Connect with Us

All posts tagged "bresher"

Bota 16:18 - 20 Janar, 2020

Australia mes ujit dhe zjarrit/ Era e fortë dhe breshëri sa një top golfi “pushton” vendin

Australia nuk po gjen qetësi pas zjarreve që e përfshinë vendin. Stuhi të mëdha breshëri janë regjistruar në kryeqytetin Canberra, ku kokrra të mëdha breshëri sa...

Aktualitet 08:07 - 4 Qershor, 2019

“Çmendet” moti/ Priten shtrëngata dhe përmbytje

Moti për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të pasuara nga rreshje shiu të herpasherëshme. Sipas IGJEUM, në qarqet Lezhë, Durrës,...

Aktualitet 17:36 - 11 Prill, 2019

Foto-Çmendet moti në Tiranë/ Mbulohet nga breshëri

Qyteti i Tiranës është mbuluar ditën e sotme nga breshërit. Për rreth 10 minuta kanë rënë reshje të pandërprera të shoqëruara me breshër. Tirana është mbuluar...

Aktualitet 22:21 - 14 Qershor, 2018

FOTO-VIDEO/ Breshëri bën gjëmën në Fushën e Korçës

Gjatë pasdites së sotme janë shënuar reshje me intensitet të lartë në pjesën me të madhe të vendit, duke dhënë përshtypjen se nuk jemi në verë,...

Aktualitet 13:49 - 17 Gusht, 2017

Video- Breshër i madh në tokë shqiptare/Shikoni çfarë ndodhi në mesditë

Një breshër i madh ka përfshirë mesditën e sotme Kosovën. Breshëri ka rënë në Istog, duke shkaktuar edhe dëme në fushat bujqësore. Në një video të...

Aktualitet 21:52 - 12 Gusht, 2017

Mbërrin furtuna/Shi e breshër në tokën shqiptare (Video)

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur...

Aktualitet 21:44 - 27 Korrik, 2017

Mot i çmendur në Shqipëri/ Shikoni çfarë ka ndodhur sot në këtë qytet, foto

Ditët e fundit moti ka qenë shumë i paqendrueshëm, herë me temperatura të larta dhe herë me reshje shiu. Kjo ka bërë që në qytete të...

Aktualitet 09:06 - 26 Korrik, 2017

Shihni çfarë ka ndodhur në Itali/A po i vjen fundi botës?

Ndërkohë që jemi në pikun e verës, Italia është përfshirë nga stuhitë dhe breshëri i madh, kryesisht në zonat Marche, Piemonte, Venezia si dhe në zonën...

Aktualitet 15:06 - 29 Qershor, 2016

Breshëri dëmton të mbjellat në Korçë/ Fermerët apel shtetit për ndihmë

Qindra hektarë tokë bujqësore me të mbjella janë dëmtuar në zonën e Korçës nga reshjet e shiut. Fermerët apelojnë për ndihmë nga shteti për dëmin e...

Aktualitet 22:11 - 26 Qershor, 2016

Foto + Video/ Breshër i pazakontë në Librazhd dhe Elbasan

Një breshër i pazakontë ka rënë pasditen e sotme në fshatrat e Librazhdit dhe Elbasanit. Siç duket në fotot dhe videot e mëposhtme, breshëri është në...

Aktualitet 21:08 - 5 Qershor, 2016

Podujeva përfshihet nga breshëri i rrëmbyeshëm

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi për media bën të ditur se një mot me erë dhe rrebeshe shiu të përcjellura me breshër e ka goditur...

Kosova & Rajoni 17:25 - 31 Korrik, 2015

Kosova perfshihet nga shirat dhe stuhite, ne Gjakove edhe bresher

Ndryshimi i motit, pasditen e së premtes ka sjellë breshër në Gjakovë. Pas shiut dhe stuhisë, banorët e disa fshatrave të Gjakovës, sot pasdite, janë përballur edhe me...

Aktualitet 16:16 - 17 Qershor, 2015

Bresher ne Memaliaj, thyen edhe xhamat e makinave

Nje bresher i pazakonte ka rene ne Memaliaj, sic pohojne banore te qytetit te vogel. Forca e kokrrave te bresherit ka qene aq e madhe sa...

Kronika 14:23 - 10 Maj, 2015

Elbasan/ Breshëri shkakton dëme të mëdha në bujqësi

Reshjet e forta të breshërit të rëna pasditen e së shtunës në disa fshatra të Elbasanit kanë shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore të qindra...

Kuriozitete 12:03 - 26 Mars, 2015

Breshëri thyen xhamat e makinave

Kokrrat e breshrit kanë befasuar banorët. Ato ishin në madhësi të sferave të lojës, ndërsa kanë thyer shumë xhama të makinave. Stuhia që ka përfshirë fshatin...