Connect with Us

All posts tagged "Boom"

Denoncim 21:37 - 21 Janar, 2020

“BOOM” denoncon shkeljet në tenderin e Bashkisë Tiranë/ U cënua siguria e bukës së fëmijëve në kopshte dhe çerdhe

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora ka denoncuar shkeljet në tenderin e zhvilluar nga Bashkia Tiranë, me objekt blerje ushqimesh për vitin 2020 për fëmijët e...

Aktualitet 23:35 - 10 Janar, 2018

“Kompjuteri nuk hap diskun”/ Ja si tallet me qytetarët Dhoma e Avokatisë

Emisioni BOOM i është rikthyer sërish çështjes së zotit Vladimir Vargu, i cili është mashtruar nga avokati për ti nxjerrë djalin nga burgu. Avokati  Fariz Xhurxhi...

Aktualitet 23:05 - 4 Janar, 2018

Denoncimi i baballarëve/ Bashkëshortet kanë marrë fëmijët dhe janë arratisur

Emisioni investigativ Boom, në puntatën e sotme dhe të parën për vitin 2018 ka sjellë denoncimet e dy baballarëve, përkatësisht një nga Fieri dhe një nga...

Aktualitet 22:55 - 14 Dhjetor, 2017

Skandali/ Rruga e Rinasit e pandriçuar, nuk plotëson kushtet në shërbim të aeroportit

Rruga e Rinasit e ndërtuar për ti shërbyer aeroportit “Nënë Tereza” nuk funksionon më si e tillë, pasi ka një sërë problematikash, ku më kryesorja është...

Aktualitet 22:57 - 21 Nentor, 2017

Denoncim/ Drejtësia mban në burg një të pafajshëm

Emisioni investigativ “BOOM” në Ora News ka nxjerrë sot për shikuesit, realitetin e gjithë strukturave kundër krimit dhe drejtësisë, se si abuzohet me një shtetas i...

Aktualitet 22:53 - 16 Nentor, 2017

Fëmijë e të rritur në ish-Kënetë sfidojnë vdekjen për një mbikalim

Emisioni investigativ “BOOM” në Rtv Ora News denoncoi mbrëmjen sotme mungesën e një mbikalimi në zonën e ish-Kënetës në Durrës, që rrezikon jetën e rreth 400...

Aktualitet 20:08 - 15 Nentor, 2017

Skandali/ Avokati merr 5,2 milion ryshfet për Prokurorin dhe Gjyqtarin, klienti mbetet në burg

Një ngjarje e paprecedentë është denoncuar nga shtetasi Vladimir Vargu i cili për të nxjerrë nga burgu djalin e akuzuar për vrasje është udhëzuar nga avokati...

Aktualitet 21:26 - 8 Nentor, 2017

Denoncimi i BOOM/ I sëmuri në Berat ‘harrohet’ në çadër prej 10 muajsh

Emisioni investigativ “BOOM” në Ora News solli mbrëmjen e sotme denoncimin e Burbuqe Elezaj, banore e fshatit Palikesht në qytetin e Beratit. Tërmeti që ra në...

Aktualitet 20:51 - 3 Nentor, 2017

Skandali i BOOM/ 40 vite punë në naftë, por nuk përfitojnë nga statusi

Emisioni investigativ ‘BOOM’ në Rtv Ora News solli denoncimin e tre pensionistëve, ish-punonjës të industrisë së naftës, të cilët kanë punuar mbi 40 vite në këtë...

Aktualitet 20:54 - 2 Nentor, 2017

Skandali i BOOM/ I vdes djali para 19 vitesh, gjendja civile nuk ja ç’regjistron as sot

Emisioni BOOM solli denoncimin e zotit Zihni Vojka, banues në Sukth, i cili prej 19 vitesh ka një problem që ende nuk ka marrë zgjidhje. Në...

Aktualitet 21:23 - 1 Nentor, 2017

Skandali i BOOM/ I prishën shtëpinë se ndërtuan urë, çifti Gjapi vazhdon në qiell të hapur

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora News iu rikthye sërish sot rastit të denoncuar 6 muaj më parë, prishjes së shtëpisë së çiftit të bashkëshortëve Gjapi...

