Connect with Us

All posts tagged "Bujar Nishani"

Politikë 12:41 - 27 Dhjetor, 2020

“Tradhtia ka emër”/ Nishani reagon për çështjen e detit: Rama po bën avokatin e Greqisë

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar për çështjen e detit, ku Greqia dekretoi marrjen e 12 miljeve nga Shqipëria. Përmes një postimi, Nishani shkruan se justifikimi...

Kulluri ironizon Bashën/ Nëse fiton zgjedhjet, duhet të spostojmë kullën e Eifelit në New York
Politikë 19:39 - 24 Dhjetor, 2020

Kulluri ironizon Bashën/ Nëse fiton zgjedhjet, duhet të spostojmë kullën e Eifelit në New York

“Nëse zoti Basha fiton, duhet të spostojmë kullën e Eifelit në New York”. Kështu deklaroi me tone ironike ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri,...

Ish-deputeti i Bashës padit Bujar Nishanin për shpifje
Politikë 18:46 - 24 Dhjetor, 2020

Ish-deputeti i Bashës padit Bujar Nishanin për shpifje

Ish deputeti i Partisë Demokratike të qarkut të Shkodrës, Romeo Gurakuqi ka paditur për shpifje ish Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Teksa ka publikuar dhe padinë,...

Filoserbi i diskredituar i Tiranës
Opinione 18:22 - 24 Dhjetor, 2020

Filoserbi i diskredituar i Tiranës!

Nga Bujar Nishani ‘Nuk fitohet lufta me Serbinë duke ardhur në Tiranë dhe duke rrotulluar thikën e nacional-folkorizmit vulgar’, është shprehur filoserbi i Tiranës në media,...

English 15:44 - 24 Dhjetor, 2020

Lulzim Basha’s intrigues/ Who is the media “gang” that is attacking the democrats

In a post on social networks, the former President of the Republic, Bujar Nishani, mentioned a fact that CNA.al reported in 2017, when he emphasized that...

Politikë 10:48 - 24 Dhjetor, 2020

Intrigat e Bashës/ Kush është “banda” mediatike që sulmon demokratët

Ish presidenti Bujar Nishani në një postim të tijin në rrjetet sociale ka treguar një fakt që CNA.al e ka raportuar në vitin 2017 ku ka...

“Pëpjekjet e tij janë të kota”/ Nishani nxjerr zbuluar Ramën, çfarë fshihet pas vizitës në Kosovë
Politikë 09:35 - 24 Dhjetor, 2020

Bujar Nishani “zë ngushtë” ish-deputetin e Bashës/ Pyetja që nuk i përgjigjet dot Romeo Gurakuqi

Romeo Gurakuqi, një nga ish-deputetët e Lulzim Bashës dhe kandidatët e 2017-ës, ka bërë një reagim dy ditë më parë ku ka sulmuar ashpër Komisionin e...

Akuzat e Romeo Gurakuqit që sollën reagimin e Bujar Nishanit
Politikë 21:12 - 23 Dhjetor, 2020

Akuzat e Romeo Gurakuqit që sollën reagimin e Bujar Nishanit

Rreth dy muaj më parë sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi publikoi emrat e vlerësuar nga komisioni për kandidatët që do të jenë pjesë...

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!
Politikë 19:43 - 23 Dhjetor, 2020

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka reaguar ashpër ndaj sulmeve të ish deputetit të PD-së, Romeo Gurakuqi, pasi ky i fundit e akuzoi për përjashtimin e tij si...

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!
Aktualitet 17:24 - 16 Dhjetor, 2020

Bujar Nishani sulmon Top Channel/ Janë mafje dhe të mjeruar

Ish presidenti Bujar Nishani ka sulmuar televizionin kombëtar Top Channel, duke e akuzuar si media shpifëse. Përmes një postimi, Nishani shkruan se ky televizion ka degraduar...

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar
Politikë 19:07 - 12 Dhjetor, 2020

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar

Ish- presidenti Bujar Nishani ishte i ftuar pasditen e sotme në news 24 ku ka folur për protestat që bëhen për shkak të vrasjes nga policia...

Video-Halim Kosova ironzion Nishanin/ U skualifikova nga ai me dy palë benevrekë, dy palë pampers në prapanicë
Politikë 17:40 - 2 Dhjetor, 2020

Video-Halim Kosova ironizon Nishanin/ U skualifikova nga ai me dy palë benevrekë, dy palë pampers në prapanicë

Mjeku i njohur Halim Kosova i cili ishte një nga emrat e skualifikuar nga Komisioni, “Ruli-Basha” ka ironizuar një nga drejtuesit e këtij komisoni, Bujar Nishanin....

