Connect with Us

All posts tagged "burg"

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin
Kronika 17:27 - 26 Nentor, 2020

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin

Pesë të dënuar janë përfshirë në një përleshje të përgjakshme në burgun Domokou në Greqi. Mediat greke raportojnë se 4 të dënuar kanë sulmuan një shqiptar,...

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent
Kronika 10:06 - 21 Nentor, 2020

I dënuari për krime përsërit veprimin/ Arrestohet 26-vjeçari në Mat

Policia e Matit në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ka kapur dhe ndaluar shtetasin në...

Dita Botërore e parandalimit të abuzimit të fëmijëve/ Kim: Vendosni kriminelët në burg
Aktualitet 13:15 - 19 Nentor, 2020

Dita Botërore e parandalimit të abuzimit të fëmijëve/ Kim: Vendosni kriminelët në burg

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, në ditën Ndërkombëtare të Abuzimit ndaj Fëmijëve bën apel që kriminelët të vendosen para drejtësisë. Në ditën Botërorë për parandalimin...

Koronavirusi hyn në burgun e Fushë-Krujës/ Konfirmohen pozitivë edhe 2 punonjës të tjerë
Sociale 22:38 - 18 Nentor, 2020

Covidi futet në burgun e Fushë-Krujës/ Infektohen 6 drejtues dhe të dënuar

Burgu i Fushë-Krujës është kthyer në vatër koronavirusi. Mësohet se 6 drejtues të këtij burgu kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19 dhe për këtë janë...

Covid hyn në burgun e Bençës/ Infektohen 5 të dënuar
Aktualitet 09:53 - 16 Nentor, 2020

Covid hyn në burgun e Bënçës/ Infektohen 5 të dënuar

Koronavirus ka prekur tashmë çdo intitucion në vendin tonë. Pesë të dënuar në burgun e Bençës në Tepelenë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Mësohet se këta...

Politikë 14:18 - 13 Nentor, 2020

Dënohet me tetë vite burg, ish kryeministri kroat, Ivo Sanader

Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader është dënuar me tetë vitë burg, pasi është shpallur fajtor për krijimin e fondeve për partinë e tij konservatore HDZ, duke marrë...

“Çdo politikan i korruptuar do shkoj në burg”/ Bardhi: 25 prilli do jetë fundi i Ramës dhe Veliajt
Politikë 17:56 - 6 Nentor, 2020

Bardhi ironizon Ramën/ U lodh kot deri te plehrat, e kishte më afër burgun

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas deklaratave të bëra gjatë ditës së sotme nga kryeministri Edi Rama. Bardhi ka publikuar një...

Për herë të parë një burg për të moshuarit/ Qeveria nis ndërtimin e institucionit në Pogradec
Aktualitet 12:21 - 5 Nentor, 2020

Për herë të parë një burg për të moshuarit/ Qeveria nis ndërtimin e institucionit në Pogradec

Për herë të parë në vendin tonë do të ketë një burg për të moshuarit. Qeveria ka nisur ndërtimin e një burgu të tillë në Pojskë...

U shpall organizatë kriminale/ Gjykata dërgon në burg udhëheqësit e Agimit të Artë
Bota 16:57 - 25 Tetor, 2020

U shpall organizatë kriminale/ Gjykata dërgon në burg udhëheqësit e Agimit të Artë

Udhëheqësi dhe themeluesi i Partisë neo-naziste Agimi i Artë iu vetëdorëzua autoriteteve pasi një gjykatë e dënoi atë dhe zyrtarë të tjerë të lartë të kësaj...

E kapi mat me bashkëshortin e saj/ Aktorja turke rreh modelen e njohur në mes të restorantit
Showbizz 12:35 - 24 Tetor, 2020

E kapi mat me bashkëshortin e saj/ Aktorja turke rreh modelen e njohur në mes të restorantit

Aktorja e famshme turke Tuba Unsal rrezikon 1 vit burg për shkak të një skandali tradhtie që prej kohësh ka pushtuar mediat turke.  Modelja spanjolle, Elisabeth...

“Një e dy i thonë prit se do futet në burg”/ Lubonja bën deklaratën e fortë: Meta në vetëmbrojtje fizike
Politikë 22:27 - 19 Tetor, 2020

“Një e dy i thonë prit se do futet në burg”/ Lubonja bën deklaratën e fortë: Meta në vetëmbrojtje fizike

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi se presidenti Meta nuk është në rolin e tij, duke shtuar se kjo ndodh, për shkak...

Eli Fara tregon si u nda nga bashkëshorti/ Prindërit e mi nuk ishin dakord, ai hyri në burg sepse…
Showbizz 23:22 - 18 Tetor, 2020

Eli Fara tregon si u nda nga bashkëshorti/ Prindërit e mi nuk ishin dakord, ai hyri në burg sepse…

Këngëtarja Eli Fara ka treguar mbrëmjen e sotme se si është ndarë nga ish-bashkëshorti, me të cilën ka edhe një vajzë, Marinën. Ajo tregoi se ish-bashkëshorti...

