Connect with Us

All posts tagged "bora"

Sociale 15:46 - 12 Janar, 2020

Dëbora zbardh Dibrën/ Probleme në qarkullim

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para. Mësohet se në Dibër në...

Sociale 10:07 - 5 Janar, 2020

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe...

Sociale 09:48 - 11 Dhjetor, 2019

Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Reshjet e dendura të borës në juglindje të vendit, vijojnë edhë gjatë ditës së sotme duke shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Më me intensive ato...

Sociale 11:12 - 3 Dhjetor, 2019

Ulen ndjeshëm temperaturat/ Nisin reshjet e para të borës në Kukës

Ulja e ndjeshme e temperaturave ditët e fundit, ka sjellë dhe rënien e reshjeve të para të borës. Mësohet se bora  e parë ka nisur në...

Uncategorized 09:43 - 24 Shtator, 2019

Mjaft me parashikimet negative/ Perëndimi ende nuk është i humbur

Po të reformohet, rendi perëndimor do të ketë sërish të ardhme kundër populistëve dhe nacionalistëve. Udhërrëfyese duhet të jetë ideja e një „Liberalizmi solid“, mendon Thomas...

Kryesore Show Biz 09:53 - 28 Qershor, 2019

Foto-Jonida Maliqi dhe Bora Zemani kapen ‘mat’ me binjakët vlonjatë/ A mund ta mohojnë lidhjen?

Para disa ditësh Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj u kapën mat në një video  nga “MCN Radio” ku shfaqeshin bashkë në pishinë, në momente intime. Më...

Kryesore Show Biz 10:10 - 16 Mars, 2019

Bora Zemani publikon foton e parë me Donaldin dhe fansat aq donin: “E pranove më në fund!”

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë përfolur për një lidhje romantike, që ka lindur në ambientet e televizionit “Klan”. As moderatorja dhe as aktori nuk e...

Kryesore Show Biz 15:53 - 4 Mars, 2019

Foto/Bora Zemani provokon ‘topless’ në shtrat

Moderatorja Bora Zemani ka publikuar këtë të dielë një foto mjaft provokuese. E shtrirë në shtrat dhe topless, Bora dukej vërtetë tërheqëse  dhe në formë  të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 11 Shkurt, 2019

Po tani çdo të thonë? Pasi mohoi lidhjen, Bora Zemani dhe Donald Veshaj kapen mat

Pas ndarjes nga DJ-i Vin Veli, moderatorja Bora Zemani u përfol për një romancë të re në jetën e saj. Sipas medias “Apletnews”, Bora Zemani ka...

Aktualitet 13:25 - 1 Shkurt, 2019

E lidhur me aktorin e njohur? Bora Zemani tregon të vërtetën për historinë e dashurisë

Pas ndarjes nga DJ-i Vin Veli, ajo u përfol sërish sot për jetën e saj personale dhe nisjen e një romance të re. Sipas medias “Apletnews”,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Shkurt, 2019

“Më merrej fryma, më vinte për të qarë”- Bora Zemani tregon prapaskenat e Këngës Magjike

Hera e fundit që e pamë në ekran, për Bora Zemanin ishte bashkëprezantimi i “Kënga Magjike” së bashku me Ardit Gjebrean. Në një intervistë për revistën...

Aktualitet 13:08 - 10 Janar, 2019

Dëbora izolon Gjirokastrën/ Rrezikohet të shemben shtëpitë

Ditët e fundit moti i keq ka pushtuar vendin. Dëbora është bërë shkak i shumë problemeve. Për pasojë në qytetin e Gjirokastrës në lagjen “Palorto”, në...

Aktualitet 11:45 - 10 Janar, 2019

Bëbora bllokon rrugët/ Fëmija transportohet në spital me zjarrfikëse

Një fëmijë i sëmurë nga fshati Kolonjë në Gjirokastër është transportuar me shumë vështirësi për në spital. Rrugët e fshatit ishin të bllokuara nga dëbora e...

Aktualitet 18:53 - 9 Janar, 2019

Bora izolon vendin/ ARRSH tregon akset ku duhet të përdorni zinxhirë

 Moti i keq ka mbërthyer vendin dhe për pasojë disa zona janë izoluar nga bora. ARRSH me anë të një njoftimi për mediat ka pasqyruar gjendje...

izolim nga debora
Aktualitet 16:59 - 5 Janar, 2019

Bllokohet Gramshi/ Bora arrin deri në dy metra

Stuhitë e mëdha të  dëborës kanë bllokuar disa nga fshatrat e Gramshit, duke bërë që Bashkia të nxjerrë në terren grupin e emergjencave. Mësohet se trashësia...

Kryesore Show Biz 10:25 - 9 Dhjetor, 2018

Kujt do t’ia kishte marrë mendja?! Bora Zemani zbulon personin që e bëri të këndojë në “Kënga Magjike”

Gjatë natës së dytë gjysmëfinale të “Kënga Magjike”, surprizën e vërtetë na e bëri Bora Zemani! Ajo la  skaletën dhe rrëmbeu mikrofonin, duke performuar këngën e...

Kryesore Show Biz 10:25 - 8 Dhjetor, 2018

Hilet e Bora Zemanit dhe Klaudia Pepës për t’u dukur më të gjata janë thjesht gjeniale!

Të gjitha kemi truket tona për t’u dukur më elegante apo më të gjata. Por këto që përdorën dy moderatorët e spektaklit “Kënga Magjike”, Bora Zemani...

Aktualitet 10:25 - 25 Nentor, 2018

Bora Zemani e thotë hapur: “Mjaft me pyetjet për divorcin! Më keni lodhur!”

Ndarja e moderatores Bora Zemani nga ish partneri i saj Vin Veli para disa kohësh, ishtë një nga lajmet që u kometua më shumë nga mediat...

Kryesore Show Biz 22:30 - 22 Prill, 2018

Përveç modeles dhe prezantueses, Bora na tregon talentin e saj të fshehur

Moderatorja e emisionit “Bar Sport Skedina” i ka habitur të gjithë ndjekësit e saj me postimin që ka bërë së fundmi në llogarinë e saj në...

Aktualitet 16:17 - 2 Mars, 2018

Pas borës vendi përballet me një tjetër rrezik

Ndërkohë që temperaturat kanë pësuar një rritje dhe reshjet e borës kanë pushuar në pjesën më të madhe të vendit, një tjetër rrezik që u kanoset...

Kronika 15:53 - 1 Mars, 2018

I sëmuri bllokohet nga bora/ Ambulanca nuk ndërhyn

Reshjet e borës kanë rënduar situatën, kryesisht në veri të vendit. Nga të dhënat mësohet se një i sëmurë ishte bllokuar nga bora në fshatin Vela...

Kronika 20:28 - 25 Shkurt, 2018

Situata në vend/ Bora dhe shiu bllokojnë disa akse

Që prej orëve të para të mëngjesit vijojnë reshjet e dendura të borës në veri, ndërsa në jug shi intensiv. Bora ka bllokuar një sërë zonash,...

Sociale 11:30 - 14 Shkurt, 2018

Moti i keq dhe reshjet e dëborës/ Ja, rrugët e bllokuara

Gjatë 24 orëve të kaluara mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me vranësira të dendura, reshje shiu në të gjithë vendin dhe reshje dëbore në lartësitë...