Connect with Us

All posts tagged "braktis"

Sociale 19:48 - 5 Mars, 2020

Gruaja rrëfen historinë e dhimbshme/ Si e braktisi bashkëshorti sapo lindi djalin

Emisoni “Historia ime” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dhimbshme të një nëne 50-vjeçare, e cila është përballur me mjaft vuajtje në jetën...

Politikë 18:21 - 2 Mars, 2020

Berisha braktis protestën/ Nuk pret të dëgjojë fjalimin e Metës

Ish kryministri, Sali Berisha, ka braktisur protestën e thirrur nga presidenti, Ilir Meta, për mbrojtjen e Kushtetutës. Berisha zbriti në Bulevard vetëm pak minuta, para fillimit...

Politikë 22:29 - 11 Tetor, 2019

Shënim/Arrestime në Astir, Basha braktis protestuesit

Mbrëmjen e sotme, duke përfituar nga hyrja në fuqi e ndryshimeve në Kodin Penal, që bllokimin e rrugëve e vlerëson vepër penale, Policia e Shtetit ka...

Politikë 15:24 - 8 Shtator, 2019

Gert Bogdani braktis Bashën

Gerti Bogdani, sekretari i marrëdhënieve me jashtë të PD dhe ish kreu i FRPD, ka dhënë dorëheqjen. Me anë të një postimi në rrjete sociale, Bogdani...

Politikë 11:03 - 8 Shtator, 2019

Komisioni i Venecias takime në Tiranë/ Basha përjashtohet nga axhenda

Një delegacion  i Komisionit të Venecias do të “zbresë”, nesër në Tiranë, në lidhje  me dokumentimin e shkeljeve të pretenduara kushtetuese të Presidentit të Republikës, Ilir...

Opinione 20:24 - 25 Gusht, 2019

Ekskluzive/ Sherri Basha-Mediu: “Nuk pyes për kryetarë degësh dhe kryebashkiakë”

Pak ditë më parë CNA.al raportoi për një debat të ashpër të zhvilluar në zyrën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me Fatmir Mediun, kryetarin...

Kryesore Show Biz 18:20 - 29 Qershor, 2019

“Ndihem i shkatërruar”/ Prezantuesi i famshëm braktis televizionin pas 9 vitesh

Prezantuesi 44 vjeçar, Ben Shephard, ka hequr dorë nga një prej programeve  të tij më të ndjekur, “Sky Sport Goals.” Pas nëntë vitesh prezantuesi ka vendosur...

Aktualitet 21:45 - 27 Qershor, 2019

Alfred Lela “braktis” Lulin/ Amerikanët nuk e besojnë

Gazetari Alfred Lela në një editorial në portalin e tij “Politiko” të titulluar “Pse Edi Rama po e merr bonusin amerikan me 30 Qershor” shkruan se...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 19:33 - 2 Qershor, 2019

Foto/ Monika Kryemadhi braktis protestën e Lulzim Bashës

Simpatizantët e LSI-së, të cilët ishin grumbulluar poshtë selisë së partisë së tyre, po marshojnë drejt sheshit para Kryeministrisë, ku do të zhvillohet protesta. Ndryshe nga...

Monika kryeamshi qan per arsimin e larte
Aktualitet 19:04 - 13 Maj, 2019

Kryemadhi braktis Bashën/ Mungon në protestë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nuk do të marrë pjesë në protestën e ditës së sotme të opozitës. Kryemadhi nuk është parë të dalë nga selia...

Aktualitet 17:37 - 8 Maj, 2019

Skandali përsëritet në Korçë/ Ish-deputetja braktis Bashën

Pas Shkodrës, Lulzim Bashës i përsëritet skandali në Korçë. Ish-deputetët e listës së tij, pas pazarit me Edi Ramën, refuzojnë të shkojnë në takimet që ai...