Korrupsioni në Universitetin e Korçës/ Lirohet nga burgu sekseri i pedagogut Alket Dino
Kronika 20:13 - 17 Tetor, 2020

Korrupsioni në Universitetin e Korçës/ Lirohet nga burgu sekseri i pedagogut Alket Dino

Gjykata ka liruar nga burgu Xhevi Dervishin, sekserin që siguronte lekët e studentëve për pedagogun Alket Dino në Korçë. Raportohet se Dervishi është lënë “arrest shtëpie”...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 21:32 - 16 Tetor, 2020

“Ora e përballjes po afron”/ Zëdhënësi i Metës: Asgjë nuk e shpëton aferën e zezë të inceneratorëve nga ndëshkimi

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi shprehet i bindur se asgjë nuk e shpëton aferën e zezë të inceneratorëve nga hetimi, ndëshkimi dhe hakmarrja e...

“Banda” e policëve ther dhe tenton të vrasë qytetarët, asnjë në burg!
Denoncim 21:24 - 15 Tetor, 2020

“Banda” e policëve ther dhe tenton të vrasë qytetarët, asnjë në burg!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes veprimet e një “bande” policore në Sarandë, anëtarët e së cilës therin dhe tentojnë të vrasin banorët. Për muaj...

Besa Shahini refuzon të paraqitet në seancë/ Gjykata pushon çështjen ndaj Këlliçit
Politikë 20:48 - 9 Tetor, 2020

“I neveritshëm”/ Këlliçi: E pafalshme nëse PD vjen në pushtet e Veliaj s’përfundon pas hekurave

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Sipas tij, Veliaj bën vetëm propagandë, ndërsa shtoi se, për...

“Histeria e të çmendurës”/ Vasili nxjerr videon e Spiropalit: Mos e harroni këtë llum!
Politikë 17:05 - 6 Tetor, 2020

Infermierëve i marrin kartat e identitetit/ Vasili paralajmëron drejtorët e spitaleve: Burgu vonon, por s’harron

Mbrëmjen e djeshme, emisioni investigativ “Stop” denoncoi se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021. Emrat e stafit mjekësor...

Politikë 12:52 - 6 Tetor, 2020

Etilda Gjonaj shkarkon nga detyra drejtorin e Burgut të Peqinit

Shkarkohet nga detyra drejtori i Burgut të Peqinit,  Bukurosh Malluta. Mësohet se vendimi për shkarkimin e drejtorit të burgut është marrë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda...

Kryemadhi i tregon burgun Ramës/ 6 muaj nuk të dalin të pastrosh pisllëqet e 8 viteve
Politikë 14:45 - 5 Tetor, 2020

Kryemadhi i tregon burgun Ramës/ 6 muaj nuk të dalin të pastrosh pisllëqet e 8 viteve

Pas votimit të Kodit të ri Zgjedhor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, i ka treguar burgun kryeministrit Edi Rama Kryemadhi theksoi se gjashtë muajt që kanë...

Thaçi në paraburgimin e Hagës/ Meta zbulon bisedën me të: Ja çfarë më tha
Politikë 17:14 - 4 Tetor, 2020

Brizida Gjikondi “i përvishet” Metës/ Presidenti jashtë funksioneve, lëkundet mes burgut dhe psikiatrisë

Aktivistja e Shoqërisë Civile Brizida Gjikondi ka reaguar pas sulmeve të presidentit Ilir Meta ndaj gazetës “Tema”. Gjikondi ngre akuzat se Presidenti ka braktisur totalisht funksionet...

7 të dënuar në Fushë-Krujë rezultojnë pozitiv/ Trasferohen në burgun e Lezhës
Lajme 11:44 - 4 Tetor, 2020

Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, edhe të paraburgosurit e Shënkollit, në grevë urie

Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, të paraburgosurit e burgut të Shënkollit hyjnë në grevë urie. Të paraburgosurit në burgun e Shënkollit në Lezhë, prej...

Gjykata e Vlorës vendos fatin e të “fortit” të Selenicës, Tesilvian Basho
Kronika 14:36 - 30 Shtator, 2020

Gjykata e Vlorës vendos fatin e të “fortit” të Selenicës, Tesilvian Basho

Gjykata e Vlorës, ka dënuar me 10 vite burgim Tesilvian Basho ose Tesi Basho, i konsideruar si i “forti i Selenicës”. Basho akuzohet për “Mbajtjes pa...

Vrau gruan me lugë këpucësh/ Dënohet me 6 vjet e gjysmë burg shqiptari
Kronika 08:47 - 30 Shtator, 2020

Vrau gruan me lugë këpucësh/ Dënohet me 6 vjet e gjysmë burg shqiptari

Një shiptar në Zvicër është dënuar me 6 vjet e gjysmë burg për vrasjen e gruas së tij, që u konstatua vrasje pa dashje. I dënuari...