Connect with Us

All posts tagged "buka"

Denoncim 21:37 - 21 Janar, 2020

“BOOM” denoncon shkeljet në tenderin e Bashkisë Tiranë/ U cënua siguria e bukës së fëmijëve në kopshte dhe çerdhe

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora ka denoncuar shkeljet në tenderin e zhvilluar nga Bashkia Tiranë, me objekt blerje ushqimesh për vitin 2020 për fëmijët e...

Sociale 14:07 - 28 Shtator, 2019

Hiletë e bukës në Shqipëri/ Myku që mund të kthehet në kancerogjen 

Shqipëria është një nga vendet me konsumin më të lartë të bukës, një karakteristikë kjo e vendeve të varfra. Sipas të dhënave të fundit të Eurostatit,...

Life Style 22:40 - 11 Dhjetor, 2018

Bukën përgatiteni vetë në shtëpi, ju sjellim recetën më të shëndetshme

Shpesh kemi dëgjuar mbi përbërjen e rrezikshme të bukës që blejmë nëpër furrat e bukës. Më poshtë ju sjellim recetën e bukës së shëndetshme të cilën...

Aktualitet 20:33 - 16 Shtator, 2018

Specialistët japin alarmin/ Ja rreziku që vjen nga buka

Specialistët kanë dhënë alarmin për cilësinë e bukës në vendin tonë. Murat Kloboçishta, anëtar i Shoqatës së Përpunimit të Drithërave në Shqipëri është shprehur se për...

Aktualitet 22:08 - 2 Korrik, 2018

Alarmi/ Të rrezikuar nga buka jonë e përditëshme(Video)

Buka, produkti që vijon të mbetet në krye të listës së ushqimeve që shqiptaret konsumojnë me shumicë, na kërcenon shëndetin. E kanë konfirmuar këtë dhe specialistë...

Aktualitet 01:00 - 8 Janar, 2018

Çfarë i ndodh trupit nëse ndalojmë ngrënien e bukës dhe makaronave

Minimizimi i karbohidrateve vazhdon të jetë i fortë, sidomos në disa lloje dietash. Por kur vendosim të heqim nga pjata tërë kategoritë e lëndëve ushqyese (gjithmonë...

Aktualitet 15:30 - 1 Prill, 2015

Problemet me importin, rritet çmimi i miellit me 5%; A do shtrenjtohet dhe buka?

Çmimi me pakicë i miellit është rritur me të paktën 5 për qind gjatë muajit të fundit. Pikat e pakicës e kanë shitur 1600 lekë një...

Aktualitet 17:10 - 31 Janar, 2015

Majori që u rrëzua në Spanjë 1 ton droge/ Bukë me listë

Majori i ushtrisë shqiptare që u rrëzua në Spanjë me një helikopter të mbushur me drogë, në dyqanin e lagjes ku jetonte në “Kombinat” ka lënë...