Connect with Us

All posts tagged "blushi"

Politikë 15:11 - 16 Shtator, 2020

Fake News i portalit të Metës, Blushit dhe Lulit

Portali i zyrtarëve të Ilir Metës, që janë miq të botuesit Enton Abilekaj, i cili paguhet edhe nga Ben Blushi, Digitalb apo Top Channel, i njohur...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Aktualitet 20:24 - 24 Gusht, 2020

Kaosi në Digitalb/ Ben Blushi kërkon shpëtim tek Mero Baze

Platforma Digitalb është në një rënie të lirë, teksa dështimet duket se nuk kanë të reshtur. Pasi humbën të drejtën e transmetimit të kampionatit të Kosovës,...

Ilir Meta Ylli Ndroqi
Politikë 10:41 - 20 Gusht, 2020

Një televizion për Ilir Metën/ Nga trafikantët e drogës tek banda e LSI-së

Presidenti Ilir Meta, në një postim në rrjetet sociale, dy ditë më parë doli e tha se është gati të krijojë një media të re, sipas...

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?
Politikë 14:11 - 5 Gusht, 2020

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shkrimin investigative, të publikuar një ditë më parë nga CNA.al, ku vërtetohej me dokumente zyrtare sesi Ben Blushi...

English 09:06 - 4 Gusht, 2020

Gentlemen of SPAK, what about Ben Blushi and Mirel Mërtiri, when it is their turn?

Yesterday, through a notification, SPAK stated that the Court Against Corruption and Organized Crime had issued an order for the seizure of assets of the citizen...

Politikë 15:25 - 3 Gusht, 2020

Zotërinj të SPAK, po Ben Blushi dhe Mirel Mërtiri kur e kanë radhën?

Sot në mesditë, nëpërmjet një njoftimi SPAK theksonte se Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar kishte dhënë urdhër për sekuestrimin e pasurive të shtetasit Ylli...

Skandalet me përvetësimin e pronave/ A ka sy SPAK të shohë korrupsionin e Artan Lames dhe Ben Blushit?
English 10:34 - 3 Gusht, 2020

Property appropriation scandals/ Does the SPAK have eyes to see the corruption of Artan Lame and Ben Blushi?

For the former politician, now turned into a national television director, Ben Blushi, it seems that the arrival of the Renaissance (Socialist Party) in power, was...

Rama mungoi në ceremoninë e Metës/ Presidenca: E ftuam, por po merrej me Bjellorusinë
Politikë 14:55 - 15 Korrik, 2020

Ndryshimet kushtetuese/ Presidenca: Meta i përqendruar me një raport tjetër zhgënjyes

Presidenca i është përgjigjur përmes zëdhënësit, Tedi Blushi interesit të medias lidhur me ndryshimet kushtetuese. Blushi thotë se Meta aktualisht është i përqendruar me një raport...

Politikë 15:35 - 14 Korrik, 2020

“Pas pune, mblidhni sa më shumë vota për PS”/ Zëdhënësi i Metës i përgjigjet Lleshajt me videon e Ramës

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Ilir Meta për shtyrjen e procesit të Vettingut në Polici. Pak më parë, Lleshaj dha disa argumenta...

top story plagjiaturat
Aktualitet 17:07 - 15 Qershor, 2020

Blushi tërhiqet nga reklamat e Top Channel/ Paguhen pagat dhe ndeshjet e Digitalb

Prej disa ditësh në media ka bërë bujë lajmi i mospagesës së punonjësve të Digitalb dhe mospagesës së dy kampinonateve atij spanjoll dhe shqiptar, që u...

Politikë 11:14 - 15 Qershor, 2020

Lidhja kriminale e Lulzim Bashës dhe Ben Blushit me inceneratorët

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha në pothuajse çdo dalje të tij mediatike, kryefjalë ka “koncesionet dhe oligarkët”, pavarësisht se faktet kanë treguar jo pak...

Politikë 18:03 - 5 Qershor, 2020

Raporti i “Venecias” për “Anti-shpifjen”/ Presidenca: U konfirmua qëndrimi i drejtë i Ilir Metës

Pas përgjigjes së Komisionit të Venecias lidhur me ligjin anti-shpifje, ka ardhur edhe reagimi nga Presidenca. Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi shprehet se ashtu sikundër pritej,...

