Connect with Us

All posts tagged "borisov"

Bota 14:24 - 11 Mars, 2020

BE në alarm/ Koronavirusi mund të infektojë 70% të popullsisë së Europës

Pas një telekonference të përbashkët nëpërmjet Skype të mbajtur mes liderëve të BE-së, kryeministri bullgar, Boyko Borisov ka deklaruar se një nga përfundimet e bisedimeve ishte...

Aktualitet 16:16 - 30 Mars, 2018

Bullgaria kundër BE dhe SHBA: Nuk i dëbojmë diplomatët rusë, por…

Bullgaria, ndonëse është një vend i Bashkimit Evropian, sërish ka dalë kundër qëndrimeve të mbajtura nga vendet e tjera anëtare dhe jo vetëm, të cilat kanë...

Aktualitet 23:18 - 28 Maj, 2016

Kryeministri i Bullgarisë Borisov si “Golden Boy” i Brukselit

Kryeministri bullgar, Boiko Borisov i ka bërë thirrje Evropës Lindore për më shumë solidaritet në krizën e refugjatëve. Çfarë fshihet pas kësaj strategjie të “djalit të...