Connect with Us

All posts tagged "bunkerët"

Blog 08:31 - 13 Janar, 2020

Salla koncertesh, muzeume, disko/ Si po i përdorin gjermanët bunkerët e Luftës së Dytë Botërore

Hamburg – Edhe tani, pas më shumë se 70 vjetësh nga mbarimi i konfliktit, shumica e bunkerëve të Luftës së Dytë Botërore në Gjermani, përdoren ende...

Blog 09:55 - 9 Tetor, 2019

Bunkerët e miliarderëve/ Si po përgatitet një përqind e popullsisë për fundin e botës

Nëse thua “bunkeri i fundjavës”, shumica e njerëzve do ta imagjinonin një dhomë të mbushur me çanta dhe gjëra të konservuara. Kërcënimi nga asgjësimi global, mund...

Aktualitet 09:23 - 3 Tetor, 2017

Rama publikon artikullin e Euronews për bunkerët/ Komentuesit: Nuk duam historira, na gjej punë

Në faqen e tij në rrjetet sociale, kryeministri Rama çdo ditë përshëndetshqiptarët me postime të punëve të qeverisë, por sot Rama ka zgjedhur të publikojë një...