Blushi i Metës i përgjigjet Ramës/ Pse kaq frikë nga populli?
Politikë 12:06 - 2 Qershor, 2020

Blushi i Metës i përgjigjet Ruçit/ Presidenti do të përmbushë detyrimet e Tij

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, i është përgjigjur kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili në një letër drejtuar Metës, kërkoi që ky i fundit të...

A do ta ngrisë Rama marrëveshjen e Zgjedhores?/ Berisha: Nga ky çfarë nuk pret
Politikë 14:48 - 16 Maj, 2020

Video-Berisha reagon pas denoncimit të CNA.al/ Blushi i rrëmben tokën privatit, përleshet me pronarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas videos ekskluzive të publikuar nga CNA.al, ku shihet Ben Blushi, i cili është përfshirë në një sherr me banorët në...

Lajme 09:51 - 16 Maj, 2020

Video ekskluzive/ Ben Blushi sherr me banorët e Dardhës: Largohuni se jeni me virus  

CNA.al ka mundur të sigurojë një video ekskluzive të një debati dhe sherri të fortë, të ndodhur mes Ben Blushit dhe banorëve të Dardhës. Në videon...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Politikë 14:16 - 15 Maj, 2020

Video-Ben Blushi ndërtim pa leje në Dardhë?!/ Debate me banorët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari në drejtim të ish-politikanit, aktualisht drejtor i Top Channel, Ben Blushit. Në një postim në rrjetet...

Politikë 12:56 - 2 Maj, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK dosjen e inceneratorëve?!

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha në retorikën e tij politike të këtyre viteve shpesh ka përmendur oligarkët dhe koncesionet. Megjithëse marrëdhënien me ta e...

Politikë 13:31 - 1 Prill, 2020

Dhanë alarmin për krizën në media/ Rama i përgjigjet Ben Blushit dhe Top Channel

Nisur nga situata e vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit, Top Channel dhe drejtori i këtij televizioni Ben Blushi, ngritën të parët alarmin...

Politikë 10:35 - 23 Mars, 2020

Video-Menaxheri në Korçë i prekur nga Covid-19/ CNA.al zbulon detajet, ja kush është pronari i lokalit

Dy ditë më parë CNA.al raportoi e para faktin se edhe qyteti Jug-lindor i Korçës ishte prekur nga pandemia e Coronavirus. CNA.al afër mesnatës të së...

Politikë 13:16 - 20 Mars, 2020

Rama “hedh miliona në plehra”/ Shpërblimi për Blushin dhe Top Channel

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi vijon të denoncojë skemën qeveri-inceneratorë-media. Në një postim në rrjetet sociale, Malltezi shkruan se pavarësisht situatës së...

Politikë 14:26 - 5 Mars, 2020

Vijon “lufta” Rama-Meta/ Gjashtë pyetje për ‘Gruan e Bilalit’ dhe video ku sulmon SHBA

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, i cili i drejtoi mesazhe të forta presidentit Meta, ka ardhur edhe reagimi nga kreu i...

 “Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese në rend të ditës”/ Blushi i Metës, i përgjigjet gazetares së DW
Politikë 12:23 - 4 Mars, 2020

“Ciu Ciu Tao Tao”/ Presidenca i përgjigjet Ballës: Të duket vetja i fortë

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi i është përgjigjur kreu të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Blushi shprehet se Ballës i duket vetja fortë ngaqë rri...

7 kate shtesë mbi 20 katëshin pa leje/ Malltezi publikon foton, ja kush ja ngroh xhepat Ramës
Politikë 22:50 - 3 Mars, 2020

“2.2 milione euro për gruan notere që i ikën licensa”/ Malltezi “thumbon” Blushin: Lëpihu më fort!

Prej më shumë se dy javësh, CNA.al vijon të publikojë një sërë investigimesh të cilat tregojnë pasurinë e çmendur, të ish-politikanit dhe gazetarit, tashmë drejtor i televizionit Top...