Halim Kosova sulmon Gazmend Bardhin/ Trokita në derën e PD dhe mu përgjigj një zë as burrë as grua
Politikë 15:42 - 2 Dhjetor, 2020

Halim Kosova sulmon Gazmend Bardhin/ Trokita në derën e PD dhe mu përgjigj një zë as burrë as grua

Skualifikimet brenda Partisë Demokratike kanë sjellë një sërë pakënaqësish. Të shumë ishin emrat që kaluan në filtrat e Komisionit të Vlerësimit, të cilët hartuan një listë...

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar
Politikë 15:20 - 29 Nentor, 2020

“Nuk përfaqëson sakrificën e rezistencës antifashiste”/ Nishani: 29 nëntori është datë politike jo historike

Megjithëse Presidenti Ilir Meta u shpreh sot se nuk ka debate lidhur me datën e çlirimit të vendit pasi është një fakt historik Bujar Nishani, në...

Çfarë po ndodh mes Lulzim Bashës dhe aleatëve?/ Bujar Nishani zbulon prapaskenat
Politikë 18:29 - 24 Nentor, 2020

Çfarë po ndodh mes Lulzim Bashës dhe aleatëve?/ Bujar Nishani zbulon prapaskenat

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka komentuar raportin mes Partisë Demokratike dhe aleatëve të tjerë opozitar. I ftuar në Top Talk, Nishani tha se ekziston një marrëveshje mes...

Agron Gjana e largoi nga drejtimi i prokurorisë/ Vëllai i ish Presidentit me Toyota 25 000 euro
Vetingu 12:02 - 15 Nentor, 2020

Agron Gjana e largoi nga drejtimi i prokurorisë/ Vëllai i ish Presidentit me Toyota 25 000 euro

Për prokurorin e Durrësit, Sokol Nishani hetimet -Vetting kanë nisur në Qershor të këtij viti. Nisshani e ka nisur karrierën si oficer i Policisë gjyqësorë pranë...

Agron Gjana e largoi nga drejtimi i prokurorisë/ Vëllai i ish Presidentit me Toyota 25 000 euro
Aktualitet 09:16 - 5 Nentor, 2020

“Një skandal i vërtetë”/ Nishani reagon i revoltuar: Qytetarët t’i japin dënimin e merituar Ramës

Ish-presidenti Bujar Nishani përmes një postimi në rrjete sociale ka reaguar i revoltuar pas situatës me të cilën është përballur mëngjesin e sotëm. Nishani shkruan se...

I shpërtheu makina në flakë/ Flet vëllai i Bujar Nishanit: Dëgjova një zhurmë dhe pashë flakët
Lajme 11:10 - 31 Tetor, 2020

I shpërtheu makina në flakë/ Flet vëllai i Bujar Nishanit: Dëgjova një zhurmë dhe pashë flakët

Pak minuta më parë ka shpërthyer në flakë teksa ka qenë në ecje makina e Ilir Nishanit, vëllait të ish-presidentit Bujar Nishani. Nga inforacionet paraprake, raportohet...

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para
Kronika 10:57 - 31 Tetor, 2020

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para

Një makinë ka shpërthyer ditën e sotme në flakë pranë pallatit të sportit “Ramazan Nalja” në Durrës. Raportohet se makina është në pronësi të Ilir Nishanit,...

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet
Politikë 22:09 - 26 Tetor, 2020

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në pd, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga...

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin
Politikë 22:01 - 26 Tetor, 2020

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Ish presidenti Bujar Nishni është i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku mes të tjerave ka komentuar dhe zërat  e fundit se ish-deputetja Jozefina...

A po përgatitet Basha të delegjitimojë komisionin Ruli-Nishani?
Politikë 18:06 - 26 Tetor, 2020

A po përgatitet Basha të delegjitimojë komisionin Ruli-Nishani?

Kjo është një foto e komisionit të përzgjedhjes së kandidatëve të PD për deputetë, i cili është paraqitur nga Lulzim Basha si një risi, jo vetëm...

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare
Politikë 15:45 - 23 Tetor, 2020

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare

Eleminimi me 5 vota i ish deputetit Ervin Salianji nga komisioni i Partisë Demokratike për listën elektorale, është komentuar edhe nga ish presidenti Bujar Nishani. Nishani...