Connect with Us

All posts tagged "Brace"

Lajme 12:23 - 29 Mars, 2020

Reagimet e ashpra për dërgimin e mjekëve në Itali/ Braçe shpërthen ndaj Lubonjës dhe Pekës: Vend i mbushur me idiotë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj gazetarit Çlirim Peka dhe analistit Fatos Lubonja pasi kritikuan vendimin e kryeministrit Edi Rama për të dërguar në Itali...

Lajme 10:28 - 24 Mars, 2020

Braçe mesazh të fortë për situatën nga COVID-19/ Një qiri për ata që po luftojnë…

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka publikuar mëngjesin e sotëm një mesazh për të gjithë ata që janë në vijën e parë të betejës me COVID-19, por edhe...

Politikë 16:36 - 23 Mars, 2020

Erion Braçe publikon foton dhe mëson kryebashkiakët si duhen larë rrugët

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar disa foto, sipas tij, shembull si duhen larë rrugët ndërsa u kërkon kryetarëve të bashkive të bëjnë më shumë për dezinfektimin...

Politikë 09:41 - 16 Mars, 2020

“Është java më e vështirë”/ Braçe apel të fortë qytetarëve

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka drejtuar një apel të fortë qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi. Në një postim në rrjetet sociale, Braçe shkruan se edhe pse...

Politikë 18:47 - 13 Mars, 2020

Braçe paralajmëron të ardhurit nga Italia/ “Kush del nga shtëpia do ketë 5000 euro gjobë”

Ndërsa në Shqipëri tashmë ka shkuar në 33 numri i personave të infektuar nga koronavirusi, Zv/ kryeministri Erion Braçe u ka drejtuar një apel të fortë...

Sociale 09:19 - 10 Mars, 2020

Gjashtë të infektuar nga koronavirusi në Shqipëri/ Braçe mesazh të fortë qytetarëve

Ndërsa në Shqipëri tashmë ka shkuar në gjashtë numri i personave të infektuar nga koronavirusi, Zv/ kryeministri Erion Braçe u ka drejtuar një apel të fortë...

Sociale 08:40 - 9 Mars, 2020

Thirrja e fortë/ Tani duhet vetëkontroll dhe disiplinë, mbroni fëmijët dhe të moshuarit

Pas mbërritjes së dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një apel të fortë në drejtim të qytetarëve për vetëkontroll...

Politikë 14:32 - 25 Shkurt, 2020

Abuzimi me çmimet e dezinfektantit të duarve/ Braçe: Turp! Këtu s’është si në Milano

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas abuzimit të çmimeve për dezinfektanitin e duarve. Braçe thotë se ky është një turp pasi nga 90 lekë një ditë...

Politikë 20:51 - 13 Janar, 2020

Pushimi i hetimeve për Bashën/ Braçe: E shpëtoi sistemi i vjetër, vendi me dy standarde

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, për të pushuar akuzën për falsifikim, kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, Arben...

Denoncim 11:57 - 29 Dhjetor, 2019

Aksidentoi për vdekje një njeri/ Rama e emëron kryeprokuror

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një avokati, i cili hedh akuza të forta në drejtim të Kreshnik Ajazit, i sapozgjedhur në krye të...

pensionistet
Politikë 16:40 - 24 Dhjetor, 2019

30 mijë lekë shpërblim për pensionistët/ Braçe: Jemi në situatën më të vështirë të mundshme

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të qeverisë për shpërblimin e pensionistëve për festat e fundvitit. Braçe shprehet se shpërblimi për pensionistët  nuk u vu...

Politikë 12:08 - 7 Dhjetor, 2019

Qeveria fsheh të vërtetën për humbjen e jetës së 24 njerëzve në Thumanë/ Braçe dhe Bushi kapen në mashtrim

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të zv.kryeministrit Erion Braçe dhe kryebashkiakut të Krujës, Artuir Bushi....

Politikë 14:36 - 4 Dhjetor, 2019

Braçe-Bashës: Hajde se nuk të ha!

Zv.kryeministri Erion Braçe, i është përgjigjur me ironi sulmeve të kryeopozitarit Lulzim Basha, i cili në vijimësi të situatës post-tërmet ka lëvizur në zona të ndryshme...

Politikë 08:17 - 4 Dhjetor, 2019

“Janë sharruar kolonat për të krijuar hapësira për parkim”/ Braçe mesazh ndërtuesve të Tiranës

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, i cili ndodhet në Londër ku po merr pjesë në Samitin e NATO-s, mbledhja e sotme e qeverisë është drejtuar...

Politikë 08:01 - 4 Dhjetor, 2019

Braçe drejton mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë/ Urdhër të prerë ministrave

Mbledhja e shtatë të jashtëzakonshme e qeverisë, për situatën e krijuar nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit, sot është drejtuar nga zv.kryeministri Erion Braçe. Gjatë fjalës...

Politikë 11:06 - 30 Nentor, 2019

Video-Rama shtyn Braçen: Ik

Pas tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas 50 viktima, qindra të plagosur e mijëra të pastrehë, kryeministri Edi Rama ka vizituar banorët në zona...

Politikë 12:25 - 15 Nentor, 2019

Betimi i Arta Vorpsit/ Braçe i përgjigjet Blushit: Noteria nuk është parukeri, funksionin mbi baza ligjore

Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka komentuar betimin e anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi duke thënë se procesi tek noteria ishte në bazë të ligjit. Sipas...

Politikë 15:09 - 12 Nentor, 2019

Dëmshpërblimi për banorët e Astirit/ Braçe i përgjigjet Bashës: T’i paguajë një shtëpi sa shtëpia e luksit ku merr fryme

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat...

Vetingu 12:58 - 10 Nentor, 2019

U kërcënua nga Erion Braçe/ Zbardhet pasuria e gjyqtares që konfirmoi akuzat e Ndojës

Gjyqtarët dhe prokurorët njëherësh me Vettingun po përballen edhe me sulmet që vijnë nga politika. Një ndër ta është gjyqtarja e Durrësit, Besjana Garxenaj, e cila...

Politikë 10:09 - 8 Nentor, 2019

“Ti je luksi i llumit”/ Braçe sulmon Bashën: Nuk jam i sigurt që ti e di kuptimin e fjalëve që përdor

Zv. Kryeministri Erion Braçe ka komentuar deklaratat e kreut të PD, Lulzim Basha gjatë turve të tij nëpër qarqe. Basha ka deklaruar se është i palidhur...

Kronika 22:57 - 7 Nentor, 2019

Artan Hoxha nuk i ndahet kryeministrit/ Pse nuk e thërret Prokuroria?!

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në “Opinion” ku po diskutohet atentati ndaj prokurorit të Durrsit, Arjan Ndoji, i ka mëshuar sërish faktit që kryeministri Rama dhe...

Politikë 23:05 - 4 Nentor, 2019

Hetimi i atentatit ndaj prokurorit Ndoj/ Artan Hoxha: Rama dhe Braçe duhej të ishin pyetur…

Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, është pjesë e emisionit “Opinion” ku po diskutohet lidhur me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, të akuzuar dhe...

Politikë 12:39 - 4 Nentor, 2019

“Bjerini se nuk ka mbështetjen tonë”/ Juristi zbulon mesazhet e koduara të Ramës dhe Braçes

Juristi i njohur, i cili njëkohësisht edhe dhe Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka folur sot në lidhje me ngjarjen e rëndë të...