Connect with Us

All posts tagged "Budina"

Politikë 18:26 - 26 Maj, 2020

“Ky sekt është rrezik i madh!”/ Budina i përgjigjet Metës nga Burreli

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka vijuar edhe sot protestat, duke u ndaluar në qytetin e Burrelit. Aktori dhe regjisori, Edmond Budina gjatë fjalës së...

Politikë 21:00 - 22 Maj, 2020

Parti të re me presidentin?/ Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Ai ka frikë

Regjisori Edmond Budina komentoi i është përgjigjur nga sheshi i protestës kryeministrit Edi Rama i cili tha se ai me të vëllanë do krijonin një parti...

Politikë 20:40 - 22 Maj, 2020

“Zoti rrugaç”/ Budina paralajmëron Ramën: Ne ta sjellim popullin në shtëpi

Regjisori Robert Budina ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama që të mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. Gjatë protestës së...

Politikë 18:48 - 22 Maj, 2020

Budina thirrje nga Durrësi/ Të rrëzojmë qeverinë, Presidenti do shpërndajë Parlamentin!

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po zhvillon një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar përpara Pallatit të Kulturës në Durrës Regjisori...

Sociale 18:43 - 22 Maj, 2020

Tubim sensibilizues në Durrës/ Budina tregon çfarë do të ndodhë në vazhdim

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po zhvillon një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar përpara Pallatit të Kulturës në Durrës Regjisori...

Politikë 14:06 - 21 Maj, 2020

“Meta gati të hidhet nga mali, me Çimin si parashutë”/ Rama “teatër” në parlament, nuk kursen as artistët

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka folur me tone të forta kundër opozitës jashtë parlamentare, duke mos kursyer as artistët....

Sociale 18:41 - 20 Maj, 2020

“Këtu drejtësia ka marrë fund”/ Budina thirrje ndërkombëtarëve të reagojnë

Regjisori Robert Budina, teksa mbajti fjalimin para protestuesve tha se Teatri Kombëtar u sulmua me një akt terrorist. Duke kërkuar të dalin para drejtësisë, porositësit dhe...

Sociale 18:07 - 20 Maj, 2020

“Rama po vepron si kamikaz”/ Budina i vendosur për drejtësi: Të zbardhet krimi

Regjisori Robert Budina u shpreh se Rama vazhdon të bëjë veprime mafioze. Ai tha se artistët dhe qytetarët janë bërë bashkë e do të firmosin një...

Lajme 08:57 - 20 Maj, 2020

Budina lëshon “bombën”/ Ja pse heshtin përfaqësitë diplomatike

Regjisori Edmond Budina ka folur me tone mjaft të forta sot në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. I ftuar në Abc e Mëngjesit, Budina shigjetoi...

Lajme 08:48 - 20 Maj, 2020

Budina thirrje të fortë qytetarëve/ Revoltohuni, zëri i shqiptarëve duhet të ndjehet

Regjisori Edmond Budina ka folur sot për përplasjet në Teatrin Kombëtar mëngjesin e së dielës, ku edhe u realizua shembja e teatrit. I ftuar në Abc...

Aktualitet 19:06 - 18 Maj, 2020

Mbyllet protesta e Aleancës/ Protestuesit rikthehen në shesh të mërkurën

Pas dy orë e gjysmë në shesh, është mbyllur protesta e artistëve për kauzën e Teatrit, godinma e të cilit u shemb dy ditë më parë....

Aktualitet 18:53 - 18 Maj, 2020

“Thyhet” premtimi/ Ish ministrja e Bashës mban fjalim në podium

Kreu i Aleancës për Teatrin Edmond Budina premtoi se nuk do të kishte fjalime nga politikanët në protestën e sotme, por ky premtim duhet se është...

Lajme 13:53 - 18 Maj, 2020

Parlajmërimi i fortë i Budinës/ Pas Teatrit fshihet mafia, do ta denoncoj ndërkombëtarisht

Regjisori Edmond Budina i ka kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama, i cili tha se “ai po përdoret politikisht”. Në në intervistë për News 24, Budina tha...

Politikë 14:35 - 17 Maj, 2020

“Nuk kam lidhje me punët e zeza”/ Rama i përgjigjet Budinës: Ty nuk të takon të shash!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me situatën e krijuar sot tek Teatri Kombëtar pas shembjes së godinës. Rama i është përgjigjur regjsorit Edmond Budina i...

Lajme 12:34 - 15 Maj, 2020

“Le të na tërheqin zvarrë, le të na vrasin…”/ Deklarata e fortë e Budinës: Ne do të rezistojmë

Regjisori i njohur, Edmond Budina ka paralajmëruar se Aleanca për Mbrojtjen e teatrit nuk do të tërhiqet në betejen e saj, në mbrojtje të godinës dhe...

Politikë 19:38 - 10 Maj, 2020

Vendimi për Teatrin/ Budina: Pasi humbi përballë artistëve, Rama ia dorëzoi bashkisë

Regjisori Robert Budina ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe vendimin e qeverisë për t’ia kaluar bashkisë. Budina e komenton këtë vendim duke thënë se...

Politikë 15:30 - 9 Maj, 2020

Veliaj nuk heq dorë nga Teatri/ Mesazhi për Metën: Ose me Budinën ose me Bashën

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duket i vendosur për të mos hequr dorë nga projekti për shembjen e Teatrit Kombëtar. Gjatë një prononcimi për...

Politikë 22:20 - 8 Maj, 2020

Vendimi për Teatrin Kombëtar/ “Shpërthen” Budina, paralajmërimi i fortë për Ramën dhe Veliajn

Regjisori Robert Budina ka reaguar ashpër në lidhje me Vendimin e Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi të Bashkisë së Tiranës të truallit të Teatrit...

Lajme 21:01 - 27 Shkurt, 2020

Tërheqja e bashkisë nga Teatri/ Budina: Kishin frikë nga SPAK

Një ditë më parë bashkia e Tiranës u tërhoqë nga vendimi për të ndërtuar Teatrin e Ri Kombëtar nga privati. Sipas regjisorit Robert Budina kjo ndodhi...

Politikë 13:52 - 27 Shkurt, 2020

Nuk ndalet Meta/ Shqiponjat do kthehen në folenë e tyre

Presidenti Ilir Meta vijon të përcjellë mesazhe të forta në lidhje me tubimin e paralajmëruar, për datën 2 mars. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...

Lajme 15:31 - 26 Shkurt, 2020

Dështimi i Bashkisë për ndërtimin e Teatrit/ Budina: Protesta i detyroi të tërhiqen

Pas fitores së artistëve lidhur me betejën e “Teatrit Kombëtar” i cili do të ndërtohet me fonde publike sipas kërkesave të artistëve ka reagura regjizori Robert...

Politikë 10:35 - 30 Dhjetor, 2019

“Jemi të armatosur”/ Artistët paralajmërojnë Bashkinë e Tiranës

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar i është drejtuar sot Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar transparencë në lidhje me projektin në fjalë. Ndërkohë regjisori Robert Budina...

Politikë 18:30 - 27 Korrik, 2019

“Shpërthen” Budina/ Flet për interesa mafioze dhe kriminelë

Regjisori Edmond Budina, një ndër zërat më të fortë që ka kundërshtuar shembjen e Teatrit Kombëtar, ka folur me tone të ashpra  sot në lidhje me...