Connect with Us

All posts tagged "bregdeti"

Blog 15:16 - 8 Tetor, 2019

Studimi/ Jeta pranë bregdetit, garanton një shëndet më të mirë mendor

Bota natyrore, mund të bëjë mrekullira për shëndetin tonë mendor. Për shembull shëtitja në një pyll, është lidhur shpeshherë me një nivel më të ulët të...

Sociale 21:32 - 6 Shtator, 2019

“Paste Magazine”: Ja 4 arsye për të vizituar Shqipërinë

Nëse ideja për të vizituar Kroacinë filloi me një dashuri për filmin ‘Game of Thrones’ ose nga fotot e bregdetit të mrekullueshëm të Adriatik; kështu Ballkani...

Politikë 14:15 - 18 Gusht, 2019

Projekti për bregdetin e Sarandës/ Petrit Vasili lëshon gojën

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar gojën, teksa ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama. Shkak për reagimin e Vasilit, duket se është...

Sociale 12:41 - 18 Gusht, 2019

Foto-Transformimi i bregdetit i Sarandës/ Rama jep lajmin e mirë

Bregdeti i Sarandës, pritet të transformohet së shpejti. Kështu ka njoftuar, kryeministri Edi Rama në rrjete sociale. Sipas kryeministrit, sapo ka përfunduar procedura dhe në shtator...

Sociale 10:01 - 10 Gusht, 2019

Çlirimi i bregdetit/ Nën hetime biznesmenë dhe zyrtarë bashkiakë

Është rikthyer sërish në Velipojë aksioni i Policisë për lirimin e plazheve. Kështu është liruar rreth 2500 m2 plazh i zaptuar në mënyrë të paligjshme, si...

Sociale 10:07 - 6 Gusht, 2019

Zaptimi i bregdetit/ Lirohen 4500 m2 plazh, procedohen 6 biznese

Policia prej disa ditësh po vijon aksionin për lirimin  bregdetit nga zaptuesit përgjatë vijës bregdetare Velipojë-Shëngjin. Në këtë mënyrë janë liron dhe vë në dispozicion të...

Politikë 16:24 - 4 Gusht, 2019

“Mbrojtje vijës bregdetare”/ Nishani akuza Ramës: Kurth për grabitjen e radhës

Ish Presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me deklaratat e kryeministrit, Edi Rama, i cili tha se në vjeshtë do...

Politikë 13:41 - 27 Korrik, 2019

Denoncon Berisha/ Jahtet qeveritare ndotin bregdetin e Himarës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku tregohet ndotja e bregdetit të Himarës nga jahtet e qeveritarëve. “Jahtet luksoze te narkoqeveritareve bejne pis ujrat e...

Aktualitet 09:20 - 13 Shkurt, 2019

Bregdeti menaxhim kaotik/ Shqipëria pa certifikim të plazheve

Bregdeti në Shqipëri mbetet i parregulluar nga një ligj i veçantë sikurse aplikohet në shumë vende që kanë prioritet turizmin. Një auditim performance i Kontrollit të...

Aktualitet 16:55 - 9 Korrik, 2018

Masat për sezonin turistik/ Klosi kërkon bashkëpunimin e bashkive

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka folur sot në parlament në lidhje me masat e marra nga qeveria për mbarëvajtjen e sezonit turistik. Klosi...

Aktualitet 09:29 - 12 Maj, 2018

Menaxhimi i bregdetit sërish problem, pushteti vendor, dobët

Flet Zak Topuzi, nga Shoqata e Hotelerisë dhe Turizmit Bregdeti shqiptar do të jetë edhe këtë vit peng i menaxhimit problematik të njësive vendore që pas...

Sociale 13:12 - 15 Prill, 2018

Ministri Klosi zbardh problematikat e bregdetit shqiptar

Një ditë para fillimit  Javës së Tokës, ministri Klosi së bashku me të rinjtë aktivistë të Ecovolis dhe Ekomendje pastruan skajin më verior të detit Adriatik....

Aktualitet 12:19 - 8 Prill, 2018

Hipotekohet bregdeti i Gjirit të Lalzit/ Zbardhet skema e grabitjes nga zyrtarë të LSI-së

Çuditë me pronat në bregdetin shqiptar nuk kanë të mbaruar. Hektarë të tëra toke në bregdet janë tjetërsuar e  janë grabitur nëpërmjet  falsifikimit. Në këtë amulli,...

Aktualitet 08:57 - 10 Gusht, 2017

Rama nuk i largohet zakonit/Komentuesit e sulmojnë duke kujtuar pikat e dobëta

Kryeministri i vendit, Edi Rama edhe ditën e sotme ka publikuar një tjetër artikull të bërë nga mediat e huaj për promovimin e rivierës shqiptare. Në...

Aktualitet 09:09 - 2 Korrik, 2017

VIDEO/Rama thotë mirëmëngjes nga bregdeti/Kjo është e diela që u propozon shqiptarëve

Kryeministri i vendit, Edi Rama ashtu si dje, edhe sot ka publikuar një video nga një prej bregdeteve më të bukura të Shqipërisë. Rama teksa u...

Sociale 19:14 - 24 Korrik, 2015

ISHSH nis një tur inspektimesh për sezonin turistik

-Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor, nisi të premten një tur inspektimesh në Vlorë dhe në bregdetin e jugut të vendit, si pjesë të programit të masave të ndërmarra...