Connect with Us

All posts tagged "bote"

Rekord i ri në rastet ditore me COVID në botë
Bota 15:23 - 5 Korrik, 2020

Rekord i ri në rastet ditore me COVID në botë

Në botë u shënua një rritje rekord në numrin e rasteve me koronavirus, mëse 212.300 brenda 24 orëve, njoftoi Organizata Botërore e Shëndetësisë. Shtetet e Bashkuara,...

Shifrat e fundit/ Rreth 10 milion të infektuar nga Covid-19, ja sa kanë humbur jetën
Shëndeti 22:41 - 27 Qershor, 2020

Rreth 10 milion të infektuar nga Covid-19/ Ja sa kanë humbur jetën

Ka arritur pothuajse në 10 milion numri i përsonave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins...

Sociale 17:50 - 24 Qershor, 2020

Terrorizmi/ DASH nxjerr raportin: Sistemi i dobët gjyqësor në Shqipëri pengon zbatimin e ligjit

Departamenti amerikan i Shtetit, publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë, ku thuhet se në vitin 2019 Shtetet e Bashkuara arritën suksese të konsiderueshme...

Blog 08:33 - 21 Qershor, 2020

Si do ta ndryshojë botën Covid-19

Nga Martin Wolf “Financial Times” Në më pak se 6 muaj, Covid-19 e ka transformuar tërësisht botën tonë. Por cili mund të jetë ndikimi përfundimtar i...

Blog 14:23 - 17 Qershor, 2020

Fundi i rendit liberal mund ta zhysë botën në kaos, ç’duhet të bëjmë

Pas Luftës së Dytë Botërore, administratat e presidentëve Frenklin Ruzvelt dhe Herri Truman në Shtetet e Bashkuara, udhëhoqën ndërtimin e rendit liberal, një grupim institucionesh ndërkombëtare,...

Shëndeti 18:16 - 10 Qershor, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi 7 milion të infektuar nga Covid-19, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të  gjithë botën, deri në orën 18:00 të datës 10 Qershor, ka arritur në 7,277,489. Sipas të dhënave...

Shëndeti 17:47 - 7 Qershor, 2020

Covid-19/ Shkon në gati 7 milion numri i të infektuarve me koronavirus në botë

Rastet me koronavirus në të gjithë botën i janë afruar shifrës 7 milion, pas rritjes së numrit të personave të infektuar në Brazil dhe Indi. Rreth...

Kuriozitete 15:08 - 7 Qershor, 2020

FOTOT-Pamje fantastike/ 14 shkretëtirat më të bukura në botë

Shkretëtirat janë më shumë sesa thjesht rërë. Ato mund të përmbajnë jetë të ndryshme, bimë dhe peizazhe mbresëlënëse shkëmbore. Këtu janë 14 shkretëtirat më të bukura...

Kuriozitete 11:41 - 29 Maj, 2020

FOTOT-Vende magjike/ 16 mrekulli natyrore që tregojnë se sa unike është Toka

Për të gjithë njerëzit e apasionuar të udhëtimeve, më poshtë do të gjeni një listë të gjatë me vendet më të veçanta dhe piktoreske të botës...

Shëndeti 20:20 - 23 Maj, 2020

Shifrat e fundit/ Arrin në 5.2 milion numri i të infektuarve nga Covid-19, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 20:00 të datës 23 maj ka arritur në 5,267,452 Sipas të dhënave zyrtare...

Bota 20:24 - 14 Maj, 2020

Arrin në 4.4 milion numri i të infektuarve nga Covid-19, rreth 300 mijë viktima

Ka arritur në 4.4 milion numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins, deri...

Shëndeti 18:43 - 3 Maj, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi 3.4 milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 28:30 të datës 3 maj ka arritur në 3,452,285. Sipas të dhënave zyrtare...

Shëndeti 18:07 - 28 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Ja sa njerëz e kanë fituar betejën me Covid-19 në botë

Ndërsa shifrat flasin për 3 milion të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, 581.161 prej tyre e kanë fituar betejën tashmë me virusin vdekjeprurës. Sipas...

Shëndeti 17:03 - 28 Prill, 2020

Arrin në tre milion numri i njerëzve të infektuar nga Covid-19/ Ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar me Covid-19 ka kaluar shifrën e tre milionëve në të gjithë botën. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins,...

Bota 19:50 - 23 Prill, 2020

Mbi 2.6 milionë të infektuar nga Covid-19 në botë/ Të dhënat e fundit për secilin shtet

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, por dhe të atyre që kanë humbur jetën është rritur në mënyrë të frikshme. Deri...

Bota 20:22 - 18 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Rreth 2.3 milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 20:00 të datës 18 prill ka arritur në 2,293,644. Sipas të dhënave zyrtare...

Bota 18:43 - 16 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi dy milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, deri në orën 18:30  të datës 16 prill, ka arritur në 2,090,110. Sipas të dhënave...

Bota 20:53 - 15 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Arrin në dy milion numri i njerëzve të infektuar nga Covid-19

Numri i personave të infektuar me Covid-19 ka kaluar shifrën e dy milionëve. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins, deri në orën 20:...

Politikë 20:09 - 14 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Rreth 2 milion të infektuar me Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të  gjithë botën, deri në orën 20:00  të datës 14 prill, ka arritur në 1,949,210. Sipas të dhënave...

Bota 20:32 - 13 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Ja sa viktima ka shkaktuar Covid- 19 në botë, ku renditet Shqipëria

Ka shkuar në 1,883,119 numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins , në krye...

Bota 17:25 - 12 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Ja sa viktima ka shkaktuar Covid-19 në botë, ku renditet Shqipëria

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të  gjithë botën, deri në orën 17:30 të datës 12 prill, ka arritur në 1,793,224. Sipas të dhënave...

Bota 17:04 - 11 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Ja sa viktima ka shkaktuar Covid- 19 në botë, ku renditet Shqipëria

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të  gjithë botën, deri në orën 17:00 të datës 11 prill, ka arritur në 1,715,143. Sipas të dhënave...

Bota 20:01 - 7 Prill, 2020

Covid-19/ Masat që po marrin shtetet e botës për ta parandaluar

Japonia shpalli të martën një emergjencë për koronavirusin në disa pjesë të vendit, ndërsa Kryeministri britanik Boris Johnson mbetet i shtruar në spital me COVID-19. Zyrtarët...