Aktualitet 20:31 - 31 Tetor, 2017

Denoncimi i BOOM/ Pas 5 vitesh marrin tokën që ia zaptoi autostrada

Emisioni investigativ “BOOM” udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt fshatit Bishqem, bashkia Peqin, për të përcjellur shqetësimin e vellezërve Gani dhe Ramazan Kasa, të cilët kanë rreth...

Aktualitet 20:03 - 30 Tetor, 2017

BOOM- Denoncon studenti i Bujqësorit/ I vendosin 4 pa frekuentuar Universitetin

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme rastin e një studenti, i cili nuk bën dot ç’regjistrimin nga Universiteti Bujqësor në Tiranë,...

Aktualitet 19:41 - 27 Tetor, 2017

Denoncimi i BOOM / Farsa me aftësinë për punë, mushkëritë ‘top’ pa bërë skopi fare

Qeveria “Rama 2” është angazhuar në shmangien e burokracive me dokumentat. Emisioni “BOOM” denoncoi mbrëmjen e sotme burokracitë me marrjen e vërtetimit të aftësisë për punë,...

Aktualitet 19:46 - 26 Tetor, 2017

Skandali i BOOM/ I përmbyti Vjosa, fermerët në Vlorë nuk u dëmshpërblyen

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme mosdëmshpërblimin e fermerëve të Vlorës për serat të cilat u dëmtuan nga përmbytjet e dy...

Aktualitet 20:10 - 25 Tetor, 2017

Skandali i BOOM/ Qytetarët të rrezikuar nga qentë pa maska apo qafore mbrojtëse

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme rrezikun përballë të cilit janë të ekspozuar çdo ditë banorët e kryeqytetit por jo vetëm,...

Aktualitet 19:51 - 20 Tetor, 2017

Skandali i Boom/ Djegia e mbeturinave po helmon banorët e Çorumit

Emisioni BOOM në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme masakrën mjedisore në fshatin Çorum të njësisë Luz i Vogël në Kavajë. BOOM udhëtoi drejt këtij...

Aktualitet 20:59 - 19 Tetor, 2017

Skandali i BOOM/ Bashkia than për ujë fshatin për të furnizuar qytetin

Fshati Lojme në Kukës rrezikon të falimentojë, pasi bashkia e këtij qyteti po i merr burimin e vetëm që ka ky fshat qoftë për ujin e...

Aktualitet 22:28 - 17 Tetor, 2017

Skandali i BOOM/ Tërmeti mbyll shkollën në Qukës, mësimi zhvillohet nëpër shtëpi

Nxënësit e shkollës Dilvar Nezha” në Qukës të Prrenjasit e zhvillojnë mësimin në disa ambiente shtëpie të marra me qira. Dy ditë para nisjes së vitit...

Aktualitet 20:25 - 10 Tetor, 2017

Skandali – BOOM: Pronarët paguajnë taksa për automjetet e ç`regjistruara

Emisioni investigativ “BOOM” publikoi mbrëmjen e sotme rastet e dy automjteve të ç`regjistruara nga ana e Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor në Fier dhe...

Aktualitet 20:21 - 6 Tetor, 2017

Denoncimi – BOOM: Ironia, Lagjja e Kroit në Kurbin ka 1 shekull pa ujë!

Fshati Gjorm në Rrethin e Kurbinit nuk ka pasur asnjëherë një tubacion për rrjetin e ujit të pijshëm. Kamera e emisionit BOOM në Rtv Ora News,...

Aktualitet 21:13 - 3 Tetor, 2017

Çudia e BOOM-it/ Kompania ia njeh punonjësit borxhin, gjykata jo

Denoncimi i mbërritur në emisionin BOOM këtë herë sjellë shqetësimin e një qytetari, por që në fakt nuk është vetëm i tij, pasi raste të tilla...

Aktualitet 21:07 - 2 Tetor, 2017

Denoncimi në BOOM/ Australiania shkon për denoncim, polici e fton për jetë nate

Një dëshmi e pazakontë është transmetuar sot në emisionin investigative BOOM. Një shtetase australiane është mbajtur 11 orë e gjakosur në komisariatin nr 2 ku kishte...