Connect with Us

All posts tagged "bregdet"

Sociale 22:19 - 27 Maj, 2020

Foto-video/ Tjetër masakër në bregun e Drimadhës

Një tjetër masakër është duke u bërë në bregdetin shqiptar. Këtë radhë në shënjestrën e abuzuesve është vënë bregdeti i Drimadhës. Pak ditë më parë u...

Showbizz 10:45 - 16 Maj, 2020

FOTOT-Puthje dhe përqafime në breg të detit/ Aktorja konfirmon shtatzëninë në mënyrën më të bukur

Aktorja seksi shqiptare Olta Gixhari është në pritje të ëmbël. Bukuroshja bjonde e ka konfirmuar lajmin e shtatzënisë në mënyrën më të bukur të mundshme. Së...

Sociale 19:12 - 26 Prill, 2020

Foto- Pamje spektakolare/ Qytetarët shijojnë perëndimin e diellit në bregdetin e Qerretit

Që prej mbasdites së të premtes e gjithë Shqipëria duhet të jetë në izolim për shkak të koronavirusit. Mirëpo perëndimi i diellit sot ka bërë që...

Lajme 01:20 - 1 Janar, 2020

Ata që jetojnë pranë detit janë më të shëndetshëm mendërisht

Sipas studimeve të bëra gjatë kohëve të fundit ka rezultuar, se njerëzit që jetojnë afër oqeanit apo detit janë më të lumtur. Studiuesit nga Universiteti Exeter,...

Lajme 18:40 - 3 Dhjetor, 2019

Ndërtimet pa leje shqetësim ndër vite/ Si u denoncuan prej 2002-shit banesat shumëkatëshe në bregdet

Ndërtimet pa leje në zonën e plazhit të Durrësit janë denoncuar ndër vite nga qytetarët. Në vitet 2002 dhe 2004, kur kryeministër ka qenë Fatos Nano...

Politikë 09:38 - 13 Tetor, 2019

Meta harron 13 tetorin e zgjedhjeve/ Luan me top buzë detit

Kjo e dielë, sipas presidentit Ilir Meta duhej të ishte ditë zgjedhjesh, por mesa duket 13 tetori është një ditë e zakonshme si çdo ditë tjetër....

ministrja e shendetesise, ogerta manastirliu nekonference
Aktualitet 22:35 - 16 Korrik, 2019

Kujdesi shëndetësor në bregdet/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministria e Shëndetësisë ka 4 vjet që ka hapur qendrat shëndetësore në bregdet dhe në zona turistike, të cilat funksionojnë me të gjitha kushtet. Kështu ka...

Aktualitet 13:25 - 22 Maj, 2019

Foto/Oriola Marashi “nxeh” bregdetin shqiptar, ekspozon format seksi

Modelja e njohur shqiptare Oriola Marashi njihet për fotot e saj seksi në rrjetet sociale ku ekspozon format bombastike. Së fundmi ajo ka postuar dy foto...

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 17:23 - 16 Maj, 2019

Tjetërsimi i pronave në bregdet/ “Arrest me burg” për 9 zyrtarë

Gjykata e Kavajës ka marrë vendimin për 9 zyrtarët të cilët tjetërsuan pronat në plazhin e Spillesë në Kavajë. Ish kreu i hipotekës së Kavajës, Said...

Aktualitet 13:11 - 30 Prill, 2019

Sarandë/Kroçera luksoze ankoron në bregdetin shqiptar

Qyteti i Sarandës ka pasur sot një “mysafir” të veçantë. Në gjirin e saj, ka mbërritur një kroçere luksoze me turistë. Ajo u ankorua paraditen e...

Aktualitet 15:31 - 12 Prill, 2019

E rëndë/ Gjendet një trup i pajetë në bregdet

Një trup i pajetë është gjetur në bregdetin e vlorës. Trupi i pajetë është nxjerrë nga dallgët në breg të detit në zonën e Zvërnecit raporton...