Basha Bardhi ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 18:24 - 25 Prill, 2019

Bardhi “braktis” Bashën/ Shfaqet në protestën e Durrësit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, është bashkuar me protestuesit të cilët kanë bllokuar rrethrrotullimin e Plepave në Durrës. Bardhi sot ka zgjedhur të jetë...

Aktualitet 21:47 - 25 Mars, 2019

Djali i ish-presidentit Bujar Nishani braktis shtetësinë shqiptare

Djali i ish-presidentit Bujar Nishani ka vendosur të braktisë shtetësinë shqiptare. Sipas informacioneve nga Fletorja Zyrtare, Ersilio Bujar Nishani në dekretin e 18 marsit të 2019,...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 21:31 - 20 Mars, 2019

Gara për bashkitë/ PD bojkoton zgjedhjet

Ish-Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, gjatë një interviste konfirmoi se PD nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale pa u plotësuar kushtet...

kejvina le me gisht ne goje ermalin
Aktualitet 15:38 - 7 Mars, 2019

Kejvina lë me gisht në gojë Ermalin/ Braktis emisionin në pikun e sezonit

Kejvina Kthella, vajza që u shfaq  në  ekran krah Ermal Mamaqit-it, fillimisht në vitin 2017, që nga kjo javë nuk do të jetë më pjesë e emisionit...

Monika kryeamshi qan per arsimin e larte
Aktualitet 20:20 - 5 Mars, 2019

Ekskluzive-Monikën e braktis gjysma e kandidatëve/ 54 emra refuzojnë dorëheqjen

Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha së bashku, pas protestës se opozitës përpara parlamentit, iu drejtuan sot në mesditë KQZ ku dorëzuan listat me kandidatët që dorëhiqeshin...

Aktualitet 17:14 - 27 Shkurt, 2019

Pa rrogë nga Kuvendi/ Shehaj nuk i braktis 6 motrat

Ish-deputeti  i Partisë Demokratike, Agron Shehaj  ka thënë se do të vazhdojë të japë të njëjtën ndihmë  financiare, por këtë herë nga fitimet e  tija personale....

Besa Shahini, gjate nje seance parlamentare
Aktualitet 18:38 - 1 Shkurt, 2019

Ministrja Shahini braktis takimin me studentët e Shkodrës

Ministrja e Arsimit Besa Shahin ka zhvilluar një takim me studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” në qytetin e Shkodrës. Mirëpo studentët kanë pasur kusht pranimin e...

Aktualitet 18:00 - 21 Janar, 2019

Opozita braktis seancën

Pas fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në kuvend, opozita ashtu siç e kishte paralajmëruar u largua nga salla e kuvendit Gjatë kohës që...

cift
Aktualitet 12:20 - 2 Janar, 2019

Ai ju ka braktisur? Ju themi ku keni gabuar

Ju e manipuloni atë Nëse e manipuloni mashkullin që doni, lojën e keni të humbur. Nëse e bëni këtë gjë, ai nuk do durojë dot dhe...

Femra 23:05 - 11 Dhjetor, 2018

Ja pse gratë mendojnë vazhdimisht për të lënë punën

Sipas një studimi, dëshira për të lënë punën është shumë e zakonshme mes grave. Këto të fundit edhe kur janë në një pozicion të mirë pune...

Aktualitet 20:58 - 20 Prill, 2018

Bashën e “braktis” edhe deputeti i tij

Klevis Balliu, deputeti i dalë nga lista Basha, djali i Fahri Balliut ish gazetarit të gazetës “Zeri i Popullit”, organ qendror i Partisë së Enver Hoxhës,...

komisariati i policise ne kukes
Kronika 17:32 - 10 Mars, 2018

Braktis fëmijën e mitur në Francë/ Procedohet nëna 47-vjeçare

Policia ka nisur procedimin penal për një 47-vjeçare, pasi kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme, ndërsa me vete kishte marrë dhe fëmijën e mitur, të...