Connect with Us

All posts tagged "borxh"

Lajme 15:12 - 29 Mars, 2020

“Qeveria nuk shkurtoi investimet e luksit”/ Sheferedein Shehu: Rriti me borxh buxhetin

Ish deputeti PD, Sherefedin Shehu thotë se qeveria nuk shkurtoi asnjë qindarkë nga buxheti i vet edhe pse vendi popërballet me një situatë të vështirë nga...

Opinione 16:22 - 4 Dhjetor, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Borxh në kohërat e tërmetit

Në industrinë e sigurimeve ka një aksiom: Nuk ka risk të pasigurueshëm, por ka risqe për të cilin njerëzit nuk janë të gatshëm të paguajnë primin...

Ekonomi 11:30 - 25 Gusht, 2019

Jorida Tabaku jep alamin/ 2,2 mld €, borxh nga kontratat e PPP-ve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i është rikthyer sërish çështjes së PPP-ve. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ajo pyet se a PPP-të...

Aktualitet 17:27 - 31 Maj, 2019

“Më ke borxh 8800 euro”/ Aktori i njohur i kërkon Ermal Mamaqit lekët për rolin

Aktori Rezart Veleshnja ishte pjesë e kastit të aktorëve të filmit komedian “2 gisht mjaltë.” Veleshnja luajti rolin e faturinos në këtë film dhe u pëlqye...

Aktualitet 18:34 - 27 Prill, 2019

Studimi/ 1 në 3 familje në Shqipëri kanë borxh për të paguar

1 në 3 familje në Shqipëri rezultojnë se kanë një borxh për të paguar. Në vrojtimin e bërë nga Banka e Shqipërisë, mbi situatën huamarrëse të...

rudina
Aktualitet 22:13 - 23 Prill, 2019

“Nuk ua kemi për borxh”/ Hajdari ngre tonet ndaj politikanëve

Deputetja Rudina Hajdari nga studio e emisionit “Përballë” me Lutfi Dervishim ka folur me tone të forta ndaj politikanëve shqiptarë. Sipas Hajdarit, politikanët jetojnë në luks...

Kryesore Show Biz 10:53 - 23 Janar, 2019

“Më ka borxh!” Lindita Halimi i nxjerr të palarat televizionit shqiptar

Ajo përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision”-in e vitit 2017 me këngën “World”, por duket se ka disa çështje të pazgjidhura në Shqipëri! Këngëtarja Linda Halimi u dha...

Life Style 13:11 - 4 Dhjetor, 2018

“I kam borxh jetën këtij qeni!” Husky nuhati tre herë kancerin te e zonja

Qentë njihen për shqisë e fortë të nuhatjes, por ky është i veçantë pasi ka një aftësi speciale. Ky qen nuhat kur pronarja e tij është...

Aktualitet 20:04 - 21 Nentor, 2018

Aktori i njohur harxhon 500 mijë euro/ Paguan kreditë e 1398 fermerëve

Një aktor indian ka bërë një gjest, që ndoshta shumë pak artistë e bëjnë. E themi këtë, pasi aktori i Bollivudit, Amitabh Bachchan ka paguar rreth...

Kryesore Show Biz 11:10 - 12 Nentor, 2018

“Të kam një nuse borxh!” Sebepi që u njoh Bes Kallaku me Xhensila Myrtezajn ishte ky politikan shqiptar

Të gjithë e dimë historinë e njohjes dhe nisjes së dashurisë mes Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt, që nisi te zona e “Zogut të Zi”. Por...

Aktualitet 12:24 - 30 Korrik, 2018

Që nga e mërkura jemi në borxh!

Zagreb – Të mërkurën me 1 Korrik bota do të hyjë në borxhin ekologjik kështu kanë paralajmëruar Global Footprint Network (GFN). Dita e borxhit ekologjik është...

