Connect with Us

All posts tagged "bregu"

Lajme 18:21 - 18 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Bregu publikon vendimin e vendeve të Rajonit

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka publikuar vendimin e të gjitha vendeve të Rajonit dhe Organizatat Nderkombetare në Rajon. Bregu bën...

Politikë 13:02 - 21 Shkurt, 2020

Majlinda Bregu mesazh Bashës/ Unë luftoj vetë për karrigen time, nuk marr atë që është bosh

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ishte e pranishme sot në aktivitetin organizuar nga RCC dhe Forumi Botëror Ekonomik për Inovacionin në...

Politikë 09:29 - 17 Janar, 2020

Majlinda Bregu jep alarmin/ Ja çfarë rrezikon Ballkani Perëndimor

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu duke folur sot në një konferencë parlamentare për integrimin, ka vënë theksin tek zhvendosja e popullsisë...

Ekonomi 08:50 - 4 Janar, 2020

“Axhenda rajonale qëllim të vetëm ka integrimin në BE”/ Bregu: Lehtësitë tregtare të domosdoshme

Flet Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu tha seBallkani Perëndimor nuk është...

Sociale 21:03 - 20 Dhjetor, 2019

22 vite bashkë/ Bashkëshorti i Majlinda Bregut rrëfen si u njoh me ish-deputeten

Regjisori i njohur, Namik Ajazi ka qenë i ftuar  mbrëmjen e sotme në emisionin “Rudina” për të folur rreth  filmit të tij “Amanet” i cili ka...

Politikë 11:48 - 3 Dhjetor, 2019

Viktimat nga tërmeti/ Majlinda Bregu kërkon një minutë heshtje në Bruksel

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, ka kërkuar një minutë heshtje në Bruksel në nderim të viktimave të tërmetit të fuqishëm të...

Politikë 10:06 - 4 Tetor, 2019

“Institucionet më të korruptuara”/ Majlinda Bregu “shuplakë” të fortë politikës dhe drejtësisë

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu po merr pjesë sot në Konferencën “Gjithçka për Drejtësinë”, ku marrin pjesë ministrat e Drejtësisë të...

Politikë 20:09 - 24 Shtator, 2019

Kriza politike dhe vendimi i BE-së/ Bregu zbulon mekanizmin bllokues

Prej muajsh vendi ynë është përfshirë nga një krizë e thellë politike prezenca ende e të cilës ka ngjallur diskutime rreth faktit se do të ndikojë...

Aktualitet 13:43 - 8 Korrik, 2019

Anëtarësimi në BE/ Bregu: Shtyrja e negociatave përbën rrezik

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, ka postuar në rrjetet sociale disa foto nga takimi i 11 i këtij Këshilli, organizuar në...

Aktualitet 14:30 - 16 Maj, 2019

Tarifat roaming me rajonin/ Bregu jep lajmin e mirë për shqiptarët

Ish-ministrja e integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka reaguar duke shkruar një status në...

Aktualitet 13:26 - 19 Prill, 2019

Dhuna dhe abuzimi ndaj grave/ Bregu zbulon shifrat e frikshme

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu deklaron se pjesa më e madhe e atyre që vuajnë nga abuzimi...

Aktualitet 14:22 - 16 Prill, 2019

Bregu: Më shumë besim te shoqëria civile se te qeveria dhe gjykatat

“Niveli i besimit qytetar në qeveritë dhe politikat në përgjithësi në Ballkanin Perëndimor (BB) është alarmant, pasi 60% e qytetarëve nuk u besojnë qeverive, parlamenteve dhe...

Aktualitet 14:25 - 4 Prill, 2019

“Ky rajon është shtëpia jonë”/ Bregu: Drejt roaming-ut falas në Ballkan

Më 4-5 Prill zhvillohet Samiti i Dytë Dixhital për Ballkanin Perëndimor në Beograd. Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal mbi përfitimet e...

Aktualitet 15:49 - 22 Mars, 2019

Faktet/ Lulzim Basha i tradhëtoi të gjithë

Prej më shumë se një muaji Partia Demokratike ka deklaruar djegjen e mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë. Por, vendimi për të djegur në...

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu
Aktualitet 13:09 - 20 Mars, 2019

Nga kriza politike dhe protestat, tek integrimi në BE/ Intervista e plotë e Majlinda Bregut

Ish ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, është shprehur mbrëmjen e djeshme se...

Aktualitet 10:41 - 20 Mars, 2019

Rastësi apo dakordësi?/ Hahn dhe Bregu flasin njësoj

Situata aktuale politike në Shqipëri, protestat e opozitës, djegia e mandateve, ka tërhequr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm. Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes...

Aktualitet 09:31 - 20 Mars, 2019

Integrimi në BE/ Bregu: Harrojeni datën e anëtarësimit

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka deklaruar se integrimi i rajonit në BE varet nga përparimi që...

Aktualitet 09:26 - 20 Mars, 2019

Deklarata e fortë e Majlinda Bregut/ Shqipëria si në ’97?

Ish ministrja e Integrimit gjate qeverisjes se demokratëve, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka deklaruar mbrëmjen e djeshme se largimi...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 12:48 - 8 Mars, 2019

Video-Majlinda Bregu mesazh për 8 Marsin/  Vetëm dëgjojini gratë …

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretare e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka drejtuar në mesazh me rastin e 8 Marsit. Bregu thekson se çelësi për...

berisha kampion i replikes ne parlament
Aktualitet 10:21 - 1 Mars, 2019

“Femrat” e Sali Berishës dhe standardi amoral!

Nga Kreshnik Spahiu * Dje Sali Berisha sulmoi barabarisht dy femra. Ishte dita kur ai të gjithë arsenalin toksik e shpërndau për të helmuar oponionin publik...

Majlinda Bregu takime me zyrtaret e larte ne Shkup
Aktualitet 10:51 - 22 Janar, 2019

Foto-Majlinda Bregu vizitë në Shkup/ Zyrtarët e lartë që takoi

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, po zhvillon një vizitë zyrtare në Shkup, ku është takuar me zyrtarë...

Aktualitet 10:57 - 4 Janar, 2019

Video-Majlinda Bregu merr detyrën në postin e lartë në BE/ Shpresoj ta përballoj faqebardhë

Ish-Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka marrë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Bregu...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 19:33 - 12 Nentor, 2018

Majlinda Bregu jep lajmin e mirë/ E para grua shqiptare që do drejtojë një institucion të BE

Majlinda Bregu ka njoftuar se ka se do të jetë e para grua që do drejtojë një institucion të BE. Këtë gjë, ajo e ka bërë...