Connect with Us

All posts tagged "buffon"

Aktualitet 23:50 - 4 Korrik, 2018

FOTO/ Gigi Buffon dhe Ilaria DʼAmico, pushime relaksuese në Versilia

Duken si ditët e fundit të pushimeve për ciftin Buffon-D’Amico, të paktën për ish portierin e Juventusit i cili së shpejti do firmosë një kontratë me...

Aktualitet 20:31 - 9 Tetor, 2017

Nga Ilir Levonja / Feja e shqiptarit është shqiptaria

Eshtë një varg i poetit shkodran, Pashko Vasa. Ca e thërrasin Vaso Pasha, ose Vasko Shkodrani etj. Një intelektual shqiptar në botën otomane. Kulmin e karrierës...

Uncategorized 10:57 - 2 Gusht, 2016

Njihuni me formacionin më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Kur ka mbetur një muaj nga mbyllja e merkatos verore, Manchester United është shumë pranë goditjes së madhe, blerjes së Paul Pogba, që me shumë mundësi...

Showbizz 09:27 - 14 Korrik, 2016

Buffon ‘gjen qetësi’ pas Europianit/ Ja me kë…

Portieri simpatik i kombëtares italiane dhe njëkohësisht i bardhezinjëve të Juventusit duket se ka gjetur qetësinë pas kompeticionit europian të Futbollit. Ai është parë i relaksuar...