Connect with Us

All posts tagged "Borchardt"

Borchard
Politikë 12:56 - 30 Shtator, 2020

Zëvendësohet Borchardt/ Zgjidhet kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë

Kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë do të jetë Del Monaco. Ky lajm është bërë i ditur përmes një postimi në Twitter. “Një...

Politikë 08:41 - 20 Nentor, 2019

 “Çfarë reforme! E denjë fiks për Boschard gishtin”/ Ironizon ish-ministri i Ramës  

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me debatat për Reformën Zgjedhore, ku një ndër pikat për të cilat pati...

Politikë 19:35 - 19 Nentor, 2019

Borchadt “non grata” në Presidencë/ Reagon OSBE: Po i kushtojmë vëmendje notës verbale

Zyra e OSBE në Vjenë ka reaguar pas vendimit të Presidentit Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin Bernd Borchardt në Presidencë. Për News24, zyra e...

Politikë 15:46 - 19 Nentor, 2019

Foto-Meta e shpalli “non grata”/ Borchardt largohet nga Shqipëria

Ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt ka lënë Shqipërinë, pas vendimit të presidentit Ilir Meta për ta shpallur “non grata” në Presidencë. Në një foto të siguruar...

Politikë 22:19 - 18 Nentor, 2019

Shpallja “non grata” nga presidenti Meta/ Neritan Ceka “copton” ambasadorin Borchard

“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”, kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka teksa ka komentuat shpalljen...

Politikë 21:04 - 18 Nentor, 2019

Ambasadori Borchardt “non grata”/ Balliu: Të dëbohet nga diplomacia, jo vetëm nga Shqipëria

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka reaguar pas vendimit të  presidentit Ilir Meta për të shpallur  ‘non grata’ në presidencë ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt. Përmes...

Politikë 19:12 - 18 Nentor, 2019

Paralajmërimi/Një zyrtar i huaj video seksi me një zyrtare të lartë të Rilindjes

Pas shpalljes “non grata” të ambasadorit të OSBE-së, Borchardt, nga presidenti Ilir Meta, duket se një tjetër zyrtar i huaj është në listën e personave “të...

“Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar”/ Ish-ministri i Brendshëm akuza policisë: E turpshme për shtetin!
Politikë 18:47 - 18 Nentor, 2019

Vendimi për ambasadorin e OSBE/ Noka ‘i rreh shpatullat’ Metës: Veprim dinjitoz prej shtetari

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të shpallur “non grata”, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Berndt Borchard....

Politikë 16:58 - 18 Nentor, 2019

Shpallja “non grata” e ambasadorit Borchardt/ Delegacioni i OSBE takim në Presidencë

Pak orë pas shpalljes së Ambasadorit të OSBE-së, Borchardt, person “non grata” nga Meta, delegacioni i këtij institucioni ka mbërritur në zyrat e Presidencës për një...

Politikë 10:52 - 1 Nentor, 2019

Liria e medias/ Borchardt: Disa portale me pronarë ‘anonimë’ keqpërdorin informacionet

Në tryezën e thirrur nga OSBE për Forumin e Lirisë së Medias në Shqipëri, ambsadori i OSBE, Bernd Borchardt deklaroi se në vend ka portale që...

Politikë 10:29 - 1 Nentor, 2019

“Dilni jashtë”/ Borchardt shpërfill protestueset pas incidentit

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt ka reaguar pas incidentit të ndodhur në forumin e pestë të medias, ku disa vajza hynë me pankarta në duar duke...

Politikë 16:01 - 26 Tetor, 2019

“Ka kry punë në këtë vend”/ Ish ministri i Drejtësisë ashpërson tonet ndaj Borchardt

“Boschard nuk mund të pranohet në asnjë takim zyrtar nga asnjë parti apo institucion Shqiptar! Ai ka kry punë me turp në këtë vend”, kështu është...

Politikë 16:39 - 22 Tetor, 2019

Bumçit s’i del inati me Borchardt/ “Njeri i parëndësishëm, duhej larguar me kohë”

Gjatë diskutimit për praninë e PD-së në tryezën e Reformës Zgjedhore që do të mbahet me ndërmjetësimin e OSBE-së, ish deputeti demokrat Aldo Bumçi nuk i...

Politikë 21:19 - 19 Tetor, 2019

“Respekt për të huajt, por s’mund të na shajnë motrat dhe nënat”/ Nuk përmbahet Klevis Balliu

Ish deputeti i PD-së Klevis Balliu ka komentuar “JO-në” që mori Shqipëria për çeljen e negociatave. Teksa hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama, Balliu theksoi se ky...

Politikë 17:12 - 19 Tetor, 2019

“Gjesti i Borchardt, i shëmtuar”/ Neritan Ceka e thotë troç: S’ka burra në Shqipëri…

Ish-ambasadori Neritan Ceka, i ftuar në Fax News për të komentuar “jo-në” e BE-së për negociatat ditën e djeshme, teksa shprehet se shtyrja është një provë...

Do kandidojë përballë Ramës në Durrës?/ Përgjigjet Kryemadhi
Politikë 21:58 - 16 Tetor, 2019

Po cënojnë sovranitetin/ Kryemadhi sulmon ndërkombëtarët

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Aktualitet” në Fax News, u pyet lidhur me gjestin e ambasadorti të OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt....

Politikë 19:30 - 15 Tetor, 2019

Petrit Vasilit nuk i del inati me ambasadorin Borchardt

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish, i irrituar, përsa i përket gjestit që ambasadori Borchardt iu bëri protestuesve të Unazës së Re përballë Drejtorisë...

Politikë 17:19 - 15 Tetor, 2019

Iu tregoi gishtin protestuesve/ Këshilli i Ambasadorëve shuplakë Borchardt

Gjesti i rëndë që kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt,  do të kryente ndaj protestuesve të Astirit përballë Drejtorisë së Policisë do të pritej me...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 21:35 - 14 Tetor, 2019

I nxorri gishtin protestuesve/ Ristani dënon veprimin e ambasadorit të OSBE-së

Nga studio e emisionit ‘Real Story”, teksa flet për zhvillimet e fundit dhe gjestin e pamatur të ambasadorit Borchardt, ish-kreu i KQZ-së, Arben Ristani, është shprehur...

Politikë 22:46 - 13 Tetor, 2019

Iu nxjerr gishtin e mesit/ Ambasadori i OSBE-së poshtëron protestuesit

Ndërsa qytetarët të shoqëruar edhe nga përfaqësues të opozitës vijojnë protestën e tyre përballë ambjenteve të Drejtorisë së Policisë, një situatë jo e hijshme ka ndodhur...

Sociale 14:16 - 8 Tetor, 2019

OSBE-ja paraqet rezultatet e anketës “Mirëqenia dhe Siguria e grave”

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dhe Sektori Gjinor i OSBE-së në Vjenë paraqitën sot rezultatet për Shqipërinë të anketës “Mirëqenia dhe siguria e grave”, të drejtuar...

Politikë 11:05 - 7 Tetor, 2019

Mesazhi i fortë i Borchardt/  Duhen luftuar defektet e sistemit të drejtësisë, nga ju varet e ardhmja

Paraditen e sotme në shkollën e Magjistraturës, është zhvilluar ceremonia e diplomimit të kandidateve për magjistratë 2016-2019, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori i OSBE-së në...

Politikë 14:06 - 6 Gusht, 2019

Takimi i Borchardt me Ademin/ Kryebashkiakja zbardh detaje

Kryebashkiakja ende në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, ka publikuar në faqen zyrtare të Bashkisë dhe në rrjetet sociale detaje mbi takimin që zhvilloi sot me...