortesë e ngritur në një ishull shkëmbor në Gjirin e San Françiskos....

Kronika 19:54 - 17 Gusht, 2019

Arratisen nga burgu dy shqiptarë në Greqi

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Kasandras në Greqi. Sipas mediave greke, një nga të burgosurit, 34 vjeç, ishte larguar me leje, por nuk është...

Politikë 08:32 - 2 Gusht, 2019

“Të ka ardhur fundi, të pret burgu”/ Qytetarët i tregojnë vendin Metës

Presidenti Ilir Meta, u bënë disa muaj që ka nisur të reagojë çuditshëm. Herë në konferenca për media, e herë në rrjetet sociale, Presidenti po shokon...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Kronika 10:23 - 30 Korrik, 2019

Liruan nga burgu “të tmerrshmin” e Beratit/ Gjonaj merr vendimin drastik

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lirimit nga burgu të Lulzim Cakës, i njohur ndryshe si i “tmerrshmi i Beratit”. Në një deklaratë për...

Aktualitet 22:36 - 13 Korrik, 2019

Zbulohet lidhja e Kujtim Gjuzit me Nehat Kullën/ Çfarë i ka premtuar “gjenerali” deputetit?

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka folur për lirimit nga burgu sot, të “gjeneralit” Nehat Kulla. I kontaktuar nga CNA.al, Gjuzi u shpreh se ka...