Connect with Us

All posts tagged "bulqiza"

Politikë 22:13 - 22 Janar, 2020

Ironia e Patozit: Këta të Rilindjes e pikërkan vetë gjysmën e kokainës

Koordinatori i Bindjes Demokratike, ne nje reagim te tij te rrjetet sociale pas publikimit te videos ku kryebashkiaku i Bulqizes Lefter Alla shfaqej duke pire kokaine...

Denoncim 18:05 - 17 Janar, 2020

Dalin faktet/ Diskreditohet përfundimisht sindikata me 4 veta e Arlind Qorrit

Sindikata e krijuar nga Organizata Politike e Arlind Qorrit në Bulqizë, pas tymnajës që u përpoq të krijonte, pasi u ndesh me faktet, duket se ka...

Aktualitet 13:06 - 3 Dhjetor, 2018

Albchrome jep bursa për tre studentë nga Bulqiza që zgjedhin Gjeologji-Minierat në Tiranë

Tashmë të rinjtë në Bulqizë kanë një arsye më shumë për t’iu drejtuar arsimit profesional në qytetin e tyre, si dhe të ndërtojnë një karrierë e...

Aktualitet 18:29 - 3 Gusht, 2018

Ishte kthyer në tmerrin e qytetarëve/ Arrestohet “skifteri” nga Bulqiza

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 24 vjeçar, ndërsa po tentonte të grabiste shtëpinë e rradhës në lagjen “Sali Butka” në kryeqytet. Bëhet fjalë...

Aktualitet 11:05 - 2 Janar, 2018

Këputet tubacioni/ Banorët dhe spitali pa ujë të pijshëm

Banorët e Bulqizës së vjetër si dhe spitali i qytetit kanë mbetur pa ujë të pijshëm që prej mbrëmjes së djeshme, për shkak të një këputje...

Aktualitet 11:11 - 15 Nentor, 2017

Berisha ironizon Ramën/ Bulqizaku i vogël të dërgon kartolinë falenderimi

Pasi kryeministri Edi Rama, ka komentuar deklaratat e tij ndaj reportazhit të realizuar nga emisioni investigativ “Le Iene”, reportazh të cilin e quajti të ndyrë dhe...

Opinione 16:18 - 18 Shtator, 2015

Nga Edison Ypi: Mallkon Bulqiza

Mallkon Bulqiza O Koka t’u çaft thërrime tu bëft mbi ndonjë shkëmb në Shkopet. O Sytë të dalçin. O këmb’ e duar t’i theft një makinë...

Aktualitet 07:28 - 23 Qershor, 2015

Melaim Damzi, kryebashkiaku i ri i Bulqizës

Sapo ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bulqizë, duke shpallur fitues të kësaj gare kandidatin e ASHE, Melaim Damzi.   Ai ka fituar garën...