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 11:59 - 11 Shkurt, 2019

Skandal tek Prokurimet/ Zbardhen shkeljet në tenderin për ujësjellësin e bregdetit të Kavajës

Procedurat e prokurimit “Shërbim Konsulence” me Objekt Loti 3, Studim projektim i furnizimit me ujë për zonat bregdetare, të njësisë administrative Synej, Bashkia Kavajë”, janë kryer...

Aktualitet 12:01 - 15 Korrik, 2018

Vijojnë kontrollet në bregdet/ Tatimet: 6.9 mln lekë gjoba në veri

Hetimi Tatimor po vijon me kontrollet dhe verifikimin e subjekteve, që ushtrojnë veprimtari ekonomike në sektorin e turizmit, në të gjithë vendin. Më konkretisht, strukturat e...

meta ne pogradec
Aktualitet 20:01 - 14 Korrik, 2018

Meta në bregdet/ Zbuloni me kë e kaloi pasditen presidenti (foto)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zgjedhur bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet. Të paktën ashtu duket nga një foto e publikuar pasditen e sotme në...

Aktualitet 16:35 - 13 Korrik, 2018

Tjetërsimi i tokës në bregdet/ 9 ish-zyrtarë nën akuzë

Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kavajë u zhvillua të premten seanca paraprake e kalimit për gjykim të akteve të dosjes së Spillesë. Sipas “TopChannel”, nën akuzë...

Kryesore Show Biz 23:10 - 23 Prill, 2018

Ish e dashura e reperit të famshëm ‘trondit’ bregdetin me format e saj

Demi Rose kalon fundjavën në një nga bregdetet më të njohura në botë. Ish e dashura e reperit Tyga tregoi format e saj të mrekullueshme me...

Aktualitet 13:12 - 4 Prill, 2018

Skandali me pronat në bregdetin e  Lezhës/ Një tjetër zyrtar në pranga

Skandali i abuzimit me tokat në bregdetin e Lezhës, ka marrë përmasa të tjera. Në vijim të Operacionit “Ranishtja 4” , ku u arrestuan 12 shtetas...

Aktualitet 23:07 - 3 Prill, 2018

Skandali me kontratën koncesionare të “Rrugës së Kombit”/ Kukësi qytet bregdetar

Kreu i shoqatës së biznesit në Kukës, Sokol Kolgjini, ka zbuluar një skandal lidhur me kontratën mes qeverisë dhe koncesionarit për mirëmbajtjen dhe përfundimin e “Rrugës...

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për akuzën e abuzimit me pronat në...

Aktualitet 10:49 - 5 Nentor, 2017

Deti “trafikon” drogë shqiptare në brigjet italiane

Jo vetëm me gomone e skafe, por tashmë edhe deti po “trafikon” drogë. Autoritetet italiane të Vrenoles kanë gjetur pako me drogë në bregun e detit,...

Aktualitet 12:07 - 28 Gusht, 2017

Itali/ Shqiptari futet për t’u larë në det, por ndërron jetë në sy të gruas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bregdetin italian, ku një 61-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen brenda në ujë. Ai kishte shkuar së bashku me bashkëshorten...

Aktualitet 17:38 - 18 Gusht, 2017

Ironia therëse e analistit/Si më çarmatosi me një pyetje turisti amerikan

Analisti Andi Bejtja është ndalur te investimet në zonat bregdetare, duke ironizuar qeverisjen, që sipas tij, i lë të gjithë njerëzit vetëm duke bërë selfie. Përmes...

Aktualitet 08:10 - 13 Gusht, 2017

E frikshme- Dalin në breg dy krijesa gjigante/ “Paralajmërojnë” tërmetet

Cdo here kur këta peshq si gjarpërinj dalin në breg të detit, ato bëhen menjëherë lajm dhe frymëzojnë thashetheme. Më 8 Gusht, një ditë përpara se...