Connect with Us

All posts tagged "bujar sheshi"

Lajme 21:46 - 4 Janar, 2020

Agron Tufa “gozhdon” Bujar Sheshin/ A ke ndjerë pendesë për personat që ke torturuar?

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka ngritur disa pyetje për anëtarin e KLP, Bujar Sheshi. Tufa thotë se...

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 16:44 - 12 Prill, 2019

Vendimi për ish-sigurimsin/ AIDSSH kundërshton Gjykatën Administrative

Ditën e sotme Gjykata Administrative ka pranuar padinë e anëtarit të KLP-së, Bujar Sheshi, duke e shfuqizuar në këtë mënyrë Aktin e Autoritetit të Dosjeve që...

Prokurori Bujar Sheshi, video Meta-prifti
Aktualitet 11:46 - 25 Mars, 2019

Ish-sigurimsi i KLP në hetim/ Prokuroria “çon” Sheshin në Ministrinë e Brendshme

Në fund të muajit Janar, anëtari i KLP-së Bujar Sheshi u bë kryefjalë në rrethin e drejtësisë, të politikës dhe në media. Denoncimi nga Partia Demokratike...

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 14:56 - 3 Mars, 2019

Zvarritet seanca për “Sheshin”/ Injorohet Komisioni për Zbatimin e Reformës në Drejtësi

Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë bëj pjesë dhe një bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit. Konfirmimi ka ardhur nga Autoriteti i dosjeve. Mirëpo, kur ka kaluar...

anetaret me probleme
Aktualitet 11:21 - 24 Shkurt, 2019

KLP lehtë e shantazhueshme/ 7 nga 11 anëtarë të konstatuar me probleme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ishte institucioni i parë i sistemit të ri që “prodhoi” Reforma në Drejtësi. Mirëpo nga 11 anëtarë të KLP, 7 prej...

Keshilli i Larte i Prokurorise, mbledhje
Aktualitet 16:05 - 5 Shkurt, 2019

Ish-sigurimsi në KLP/ Sheshi “merr peng” Gent Ibrahimin

Kanë kaluar tre dekada nga shpërbërja e Sigurimit të Shtetit,  por pjesëtarë të  kësaj strukture janë ende në institucione të rëndësishme  shtetërore. Një rast i tillë...

Aktualitet 11:51 - 3 Shkurt, 2019

Ish-sigurimsi në KLP/ Gent Ibrahimi thellon skandalin

Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë bën pjesë dhe një ish-bashkëpuëntor i Sigurimit të Shtetit. Fillimisht ishte PD që publikoi dokumentin zyrtar, më të cilën provon...

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 11:07 - 2 Shkurt, 2019

Dritëhijet e Vettingut/ Bujar Sheshi “dekonspiroi” procesin

Procesi i Vettingut i nisur që prej vitit të kaluar, pretendon të pastrojë sistemin e drejtësisë. Gjatë kësaj periudhe nuk kanë munguar zërat për dy standarte...

Prokurori Bujar Sheshi, video Meta-prifti
Aktualitet 12:57 - 30 Janar, 2019

Ish-sigurimsi në KLP/ Skenari mafioz dhe video-përgjimi Meta-Prifti

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Bujar Sheshi, në përgjigje të akuzave të ngritura nga opozita, se ka qënë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit, një...

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 16:05 - 29 Janar, 2019

Sheshi padit AIDS-në/ Kundërpërgjigjet Sula

Drejtuesja e Autoritetit për Informim mbi Dokumentat e ish Sigurimit të Shtetit, Genta Mara Sula, ka thënë sot se verifikimet ndaj anëtarit të KLP-së, Bujar Sheshit...

Bujar Sheshi dhe anetare te tjere, gjate nje mbledhje te Keshillit te Larte te Prokurorise, KLP,
Aktualitet 12:01 - 29 Janar, 2019

“Venusi” në KLP/ Historiani i njohur zbulon detaje tronditëse

Pas akuzave të ngritura ndaj anëtarit të KLP-së, Bujar Sheshi se ka qënë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit, ka reaguar edhe historiani Kastrito Dervishi. Në një...

ish-anetari i sigurimit te shtetit, bujar sheshi
Aktualitet 11:59 - 29 Janar, 2019

Sulmi ndaj Bujar Sheshit/ Kush është mafiozi i politikës që po trondit KLP?

Bujar Sheshi, Prokurori i Apelit tek Krimet e Rënda, u zgjodh automatikisht në trupën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, pasi nuk kishte kandidat tjetër. Kur...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 20:01 - 28 Janar, 2019

Bujar Sheshi ish-sigurims?/ Vasili ironizon Komisionin e Monitorimit

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka thënë sot se Komisioni i Monitorimit të Reformës në Drejtësi sheh “gjurmët, por nuk sheh ujkun”. Në...

Keshilli i larte i prokurorise per dy prokuroret
Aktualitet 15:06 - 28 Janar, 2019

Ping-pongu me “Venusin”/ Reagon Autoriteti i Dosjeve 

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit, (AIDSSH) ka reaguar pas nisjes së hetimeve nga Prokuroria e Përgjithshme për rastin e anëtarit të KLP-së,...

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 15:03 - 28 Janar, 2019

Blofi i Arta Markut/ Kërkohet shkarkimi i Kryeprokurores

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar sërish shkarkimin e Kryeprokurores Arta Marku. Në një deklaratë për mediat, Vasili ka reaguar pas njoftimit...

ish-anetari i sigurimit te shtetit, bujar sheshi
Aktualitet 16:13 - 27 Janar, 2019

“Venusi” në KLP/ Sheshi mohon akuzat

Anëtari i KLP-së, Bujar Sheshi ka hedhur poshtë akuzat se ka qenë pjesë e Sigurimit të Shtetit. Në një intervistë për TCH ai është shprehur se...

luan rama akuzon arta markun
Aktualitet 12:53 - 27 Janar, 2019

Ish-sigurimsi në KLP/ LSI kërkon shkarkimin e Arta Markut

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar sot shkarkimin e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Markut. Në një deklaratë për mediat, Vasili...

ish-anetari i sigurimit te shtetit, bujar sheshi
Aktualitet 16:59 - 26 Janar, 2019

Spiuni i Sigurimit të Shtetit në KLP?/ Reagon prokurori  Bujar Sheshi

Prokurori Bujar Sheshi ka kundërshtuar akuzat e mediave edhe Partisë Demokratike si spiun dhe bashkëpunëtor i policisë sekrete në kohën e monizmit.  Prokurori ka reaguar dhe...

luan rama akuzon arta markun
Aktualitet 14:54 - 26 Janar, 2019

Ish-sigurimsi në KLP/ Si u katalputua nga Arta Marku

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka dalë sërish në deklaratë për mediat për çështjen e prokurorit dhe ish-sigurimsit Bujar Sheshit. Strazimiri theksoi se ish-anëtari i...

Aktualitet 13:12 - 26 Janar, 2019

Kush e fshehu ish-sigurimsin e shtetit në KLP?

Partia Demokratike ka reaguar sot për skandalin e emërimeve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Në një deklaratë për mediat deputeti i PD-së, Gent Strazimiri tha...