Connect with Us

All posts tagged "bujanovc"

Aktualitet 16:51 - 28 Nentor, 2017

Irritohen mediat serbe/ Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valëvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc

Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamuri i Shqipërisë. Kështu nis artikulli i...

Kosova & Rajoni 10:18 - 6 Prill, 2015

Preshevë/Dy azilantët flinin në shina, shtypen nga treni

Dy emigrantë kanë vdekur në një aksident të tmerrshëm në linjën hekurudhore në mes Bujanocit dhe Preshevës, në afërsi të fshatit Oslarë. Aksidenti ndodhi rreth orës...