Connect with Us

All posts tagged "braktisje"

Lajme 21:06 - 2 Prill, 2020

“Mirënjohje dhe solidaritet”/ Thirrja e Metës: Mediat dhe gazetarët nuk mund të braktisen

Presidenti Ilir Meta bën thirrje se mediat dhe gazetarët nuk duhet të braktisen në këto momente të vështira. Sipas Metës, ata janë në vijën e parë...

Bota 12:16 - 19 Dhjetor, 2019

Braktisi foshnjen në një kosh mbeturinash/ Në pranga nëna 24-vjeçare në Greqi

Një grua 24-vjeçare është arrestuar pasi mësohet se ka braktisur foshjen e saj në një kosh mbeturinash në qytetin grek, Kalamata. Foshnja, që mendohet të jetë...

Politikë 18:19 - 27 Shtator, 2019

Të rinjtë braktisin Shqipërinë/ Ish-deputeti zbulon arsyen

Ish-deputeti i LSI, Endrit Brahimllari shprehet se të rinjtë po largohen nga vendi për shkak të politikës së kryeministrit Edi Rama. Sipas Brahimllarit, politikat e Rilindjes...

Kryesore Show Biz 12:04 - 22 Shtator, 2019

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale. Pas një heshtjeje tepër...

Kuriozitete 22:30 - 8 Maj, 2019

Shokuese/ E braktisur brenda një lavatriçeje, gjendet e gjallë foshnja e porsalindur

Mbrëmjen e së martës, në Tajlandën jugore, është gjendur një foshnjë e porsalindur me kordonin e kërthizës akoma në trup. Foshnja është braktisur nga prindërit të...

Aktualitet 15:25 - 16 Prill, 2019

Këngëtari shqiptar braktis Shqipërinë/Rrëfen planet dhe të pathënat e jetës së tij

Këngëtari i njohur Alban Ramosaj ka qenë i ftuar në emisionin ‘NIN’ ku ka zbuluar shumë të pathëna për jetën e tij personale, karrierën dhe planet...

Kuriozitete 13:25 - 7 Prill, 2019

Mamaja e saj e braktisi në spital/Infermierja 45 vjeçare adopton vogëlushen

Vogelushja Gisele u diagnostikua me sindromin e abstinencës neonatale për shkak se nëna e saj, e cila e braktisi në spital, kishte konsumuar drogë gjatë shtatzënisë.Vajza,...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 17:17 - 17 Shkurt, 2019

Akuza e fortë e Goxhajt/ Basha braktisi protestuesit

Protesta e ditës së djeshme, përveç dhunës së ushtruar ndaj godinës së Kryeministrisë, solli edhe lëndime të protestuesve nga gazi që hidhej në drejtim të tyre...

Kryesore Show Biz 10:40 - 9 Shkurt, 2019

“Babai më braktisi në maternitet…!” Ish-banorja e “Big Brother” rrëfen historinë e familjes së saj

Është një prej ish-banoreve të “Big Brother”-it më të përfolura për jetën e saj private. Por Xhensila nuk kishte treguar asnjëherë më parë këtë histori, që...

Kryesore Show Biz 11:23 - 27 Janar, 2019

“Unë po iki kalofshi mirë”, Arjola Shehu “braktis” emisionin kur u pyet pse u largua nga Klan

Arjola Shehu është një ndër moderatoret bukuroshe të ekraneve shqiptare, e cila ka pak kohë që është larguar në Itali, ku pritet të prezantojë një festival...

Kryesore Show Biz 12:10 - 26 Janar, 2019

Braktisi shkollën 10 vite më parë! Është spektakolare ajo çka sapo i ndodhi reperit shqiptar

Reperi i njohur Gashi me hitet e tij, së fundmi, ka shënuar një sukses të madh në fushën e muzikës. Më 23 janar të këtij viti...

