Connect with Us

All posts tagged "burgje"

Kronika 09:54 - 17 Shkurt, 2020

Aksidentohet fugoni i burgjeve të Drejtorisë Tiranë/ Plagoset polici

Një aksident rrugor ka ndodhur mengjesin e sotëm në aksin Tepelenë-Mallakastër. Mësohet se në aksident është përfshirë fugoni i burgjeve ku për pasojë ka mbetur i...

Politikë 21:58 - 27 Nentor, 2019

Situata pas tërmetit/ Ministria e Drejtësisë rrit gatishmërinë në burgje, zbulohen masat e marra

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë ditën e djeshme ka vënë në lëvizje të gjitha strukturat e shtetit. Në një deklaratë zyrtare Ministria e Drejtësisë ka...

Kronika 17:59 - 7 Nentor, 2019

Ndryshimet e drejtuesve të burgjeve/ Emërohet shefi i ri i sigurisë së lartë në Drenovë

Sërish rotacion dhe emërime të reja në institucionet e vuajtjeve të dënimit të vendit tonë. Kështu, mësohet se në burgun e sigurisë së Lartë në Drenovë,...

Politikë 21:49 - 2 Nentor, 2019

“Tërmet” në burgje/ Gjonaj ndryshon shefat e policisë

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë ndryshime rrënjësore në burgjet në vend. Burime të besueshme për Top Channel pranë ministrisë së Drejtësisë bëjnë me dije...

Kronika 13:58 - 17 Tetor, 2019

“Furtunë” në burgje/ Largohen 70% e drejtuesve

Një pjesë e madhe e drejtuesve të burgjeve në vend janë ndryshuar. Mësohet se në Lezhë është emëruar Bukurosh Malluta, në Durrës Agron Hysi, në Elbasan...

Politikë 17:12 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet/ Gjonaj: Shtuam 30% të stafit nëpër burgje

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një takim intesiv me strukturat e posaçme të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. Gjonaj bën me dije se...

Kronika 20:09 - 14 Shtator, 2019

SHKBB kontroll në burgje/ Sekuestrohet drogë në Rrogozhinë

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje ka kryer sot një kontroll në disa nga institucionet e vuajtjes së dënimit në vend. Nga kontrolli në Burgun...

Bota 17:52 - 11 Shtator, 2019

Përleshje në burgjet e Greqisë/ Grupi i të burgosurve shqiptarë sherr me disa arab

Pak pas mesdite, disa të arrestuar shqiptarë u përleshën, me disa shtetas arabë në portën e brendshme të burgut, të Avlonas. Mediet greke shkruajnë se ende...

Kronika 17:11 - 25 Gusht, 2019

Prostitucion në burgje, zbulohet skema e futjes së “bashkëjetueseve”

Zbulohet një skemë e përhapur prostitucioni ndër vite, nga bosët e krimit në burgjet shqiptare. Duke shfrytëzuar një të drejtë që ia njeh ligji atë të...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 15:43 - 17 Janar, 2019

Punësimet në burgje/ Zbardhen fakte të reja

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së ka dalë sërish në deklaratë për çështjen e punësimeve partiake. Vasili ka theksuar  sot se ishte vetë ish-deputeti i PS...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 15:00 - 16 Janar, 2019

Skandali i emërimeve në burgje/ Zbardhen detaje tronditëse

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat i është përgjigjur ministres së Drejtësisë Etilad Gjonajt në lidhje...

Aktualitet 16:23 - 23 Tetor, 2018

Emërohet drejtori i ri i burgjeve

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një deklaratë, për media ka prezantuar Drejtorin e Ri të Burgjeve. Gjonaj tregoi se Bardhyl Kaçorri do të jetë Drejtori...

Aktualitet 16:05 - 14 Tetor, 2018

SHKB kontrolle nëpër burgje/ Sekuestrohen telefona celularë dhe kanabis

Shërbimi për Kontrollin e Brendshëm ka zhvilluar më datë 12 tetor kontrolle nëpër burgjet e vendit, pas informacioneve se brenda qelive ishin futur sende të palejuara....

Aktualitet 16:41 - 23 Shtator, 2018

Foto- Kontrolle blic nëpër burgje/ Procedohen penalisht 13 persona, pezullohet një shef policie

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve në bashkëpunim me Shërbimin për Kontrollin e Brendshëm, kanë zhvilluar një aksion blic,  për futjen e sendeve të ndaluara brenda qelive,...

Aktualitet 18:38 - 3 Shtator, 2018

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve/ Ja kush e zëvendëson

Drejtori i përgjithshëm i i burgjeve, Arben Çuko është është shkarkuar nga detyra. Mësohet se në vend të tij është emëruar Stefan Çipa. Motivi për largimin...

Aktualitet 19:29 - 8 Janar, 2018

Imamët, predikim nëpër burgje kundër islamit radikal

Rreth 150 persona të kthyer nga zonat e luftës në Siri e Irak, po vuajnë dënimet në burgjet e Kosovës, duke u konsideruar  si rrezik potencial për...

Aktualitet 19:55 - 1 Janar, 2018

Shqiptarët zënë vendin e tretë në Itali/ Zbuloni arsyen përse  

Numri i shqiptarëve në burgjet italiane është vazhdimisht në rritje. Sikurse raportojnë mediet vendase në vitin 2016 numri i tyre ishte 54 653, rreth 4.8% më...

Aktualitet 13:28 - 23 Korrik, 2017

Thika, telefona dhe alkool/ “Nami” në burgje, e pësojnë keq dy drejtorë

Një kontroll blic dhe i papritur është ushtruar sot nëpër qelitë e burgjeve në vend. Gjatë kontrollit, janë gjetur një sërë sendesh të ndaluara nëpër qeli....

Aktualitet 12:27 - 25 Janar, 2017

Del emri/Kush është ish-drejtori që lejoi përgjimet në burgje?!

Vijon Komisionit Hetimor për pajisjen e përgjimit “IMSI Catcher”. Pas kryepolicit të burgut të Elbasanit, në komision ka dëshmuar ish-shefi i policisë në IEVP Peqin, Besnik...

Aktualitet 22:37 - 20 Dhjetor, 2016

Zgjerohet amnistia për të burgosurit, rritet numri i përfituesve/ Përjashtohen politikanët

Parlamenti pritet të ndryshojë pothuajse të gjithë ligjin e amnistisë të paraqitur nga qeveria, duke zgjeruar kategoritë përfituese. Deputetët Pirro Lutaj dhe Ulsi Manja ishin propozues...

Aktualitet 11:12 - 3 Dhjetor, 2016

Amnistia në burgje/ Zbardhet drafti i ministrisë, ja kush përfiton

Ministria e Drejtësisë ka përgatitur dje draftin e saj për amnistinë e këtij viti dhe ja ka kaluar për miratim qeverisë e cila më pas e...

Aktualitet 21:31 - 5 Tetor, 2016

Shqiperi/Skandal me gjendjen në burgje, dhuna dhe mbipopullimi

OSBE dhe Avokati i Popullit shprehën sot shqetësimin e tyre lidhur me mbipopullimin problematik në burgjet shqiptare, si një gjendje që kërcënon të drejtat e njeriut....

Aktualitet 17:20 - 1 Gusht, 2016

Ngjarjet në burgje/Rama i kërkon Manjanit nxjerrjen e përgjegjësive dhe raport mbi sigurinë

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar një raport të hollësishëm ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani në lidhje me ngjarjet e ndodhura në burgun e Shën Kollit...