Connect with Us

All posts tagged "braho"

Politikë 10:43 - 19 Shkurt, 2020

“Alarm për grusht shteti’/ Spartak Braho i përgjigjet Metës

Komisioni për Sigurinë Kombëtare ka diskutuar sot akti normativ i qeverisë për paketën Anti-KÇK. Por, gjatë diskutimeve, deputeti Spartak Braho ka komentuar edhe deklaratat e presidentit...

Politikë 12:27 - 29 Dhjetor, 2019

Agron Tufa bën lëvizjen e radhës/ Nuk heq dorë nga padia ndaj Spartak Brahos

Ish-kreu i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa duket se nuk do të heqë dorë nga padia ndaj deputetit socialist, Spartak...

Politikë 12:57 - 1 Shtator, 2019

“Kjo është plehrë”/ Genta Sula i kthen “reston” Spartak Brahos

Deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho dy ditë më parë ka fyer  kryetaren e Autoritetit të Informimit mbi Dokumentat e ish-Sigurimit te Shtetit, duke iu drejtuar...

Kronika 13:00 - 27 Gusht, 2019

Dosja “184”/ Kërcënohen prokurorët e Dibrës

Prokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku e ka detyruar Prokurorinë e Dibrës, që të marrë dosjen “184”. Pas shpalljes së moskompetencës në mënyrë të befasishme...

Politikë 12:15 - 26 Korrik, 2019

Kandidat për SPAK/ KPK jep vendimin për prokurorin e Llallës

KPK ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda, Klodian Braho,i cili është edhe kandidat për të qenë pjesë e SPAK. Braho është marrë me...

Aktualitet 12:54 - 27 Maj, 2019

Hetimet për vrasjen e Artan Santos/ Spartak Braho “shpëton” Arta Markun

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku ka raportuar sot para Komisionit të Ligjeve. Por, ndërkohë që është pyetur nga deputetët në lidhje me hetimet për vrasjen e...

Aktualitet 15:31 - 1 Maj, 2019

Agron Tufa i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Spartak Brahos/ Dëshpërimi i enveristëve ka një shkak

Deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho është përfshirë sërish sot në debat me Drejtorin e Institutit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa. Në një...

Aktualitet 10:30 - 1 Maj, 2019

Do të vrasë Agron Tufën?/ Spartak Braho: Ja nga i vjen rreziku

Drejtori i Institutit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa prej ditësh është përfshirë në një debat publik me deputetin e PS-së Spartak Braho. Disa...

Aktualitet 11:09 - 24 Prill, 2019

Agron Tufa “dhëmb për dhëmb” me Spartak Brahon/ Dorëzon padinë në gjykatë

Pas ditësh të tëra akuzash e kundërakuzash me tone të forta, kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka dorëzuar...

Aktualitet 14:37 - 10 Prill, 2019

Paralajmërimi i fortë i Spartak Brahos/ Do “priten” koka për grabitjen në Rinas?

Deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku 10 milion euro u grabitën nga persona të armatosur brenda pistës...

Aktualitet 13:01 - 29 Janar, 2019

Plas në PS/ Deputeti del kundër Ramës  

Deputeti i PS-së, Spartak Braho, i cili abstenoi në seancën plenare ku u votua dekreti i presidentit Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit nga detyra...

Prokurori i Krimeve te Renda, Besnik Muci kandidat per SPAK
Aktualitet 14:52 - 18 Janar, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet kandidati i dytë

Ndërkohë që ditën e djeshme është bërë publik emri i parë që do të kandidojë për SPAK, sot mësohet edhe kandidati i dytë. Kandidati i parë...

Aktualitet 13:32 - 10 Nentor, 2018

Mos dekretimi i Lleshit/ Spartak Braho sulmon Metën

Dy vite më parë ishin pjesë e së njëjtës forcë politike, ndërsa sot Spartak Braho dhe Ilir Meta ndajnë qëndrime krejt të kundërta sa i përket...

Aktualitet 22:52 - 19 Tetor, 2018

Mbyllja e lojrave të fatit/ Juristi jep alarmin

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Ekopolitikë”  të Besart Kadisë është ftuar juristi Ledio Braho i cili ka folur për mbylljen e lojrave të fatit pas 1...

Aktualitet 15:08 - 16 Tetor, 2018

“Hetuesi komunist që torturoi kundërshtarët e diktatorit”/ Ish-ministri i Brendshëm “kryqëzon” Spartak Brahon

Ish-ministri i Brendshëm, në vitin 1997, Belul Çelo i është përgjigjur ashpër deputetit socialist, Spartak Braho, lidhur me akuzat e bëra nga ky i fundit pak...

Aktualitet 13:04 - 13 Tetor, 2018

Pse duhet arrestuar Spartak Braho?!

Deputeti Spartak Braho, në një intervistë të dhënë pak ditë më parë në gazetën “Dita”, ka deklaruar se do të nxjerrë një sërë dokumentesh që hedhin...

Aktualitet 10:16 - 24 Korrik, 2018

Spartak Braho përplaset me socialistët/ Ja çfarë do të ndodhë me gjyqtarët dhe prokurorët që s’kalojnë Vettingun  

Mazhoranca qeverisëse ka votuar dje projektligjin“Për profesionin e avokatit në Republikën e Shqipërisë”, duke iu prerë shpresat të “djegurve” të vetingut që të ushtrojnë këtë profesion....

Aktualitet 23:00 - 11 Korrik, 2018

Gjoba për celularin në makinë/ Braho: Na mungojnë 84 votat

Zv Ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, ka kërkuar dhjetë fishimin e gjobës për përdorimin e celularit gjatë udhëtimit. Kjo kërkesë u parashtrua gjatë mbledhjes në Komisionin...

Politikë 14:19 - 3 Maj, 2018

Do të rikthehet në Kuvend pas largimit të Tahirit?/ Ja si përgjigjet Spartak Braho

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dorëzuar sot mandatin e deputetit. Ndërkohë kanë nisur diskutimet se kush do ta zërë vendin e lënë bosh në parlament....

Aktualitet 14:45 - 16 Nentor, 2017

Braho mbështet sulmet e Ramës ndaj medias

Në një intervistë për gazetën “Dita”, Spartak Braho u shpreh se është dakort me vlerësimet e kryeministrit në debatin e ditëve të fundit për median. Braho...

Aktualitet 14:20 - 16 Nentor, 2017

Spartak Braho tregon të vërtetën e “çantës së zezë”/ LSI gaboi rëndë kur…

Spartak Braho e konsideron një gabim të rëndë të LSI-së refuzimin e koalicionit me PS në zgjedhjet e fundit. Në një intervistë për gazetën “Dita”, Braho...

Aktualitet 13:06 - 31 Tetor, 2017

Artan Hoxha publikon shkrimin për përgjimet Shkup-Tiranë

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një analizë të ish-kryetarit të komisionit parlamentar të rendit dhe sigurisë, Spartak Braho për...

Aktualitet 12:35 - 23 Nentor, 2016

Debatet dhe ofendimet në Komision/ Sot merret masa ndaj deputetit Noka

Sot në ora 16:00 pritet të mblidhet Byroja e Kuvendit, e cila do të diskutojë për përjashtimin e deputetit demokrat Flamur Noka. Mbledhja do të drejtohet...