Kryesore Show Biz 11:10 - 4 Dhjetor, 2018

Çfarë ndodhi? Këngëtarja shqiptare braktis “The Voice Kids”

Puna ka nisur për të sjellë në ekranin e “Top Channel” edicionin e tretë të spektaklit “The Voice Kids”! Ndërsa është mësuar se Ledion Liço nuk...

Aktualitet 00:20 - 4 Dhjetor, 2018

Këto shenja horoskopi, do t’ju braktisin herët ose vonë

Binjakët dhe Ujori janë kampionë, kur vjen puna tek arratisja nga lidhjet serioze. Të ndjekur nga Dashi,këto shenja janë mjeshtra,  kur vjen puna në manaxhimin e...

Aktualitet 23:25 - 28 Gusht, 2018

Rekordi i kërkesave për lotarinë amerikane/ Sociologu jep alarmin

Viti 2018 shënoi një numër rekord të aplikimeve nga Shqipëria për lotarinë amerikane. Në lidhje me këtë ka folur sociologu Gëzim Tush, i cili është shprehur...

Aktualitet 19:24 - 27 Gusht, 2018

Kryeministrat e Ballkanit braktisën Ramën/ Berisha tregon arsyen

Pas samitit informal të liderëve të Ballkanit Perëndimor të mbajtur sot në Durrës me temë “Integrimi i Ekonomisë Rajonale” kur merrte pjesë edhe Komisioneri për Zgjerimin...

Aktualitet 22:00 - 27 Janar, 2018

Protestuesit e LSI i kthejnë shpinën Bashës

“Opozita e bashkuar” e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, zhvilloi ditën e sotme protestën e paralajmëruar prej javësh, por përkundër asaj që përflitej, protesta u bojkotua...

Aktualitet 21:32 - 17 Korrik, 2017

Detaje-Foto-Bojkot total/ Braktisja e madhe e Shkodrës për Lulin

Lulzim Basha u mundua në çdo lloj mënyrë që ta fshihte braktisjen që do t’i jepnin shkodranët, në takimin e mbajtur në Shkodër Duke filluar nga urdhri që...

Aktualitet 23:12 - 15 Maj, 2017

Basha braktis çadrën e PD në mbrëmje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka braktisur çadrën e protestës pasditen e sotme. Ndryshe nga çdo pasdite, Basha sot nuk është parë t’i bashkohet çadrës...

Aktualitet 13:01 - 12 Shkurt, 2017

Fotot/ Të rinjtë braktisin takimin e Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me profesionistët e rinj, pjesëmarrjen e të cilëve e kishte siguruar Ervin Salianji. CityNews mësoi se...

Showbizz 11:00 - 19 Dhjetor, 2016

Braktiset Rob Kardashian

Marrdhënia e tyre duket e nuk po funksionon sic duhet.  I shumëpërfoluri Rob Kardashian ka ndarë një sërë videosh me ndjekësit e tij në adresën zyrtare...

Aktualitet 16:37 - 28 Korrik, 2016

Historia: Si u la në rrugët e Shqipërisë, i burgosuri i CIA-s

Në një shkrim të gjatë dhe tronditës për funksionimin e stukuarave paralele të agjencisë të inteligjencës amerikane CIA, në lidhje me zbulimin e terrorizmit, Joseph Fronczak...

Aktualitet 22:02 - 6 Korrik, 2016

Apelimi i Zv.Kryetarit të PDK-së, Eduart Ndocaj/ Veriu i braktisur nga qeveria

  Mjaftojnë vetëm pak minuta të informohesh për 40-vjeçarin tashmë politikan Z. Eduart Ndocaj. Ndocaj vjen i djersitur nga bota e biznesit në perëndim, një sukses...

Ekonomi 18:50 - 29 Gusht, 2015

Aeroporti i Rinasit po braktiset nga pasagjerët për shkak të çmimeve të larta

Aeroporti i Rinasit po braktiset nga pasagjerët për shkak të çmimeve të larta. Përveç shqetësimit të ngritur nga vetë qytetarët dhe drejtuesit e agjencive turistike, këtë fakt e...