Connect with Us

All posts tagged "borxhet"

Lajm i Rekomanduar 11:27 - 21 Shtator, 2019

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke...

Aktualitet 13:04 - 22 Korrik, 2019

Skandal në UET/ Stafi akademik, tre muaj pa rroga

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al, sipas të cilit, Henri Çili prej tre muajsh nuk paguan stafin akademik të Universitetit Europian të Tiranës....

Aktualitet 08:35 - 8 Maj, 2019

Borxhet e fshehura rikthehen me 240 mln euro stok/ A mund të përballohet një krizë tjetër?

Detyrimet e prapambetura buxhetore të qeverisë ndaj bizneseve dhe individëve janë duke u rritur me shpejtësi. Gropa e re që po hapet në arkën publike bashkë...

Aktualitet 18:10 - 5 Janar, 2019

Thellohen borxhet në Maqedoni/ Këta janë shkaktarët

Një pjesë e madhe e ndërmarrjeve publike në Maqedoni edhe gjatë vitit 2018. janë radhitur në krye të listët së borxhlinjve ndaj Drejtorisë së të Ardhurave...

Aktualitet 18:00 - 8 Qershor, 2018

Lajm i mirë vjen nga Kuvendi/ Do të shlyhen të gjitha kamatat e borxheve të qytetarëve

Pozita dhe opozita në Kuvendi janë dakorduar për të miratuar bashkërisht propozim – ligjin për shlyerjen e të gjitha kamatave të borxheve të qytetarëve për energjinë...

Aktualitet 15:03 - 15 Maj, 2018

Skandal në UET/ Pedagogët nuk marrin rrogat, borxhet arrijnë në mijëra euro

Universiteti Europian i Tiranës ndodhet në ditët e tij më të këqija. Sipas një denoncimi të mbërritur në redaksinë e CNA.al, punonjësit e UET kanë muaj...

Aktualitet 23:20 - 5 Shkurt, 2018

Borxhet e kompanisë ARMO që nga privatizimi i saj, ja kush janë debitorët më të mëdhenj

Kompania Armo, që prej privatizimit të saj në vitin 2008 ka ndërruar disa menaxherë e pronarë, të cilët sipas shifrave kanë arritur të shesin dhe të...

Aktualitet 19:00 - 30 Mars, 2017

Kështu Europa ia fali borxhet Gjermanisë

Marrëveshja e Londrës e vitit 1953 për borxhin e Gjermanisë demonstron se qeveritë europiane dinë sesi ta zgjidhin një krizë nga borxhi duke lidhur drejtësinë dhe...

Aktualitet 12:52 - 24 Janar, 2017

Tentoi të hidhej nga oxhaku i Rafinerisë/Mora tre paga, do paguaj borxhet

Burri i cili tentoi të hidhej nga oxhaku i Rafinerisë, Agim Myrdini, ka deklarur  se ai e kreu këtë akt pasi  nuk kishte para që  të...

Aktualitet 10:45 - 7 Dhjetor, 2016

Ben Blushi: Çdo shqiptar ka 2630 euro borxh/ Rama zhduku 1.5 miliard euro në 3 vite

Deputeti Ben Blushi, themeluesi i LIBRA-s, tha se çdo shqiptar sot ka 2630 euro borxh, më shumë se në vitin 2013. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 10:40 - 28 Shtator, 2015

Skandali i CEZ/ Ja kompanite që perfituan miliona euro nga borxhet

Të paktën shtatë kompani ndërmjetëse shqiptare dhe dy të huaja, janë angazhuar në një fushatë për mbledhje të borxheve të CEZ, sipas një kontrate dypalëshe me...

Aktualitet 09:57 - 28 Shtator, 2015

ARMO, në “lojë” hyn një kompani nga Teksasi/ Ka 207 milionë USD kredi dhe 53 milionë USD detyrime në tatime

Burime nga Ministria e Ekonomisë kanë pohuar për Monitor se një kompani amerikane është e interesuar për të blerë sipërmarrjen e përpunimit të naftës ARMO. Ja...

Aktualitet 21:22 - 28 Korrik, 2015

Dalje nga kriza me borxhe të reja?

Greqia, por edhe Spanja, Portugalia dhe Irlanda, kanë humbur shumë prej fuqisë së tyre ekonomike gjatë krizës dhe në të njëjtën kohë është rritur papunësia. Por...

Aktualitet 10:20 - 19 Qershor, 2015

Skandali/Drejtoresha e Doganave me email: Plani ne renie te lire, ska importe. Sulm biznesit per borxhet

Drejtoresha e Pergjithsme e Dogannave e pranon ne emailin derguar vartesve te saj se doganat po kalojne dite te “zeza”. Te ardhuarat nga ky institucion kane...

Aktualitet 16:46 - 31 Mars, 2015

ALSAT 160 milionë borxh tek AMA/Gazetarët dy muaj pa rroga

TV Alsat i cili eshte prone e biznesmenit Rezar Taci, eshte i mbytur ne borxhe. Jane rreth 166 milion leke detyrime te papaguara prane AMA (Autoriteti...

Aktualitet 20:05 - 13 Mars, 2015

Klimë e kontaminuar

Qëkurse ka marrë postin kryeministri i ri grek Cipras Bashkimi Europian nuk po gjen më qetësi. Një kthim ky në kohët, të cilat besohej se i...

Aktualitet 16:14 - 21 Dhjetor, 2014

Shkarkohet drejtori i arsimit/ Debitor në OSHEE

Ministria e Arsimit shkarkon nga detyra Vlash Linadi, kreu i Zyrës Arsimore në Malësinë e Madhe . Burime zyrtare nga Ministria e Arsimit bëjnë të ditur...