Connect with Us

All posts tagged "burgim"

Kronika 13:48 - 28 Shkurt, 2020

Çili i kërkoi zyrtarit të lartë lirimin e vëllezërve të dënuar për vrasje/ Gjyqtar do të ishte Dvorani

Detaje të reja janë zbardhur nga dosja hetimore në ngarkim pronarit të UET, Henri Çili. Çili ka takuar një zyrtar të lartë të drejtësisë shqiptare, me...

Kronika 15:18 - 3 Janar, 2020

Anëtar grupi kriminal në Lazarat/ Në pranga pas 6 vitesh 27-vjeçari

Në pranga ka rënë sot një 27-vjeçar në Gjorkastër, pasi ishte në kërkim nën akuzat për armëmbajtje pa leje dhe bashkëpunim në formën e një grupi...

Kronika 22:35 - 7 Gusht, 2019

Ekzekutimi në Vlorë/ Zbardhet e shkuara e errët e viktimës

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur mbrëmjen e sotme në Selenicë të Vlorës, ku u ekzekutua me tre plumba 47-vjeçari Nikola Ikonomi. Burime...

Aktualitet 15:46 - 3 Qershor, 2019

I dënuar me burgim të përjetshëm/ Arrestohet 49 vjeçari

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga autoritetet italiane. Shtetasi Bardh Lula 49 vjeç i lindur në Lezhë fshihej në Itali dhe pritet...

Aktualitet 22:36 - 11 Shkurt, 2019

Artan Hoxha tregon kush është Dritan Dajti

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emiosionin “Opinion”, në TV Klan, ka treguar se kush është Dritan Dajti,  i dënuari që prej vitesh ka turbulluar...

Aktualitet 12:55 - 1 Korrik, 2017

Vrau nënën dhe babain/ Gjykata jep vendimin për 29-vjeçarin nga Durrësi

Gjykata e Krimve të Rënda ka dhënë masën arrest me burg për  Leo Nikën, i cili kreu vrasjen makabër në Durrës dy ditë më pare në...

Kosova & Rajoni 18:55 - 12 Gusht, 2015

EULEX sqaron paraburgimin per serbin Ivanovic: Mund te arratisej

Zëdhënësja e EULEX-it, Dragana Nikoliq Solomon për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ka thënë se arsyeja për zgjatjen e paraburgimit edhe për 6 muaj të tjerë...

Aktualitet 12:41 - 10 Mars, 2015

Prokuroria kërkon 9 vite e 4 muaj burg për Mrrukun dhe Drizën

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 5 vite e 4 muaj burg për shtetasin Ermal Mrruku dhe 4 vjet burgim për Klodiana Drizën. Mbi ta rëndon...

Aktualitet 14:59 - 25 Janar, 2015

Berisha në Facebook: Rama burgos 1007 qytetarë në ditë

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se qeveria e kryeministrit Rama ka arrestuar 38.700 qytetarë në një vit. “Për shqiptarët dhe vendet partnerë dy janë arritjet më famëzeza...