Aktualitet 16:25 - 12 Korrik, 2018

Top Channel nuk paguan borxhin prej 500 milion lekësh

Top Channel i  ka borxh një kompanie private  një shifër  prej rreth 500 milionë lekësh. Kompania  “New Vision”,  ka ndërtuar skenat e spektakleve këtij televizioni, por...

Aktualitet 16:58 - 2 Korrik, 2018

Koncesionari i Rinasit 20 mln euro detyrime ndaj buxhetit

Koncesionari i Aeroportit të Tiranës ka 20 milionë euro detyrime ndaj buxhetit të shtetit. Televizioni Klan ka mësuar se ministria e Financave dhe Ekonomisë i ka...

Aktualitet 17:48 - 4 Nentor, 2017

I moshuari debitor në kompaninë celulare, policia nis hetimet ndaj një 37-vjeçari

Policia e Tiranës ka nisur një hetim ndaj një 37-vjeçari me inicialet Gj.L., i cili pasi ka falsifikuar dokumentet e një të moshuari, ka blerë një...

Aktualitet 18:45 - 3 Nentor, 2017

Vasili: Situata ekonomiko-financiare skandaloze/ E barabartë me piramidat mashtruese

“Qeveria rrezikon një borxh prej 2 miliard euro dhe ky do të ishte një rrënim ekonomik. Situata është e barabartë me piramidat dikur”, kështu është shprehur,...

Aktualitet 14:03 - 1 Gusht, 2017

Biznesmeni varroset i gjallë/Shikoni çfarë bën

Një biznesmen rus është varrosur për së gjalli në një varrezë në Moskë, për shkak të një borxhi të papaguar. Ai ka telefonuar menjëherë të vëllain duke...

Aktualitet 23:19 - 31 Mars, 2017

Pas joshjes me seks i vinte gjoba, flet autori i kurthit: Më kishte borxh …!

Pas arrestimit, të tre të dyshuarit kanë pranuar kurthin e ngritur ndaj të dëmtuarit A.Xh. dhe kanë rrëfyer me detaje edhe rolet e tyre në histori....

Aktualitet 09:18 - 25 Shtator, 2016

Varfëria/ 35% e shqiptarëve marrin borxh për t’u ushqyer

Të dhënat zyrtare për ekonominë dhe financat në vend flasin për një ulje të standartit të jetesës së shqiptarëve. Raporti më i fundit i Bankës së...

Aktualitet 17:49 - 23 Korrik, 2016

Arrestohen 3 persona/Morën peng një shtetas për shkak të një borxhi prej 2 mijë euro

Morën peng një shtetas për shkak të një borxhi, arrestohen nga policia. Ngjarja ka ndodhur në Shkodër, ku uniformat blu të qytetit verior, në zbatim të...

Aktualitet 00:15 - 11 Korrik, 2016

Maqedonia thellon borxhin me 650 milionë euro shtesë

Ekspertët e ekonomisë thonë se vendimi i fundit Qeverisë së Maqedonisë për të marrë hua në vlerë prej më shumë se 600 milionë eurosh, është tregues...

Aktualitet 18:31 - 3 Maj, 2016

Qeveria ul ekspozimin tek bankat tregtare, borxhi i jashtëm po barazohet me të brendshmin

Që nga viti 2015 dhe përgjatë këtij viti vlerat neto ndërmjet borxhit të brendshëm dhe atij të jashtëm janë ngushtuar ndjeshëm. Në fund të tremujorit të...

Ekonomi 10:01 - 17 Korrik, 2015

Raporti KE: Borxhi nuk mban më

Ashtu si Banka Botërore dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar, edhe Komisioni Europian vlerëson se niveli i lartë i borxhit publik mbetet një burim i rëndësishëm i rrezikut...

Kosova & Rajoni 09:43 - 13 Korrik, 2015

Merkel: Reforma të thella në Greqi, prova e parë 48 orë

Pas arritjes së marrëveshjes së Eurogrupit për t’i dhënë një tjetër shans Greqisë, kancelarja Angela Merkel ka dalë në një konferencë për shtyp, ku dha më...