Connect with Us

All posts tagged "bore"

Sociale 13:50 - 15 Prill, 2020

Shqipëria u zgjua me reshje shiu dhe bore/ Moti bën kthesën e menjëhershme

Edhe pse kaluam disa orë me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore, moti u kthjellua sërish. Temperaturat arritën të shënojnë vlera negative në orët e...

Lajme 09:13 - 1 Prill, 2020

Rikthehet dimri në Kukës/ Bora zbardh qytetin

Edhe pse sot kemi hyrë në muajin prill, reshjet e dendura të borës janë rikthyer në Kukës. Uljet drastike të temperaturave në pranverë kanë risjellë dimrin...

Sociale 08:15 - 15 Mars, 2020

Rikthehen reshjet e dëborës/ Si parashikohet moti për sot

Dita e sotme parashikohet të ketë mot të paqëndrueshëm dhe me reshje të dobëta në të gjithë vendin. Në zonat malore në veri dhe lindje të...

Sociale 11:22 - 8 Mars, 2020

Reshje bore dhe shiu gjatë natës/ ARRSH jep informacion mbi gjendjen e rrugëve në vend

Gjatë natës ka patur reshje bore dhe reshje me intensitet të lartë shiu në veri dhe jug të vendit. Reshje bore ka pasur në Q. Mali-Fierzë,...

Politikë 16:58 - 7 Mars, 2020

Myslim Murrizi ironizon Metën/ Bën shqiponjën dhe ulet në gjunjë në mes të borës

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, ka ironizuar presidentin Ilir Meta, i cili gjatë manifestimit u ul në gjunjë dhe bëri simbolin e shqiponjës me duar....

Sociale 12:24 - 20 Shkurt, 2020

Reshjet e borës në vend/ARRSH informon mbi situatën e akseve rrugore

Autoriteti Kombëtar Rrugor ka dhënë informacion lidhur me gjendjen e akseve rrugore pas reshjeve të borës që kanë përfshirë disa zona të vendit. Sipas ARRSH, po...

Sociale 11:25 - 20 Shkurt, 2020

Rikthehen reshjet/ Juglindja mbulohet nga bora

Mëngjesin e sotëm juglindja e vendit është mbuluar nga bora. Reshje të dendura janë regjistruar kryesisht në zonat malore dhe në fshatrat mbi 800 metër mbi...

Sociale 18:57 - 13 Shkurt, 2020

Lajm i keq për të dashuruarit/ Surprizat e pakëndshme të motit

Një lajm i keq për të dashuruarit vjen nga Shërbimi Meteorologjik. Mësohet se nga dita e nesërme do të kemi ndryshim total të situatës meteorologjike. Duke...

Sociale 14:31 - 7 Shkurt, 2020

Borë dhe akull në rrugë/ Këshilla për një udhëtim të sigurt

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar disa këshilla për një udhëtim të sigurt në këto ditë të ftohta me borë dhe akull. • Kujdesuni për radiatorin...

Sociale 15:45 - 5 Shkurt, 2020

Vijojnë reshjet e borës/ Priten temperatura të ulta dhe ngrica

Në orët e ardhshme si dhe gjatë ditës së nesërme, vendi do të përfshihet nga erërat e ftohta veriore intensive dhe të vrullshme. Reshjet e borës...

Sociale 10:10 - 5 Shkurt, 2020

Bora “pushton” vendin/ ARRSH informon mbi situatën e akseve kombëtare

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. Sipas ARRSH,në rajonin verior gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore dhe qarkullimi në...

Sociale 10:03 - 5 Shkurt, 2020

Kukësi zbardhet nga bora/ Probleme me energjinë elektrike në disa zona

Qarku i Kukësit është zgjuar i zbardhur nga bora mëngjeisn e sotëm. Gjatë natës reshjet e dendura të borës kanë përfshirë të gjithë qarkun e Kukësit...

Sociale 16:02 - 2 Shkurt, 2020

Rikthehen ditët e ftohta/ Priten reshje shiu dhe bore në vend

Dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit shoqëruar me reshje shiu me intensitet...

Sociale 12:45 - 12 Janar, 2020

Vijojnë reshjet e borës/ ARRSH njoftim të rëndësishëm për shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar mbi situatën në aksin rrugor Korçë-Dardhë, pas reshjeve të borës që kanë përfshirë vendin. Sipas ARRSH, po punohet për Mirëmbajtjen Dimërore....

Sociale 11:31 - 12 Janar, 2020

Bora në Korçë arrin në 10 centimetra/ Si pasqyrohet situata nëpër rrugë

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore në Qarkun e Korçës. Trashësia e dëborës në Voskopojë, Dardhë, Qafa e Qarrit ka arritur deri në 5-10 cm. Sipas...

Sociale 09:26 - 12 Janar, 2020

Temperatura nën zero/ Juglindja zbardhet nga bora

Prej disa ditësh, temperaturat nënë zero kanë përfshirë rajonin jug-lindor të vendit. Si pasojë e temperaturave të ulëta zonat malore të qytetit të Korçës janë mbuluar...

Sociale 08:18 - 12 Janar, 2020

Reshje shiu dhe bore/ Parashikimi i motit për këtë të dielë

Moti i vranët do të vijoj deri në fund të ditës së sotme dhe me kalimin e orëve do të nisin edhe reshjet e shiut me...

Sociale 11:15 - 6 Janar, 2020

Termometri shkon deri në -11 gradë Celsius/ Sinoptikania tregon “surprizat” e motit në mesjavë

Ditët e fundit vendi jonë është përfshirë nga moti i keq, temperatura të ulta dhe reshje bore. Sinoptikania Adiola Bami thotë se edhe dita e nesërme...

Lajme 09:29 - 6 Janar, 2020

Temperatura të ulta dhe reshje bore/ Si paraqitet situata në akset kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka paraqitur situatën në gjendjen e akseve kryesore në vend. Në Rajonin Verior, gjatë natës problem kanë qenë temperaturat e ulëta dhe era...

Lajme 11:18 - 5 Janar, 2020

Fillojnë reshjet e borës në disa zona/ ARRSH pasqyron situatën në akset kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore në vend pas fillimitë reshjeve të borës në disa zona. Reshjet e borës kanë filluar të...

Sociale 08:12 - 5 Janar, 2020

Ulen ndjeshëm temperaturat/ E diela pritet të shoqërohet nga bora

Ditën e sotme, moti në vend parashikohet me vranësira mesatare e të dendura përgjatë lindjes. Gjatë ditës do të bëhen të pranishme reshje të lehta bore...

Sociale 19:55 - 15 Dhjetor, 2019

Voskopoja zbardhet nga dëbora/ Shikoni pamjet mahnitëse

Kjo e dielë e gjeti Voskopojën të mbuluar nga bora, duke dhuruar kështu një peisazh shumë relaksues. Voskopoja njihet si një vend shumë atraktiv për pushuesit,...

Sociale 16:06 - 15 Dhjetor, 2019

Dardha zbardhet nga bora/ Si bëhet kalimi i automjeteve në këtë aks

Dimri ka “trokitur” në fshatin Dardhë të Korçës i cili është zbardhur nga dëbora. Gjatë dimrit, Dardha është një nga destinacionet më të frekuentuara për turistët...