Connect with Us

All posts tagged "bulevardi"

Patozi pd i duhet udheheqje e re
Opinione 18:10 - 3 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Bulevardi, si këmbanë për zgjimin e Shqipërisë normale

Ka një ekzaltim të madh të atyre që organizuan apo udhëhoqën mitingun e Ilir Metës dje në bulevard. Aq i madh ishte shfrimi i gëzimit, sa...

Denoncim 21:19 - 17 Janar, 2020

Qytetarët të indinjuar me Veliajn/ Punimet bllokojnë trafikun, shtohet ndotja në Bulevardin kryesor

Projekti që po ndiqet në rehabilitimin e bulevardit “Zogu i Parë” në Tiranë po shkakton lodhje dhe stres jo vetëm për banorët e zonës. Ata ankohen...

Politikë 14:50 - 23 Gusht, 2019

Bulevardi Zogu i Parë/ Fytyra e mashtrimit të Ramës dhe Veliajt

Kreu i Departamentit për Mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar punimet në Bulevardin Zogu i Parë, të cilat sipas tij synojnë të mbulojnë vjedhjen...

Aktualitet 18:40 - 16 Korrik, 2019

Veliaj jep 7 miliard lekë të tjera për firmën “Fusha”

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, në një postim në rrjetet sociale, ka denoncuar abuzimin e Bashkisë së Tiranës me fondet për rehabilitimin...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 14:49 - 30 Maj, 2019

Foto-Bulevardi i ri i Tiranës/ Provë e dështimit të Erion Veliajt

Në shtator të vitit 2013, Bashkia e Tiranës inauguroi nisjen e punimeve për ndërtimin e bulevardit të ri, i cili do të ishte një zgjatim i...

Aktualitet 21:12 - 25 Maj, 2019

Foto-Firojnë protestuesit/ Zbrazet bulevardi “Dëshmorët e Kombit”

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, në orën 19:00, opozita e bashkuar filloi protestën e gjashtë kombëtare, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Por, rreth një orë e...

Aktualitet 17:24 - 9 Prill, 2019

Përplasjet me banorët tek “Bulevardi i Ri”/ Reagon ashpër Ilir Meta

Pas ngjarjeve në zgjatimin e “Bulevardit të Ri”, ka reaguar edhe Presidenca. Përmes një njoftimi zyrtar zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi ka shkruar se përzgjedhja...

Aktualitet 09:06 - 9 Prill, 2019

Foto-Protesta tek Bregu i Lumit/ Tensionohet situata

Banorët e Bregut të Lumit, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, për t’i lënë vendin zgjerimit të Bulevardit të Ri në Tiranë, kanë dalë...

Aktualitet 16:09 - 2 Janar, 2019

Serbia si Bulvardi Politik i Sheshelit

Nga Arian Galdini Ishte viti 2005 kur rastisa në një event ndërkombëtar, tek i njëjti Small Group me Rada Trajkoviçin. Asokohe ajo ishte një prej udhëheqësve...

Aktualitet 15:27 - 13 Maj, 2017

Dalin fotot/Kjo është gjendja e Bulevardit pak minuta pas protestës së opozitës

Janë publikuar fotot e gjendjes së Bulevardit Dëshmorët e Kombit, pak minuta pas protestës që opozita shqiptare mbajti ditën e sotme. Protestuesit janë larguar menjëherë pas...

Aktualitet 09:49 - 30 Mars, 2017

Erjon Veliaj si telenovelat turke/Showman-i i Bulevardit të ri në Tiranë

Bulevaredi Ri i Tiranës është një nga investimet që çdo ditë tregon sa shumë na vlejnë telenovelat turke në TVKlan dhe aktiviteti apo puna e përditshme...

Aktualitet 18:56 - 11 Janar, 2017

Nga Besnik Aliaj/ Për Bulevardin dhe për ata që kanë memorie të shkurtër

Sot, pas shume ditesh heshtje per shkak te motit te acarte dhe gripit qe coi ne kolapsin e plote te shtetit dhe institucioneve, me ne fund...

Aktualitet 13:43 - 16 Prill, 2015

Mbyllja e bulevardit, kaos trafiku në kryeqytet

Kryeqyteti është përfshirë sot nga një kaos në trafik. Dhe kjo për shkak të ndalimit te qarkullimit në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ pranë universitetit të Politeknikut....

Aktualitet 13:56 - 28 Shkurt, 2015

Basha sulm Ramës për bulevardin

Kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha, ka gjetur një mënyrë të vecantë për të sulmuar kryeministrin e vendit Edi Rama, në lidhje me bllokimin e ndërtimit të...