Connect with Us

All posts tagged "bulqize"

Politikë 20:27 - 26 Maj, 2020

Denoncimi/ Në Bulqizë kërcet kallashi, Lleshaj merret me plazhet

Ish Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari nga Bulqiza. Sipas denoncuesit, mbrëmjen e djeshme në këtë qytet janë regjistruar të...

Kronika 17:36 - 25 Maj, 2020

Aksident i rëndë në Bulqizë/ Drejtuesi i motorit përplaset me shtyllën, niset me helikopter drejt Traumës

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotmë në Bulqizë. Një 30 vjeçar i cili udhëtonte me motor mësohet se është përplasur me një shtyllë...

Kronika 16:05 - 27 Prill, 2020

Arrestohet një i dehur/ Prishi qetësinë e qytetarëve dhe kundërshtoi me dhunë policët

Policia ka konstatuar sot në qendër të qytetit të Bulqizës një person në gjendje të dehur që po prishte rendin dhe qetësinë publike. Blutë kanë ndërhyrë...

Politikë 16:05 - 15 Mars, 2020

Video/ Burri nga Bulqiza del nga karantina, mbledh kanaçe për mbijetesë

Ish deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi, ka denoncuar historinë e një qytetari nga Bulqiza i cili është i detyruar të ‘thyejë” urdhërin e qeverisë duke...

Lajme 11:40 - 26 Shkurt, 2020

Helmohen në shkollë disa nxënës së klasës së 8-ë/ Me urgjencë drejt Tiranës

Disa nxënës të klasës së 8 në një shkollë në Bulqizë janë nisur me urgjence drejt Tiranes. Dyshohet se nxënësit janë helmuar nga tymi i kaldajës...

Lajme 11:11 - 17 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Lajm i mirë për 16 vjeçaren e mbijetuar

Një lajm i mirë vjen pas tragjedisë së ndodhur në Bulqizë ku humbën jetën nëna dhe dy fëmijët. Mësohet se 16 vjeçarja Merita Tola ka dalë...

Kronika 15:16 - 16 Shkurt, 2020

Misteri i vdekjes së nënës dhe dy fëmijëve në Bulqizë/ Gjendet në banesë një shishe me pesticide

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja tragjike në Ostren të Bulqizës, ku në rrethana ende të paqarta nëna dhe dy fëmijët e saj u...

Kronika 18:55 - 15 Shkurt, 2020

Përcillen në banesën e fundit nëna me dy fëmijët/ Të afërmit mohojnë helmimin nga gazi

Ditën e sotme janë përcjellë për në banesën e fundit 3 pjesëtarët e familjes Tola, që humbën jetën dje në Ostren të Bulqizës. Rajmonda, 45 vjeçe,...

Kronika 19:52 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia në familjen Tola/ Asfiksia mund të ketë ardhur nga soba me dru

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ditë së sotme në Bulqizë, ku tre persona, anëtarë të një familje humbën jetën, si pasojë...

Politikë 16:42 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Meta i tronditur: Do të jemi gjithmonë pranë familjes Tola

Presidenti Ilir Meta, ka reagur lidhur me tragjedinë e ndodhur në familjen Tola në Ostren të Bulqizës, ku nëna, Rajmonda, bashkë me dy fëmijët, Rudinën dhe...

Kronika 15:23 - 14 Shkurt, 2020

Ndërrojnë jetë nëna dhe 2 fëmijët/ Zbardhen të tjera detaje nga tragjedia, dyshimet e mjekut

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Bulqizë, ku tre persona humbën jetën, ndërsa një tjetër...

Kronika 12:35 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Policia tregon detajet e ngjarjes së rëndë

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me tragjedinë në Bulqizë, ku pas shpërthimit të një bombole humbi jetën nëna me dy fëmijët. Sipas uniformave blu,...

Kronika 12:10 - 14 Shkurt, 2020

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ostren të Madh, të Bulqizës, ku pas shpërthimit të një bombole gazi, raportohet se tre persona kanë humbur jetën,...

Politikë 11:17 - 25 Janar, 2020

Qorri dështoi përfundimisht me minierat, minatorët folën vetë

Ka dështuar përfundimisht kauza e Organizatës Politike të Arlind Qorrit në Bulqizë. Protesta që neo-komunisti u mundua të krijonte artificialisht mbi një kauzë dhe problematikë të...

Taulant Balla duke folur per mediat
Politikë 14:41 - 24 Janar, 2020

Video me kokainë e kryebashkiakut/ Balla: Neveri, të dënohet maksimalisht nëse del fajtor

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar lidhur me videon e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla ku shfaqej duke konsumuar kokainë. Sipas Ballës...

Opinione 13:48 - 23 Janar, 2020

Nga Armir Shkurti/ Kush e regjistroi kokainën e kryetarit në Bulqizë?

Kush ia futi? Kush do ta djegë? Këto janë pyetjet e para që lindin sa merr vesh meselenë e Bulqizës me kokainë. Të kuptohemi që as...

Politikë 12:29 - 22 Janar, 2020

Kryebashkiaku socialist kapet duke konsumuar kokainë/ Reagon PD

Gazetari investigativ Artan Hoxha dy ditë më parë në studion e Opinion ne Tv Klan, tha se një kryebashkiak është kapur duke konsumuar kokainë, në një...

Sociale 22:40 - 17 Janar, 2020

Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Bulqizë

Në nëntor të vitit 2019 emisioni “Fiks Fare” në bashkëpunim me “Fundjava Ndryshe”, sollën historinë e trishtë të familjes Kurti të cilët jetonin në kushte tejet...

Sociale 19:41 - 13 Janar, 2020

Vështirësohet qarkullimi nga ngricat, në Dibër

Temperaturat nën zero dhe prezenca e akullit në rrugë, kanë vështirësuar qarkullimin rrugor në vend. Probleme me qarkullimin e mjeteve, mësohet se, ka në rrugën nacionale...

Sociale 17:07 - 29 Tetor, 2019

Të miturit me nevoja të veçanta/ AlbChrome u gjendet pranë 8 fëmijëve në Bulqizë

Kompania AlbChrome, lider në sektorin minerar në Shqipëri, po përkrah që prej qershorit 2019 programin ‘Tungjatjeta’ në qytetin e Bulqizës, një nismë tepër efikase e organizatës...

Kronika 13:03 - 25 Tetor, 2019

Helmimi i nxënësve në Bulqizë/ Detaje të reja: Mësuesja nuk i lejoi të dilnin nga klasa, qëndruan 1 orë të intoksuar

Detaje të reja dalin në dritë pas helmimit të maturantëve dje, në shkollën e Mesme ‘’Rifat Manjani’’, në fshatin Shupenzë të Bulqizës. Infermierja e spitalit, i...

Politikë 16:43 - 24 Tetor, 2019

Helmimi i nxënësve në shkollë/ Reagon ISHSH: Klasa është mbyllur

Pas helmimit të 9 nxënësve në e Mesme ‘’Rifat Manjani’’ në fshatin Shupenzë të Bulqizës, inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka marrë masat duke bllokuar klasën. Nëpërmjet një...

Kronika 09:52 - 18 Shtator, 2019

Plagoset me armë zjarri një person/ Policia në kërkim të autorit

Një 41-vjeçar është plagosur me armë zjarri rreth orës 02:40  në ambientet e një lokali në Bulqizë. Mësohet se i plagosuri është shtetasi me inicialet A....